BIO spotrebiteľ

Ktorá bude Slovenská biopotravina roka 2016?

22.06.2016 22:50
O prestížne ocenenie Slovenská biopotravina roka sa v 11. ročníku hlasovania uchádza šesť slovenských biopotravín zo všetkých kútov Slovenska. Po prvý krát v histórii súťaže je medzi nimi aj živočíšny produkt - bio hovädzieho mäso. Spotrebitelia hlasujú od 1. júna.

Kto rozhodne o víťazovi?

Aktuálny ročník súťaže Slovenskej biopotraviny roka sa nesie v znamení zmien. O víťazovi rozhodne odborná porota, zložená zo zástupcov agro-sektoru, vedy, i médií.

„Ako porotca som nekompromisný. Vzhľadom na viac ako 20 ročné skúsenosti z celého sveta ma nič tak ľahko neprekvapí, verím však, že poteší. Neviem sa dočkať hlavne nových bio produktov zo slovenskej proveniencie“, povedal Andrej Čajko, vydavateľ časopisu Bio and Life. Podľa Zuzany Gallayovej, ktorá učí na Fakulte ekológie a environmentalistiky vo Zvolene, by mala BIO potravina roka byť chutná a zblízka.

Cena BIO spotrebiteľov

Cena bio spotrebiteľov 2016
Cena bio spotrebiteľov 2016 foto: biopotravinaroka.sk

Od 1. júna do 21. septembra prebieha aj hlasovanie spotrebiteľov o najobľúbenejšiu biopotravinu. Výherca, ktorý vzíde z tohto hlasovania, získa Cenu BIO spotrebiteľov spojenú s exkluzívnou mediálnou prezentáciou.

„O biopotravinách sa v médiách veľa nehovorí, i keď by si to zaslúžili, najmä tie slovenské. Vyhlasovaním ocenenia Slovenská biopotravina roka sa nám to darí aspoň pár krát do roka,“ povedala editorka portálu BIO spotrebiteľ a iniciátorka hlasovania Klaudia Medalová.

 

Slovenská biopotravina roka 2016

Cieľom súťaže Slovenská biopotravina roka je podporiť rozvoj ekologickej poľnohospodárskej výroby na Slovensku a zviditeľniť najlepšie biopotraviny. Odmenou pre výrobcu je možnosť označiť ocenenú biopotravinu logom "Slovenská biopotravina roka".

Súťaž Slovenská biopotravina roka organizujú Centrum environmentálnych aktivít Trenčín a Vidiecka platforma. „V súťaži Biopotravina roka vidíme veľký prínos pre podporu slovenských biopotravín, ktorých je žiaľ ako šafránu. Veríme, že sa nám podarí pričiniť sa o to, aby sa ich podiel na trhu zvýšil“, povedala porotkyňa súťaže a prezidentka Vidieckej platformy Lucia Gallová. Partnermi ocenenia sú aj Agentúra pre rozvoj vidieka a Národná sieť pre rozvoj vidieka.

Výsledky súťaže Slovenská biopotravina roka 2016 aj Cena BIO spotrebiteľov 2016 budú zverejnené na BIO jarmoku v Trenčíne 23. septembra 2016.

Slovenská biopotravina roka 2016
Logo: Slovenská biopotravina roka 2016 foto: biopotravinaroka.sk

 

Hlasovat za najobľúbenejšiu "Biopotravinu roka 2016" môžete aj vy a to až do 21. septembra nižšie na stránke. Alebo chcete vedieť aká je história súťaže Slovenská biopotravina roka?


Hodnotenie: 53.4%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Ktorá bude Slovenská biopotravina roka ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií