BIO spotrebiteľ

BIO mirabelkovica - pravý ovocný destilát

11.09.2016 07:00
Biomirabelkovica - kandidát na ocenenie Slovenská biopotravina roka 2016.

Bio Mirabelkovica 52% vol. Pravý ovocný bio destilát, vyrobený z najlepších druhov mirabeliek. Výnimočná chuť je daná sýtou a zároveň sladko korenistou dužinou čerešňoplodých sliviek rastúcich vo voľnej prírode. Je charakteristický jemnou vôňou po mirabelkách. Po požití zostáva v ústach príjemná horko mandľová príchuť. Originalitu a farbu destilátu zvýrazňuje aj pridaná sušená mirabelka.

Podiel surovín slov. pôvodu: 100%
Zloženie: mirabelkový destilát, voda, sušená mirabelka
Dostupnosť: na farme, výstavy, jarmoky, www.morgov.sk, www.sashe.sk, Biojarmok Trenčín 2016

Biomirabelkovica - pravý ovocný destilát
Biomirabelkovica - pravý ovocný destilát foto: Ing. Ján Chrenko dvor Morgov


Výrobca - Ing. Ján Chrenko dvor Morgov - SHR - Partizánske

Malá rodinná firma, ktorá sa zaoberá sa výrobou netradičných 52% ovocných bio destilátov. Nie sú výnimočné len chuťou a arómou, ale i druhom ovocia, ktoré používa na ich výrobu. Sú to najmä plody ruže šípovej, /šípky/ a divé slivky, /mirabelky/, ktoré každoročne zbierajú na ich farme "dvor Morgov." Úrodná černozem a priaznivé klimatické podmienky dávajú týmto plodinám špecifickú chuť, čo sa snažíme využiť na výrobu jedinečného bio destilátu. ich produkty neobsahujú žiadne chemické a konzervačné látky, sú vyrobené z pravého bio ovocia, ktoré nie je potrebné chemicky ošetrovať. Farma sa rozprestiera neďaleko Šurian, v chránenom vtáčom území a susedí s územím európskeho významu zaradenom v 4. stupni ochrany.

Prečo by mala byť biopotravinou roka 2016?

Pravý ovocný biodestilát vyniká medzi ostatnými destilátmi svojimi jedinečnými chuťovými a vonnými vlastnosťami. Obsahuje vodu a lieh konkrétneho druhu ovocia, z ktorého je príslušným technologickým procesom vyrobený. Bio ovocie z ktorého sa vyrába je zbierané a triedené ručne čo zaručuje tú najvyššiu kontolu a kvalitu daného výrobku. V malých množstvách pôsobí ako liek.

Chcete, aby bola Biomirabelkovica biopotravinou roka 2016? Dajte jej svoj hlas!


Hodnotenie: 85.8%, 7 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: BIO mirabelkovica - pravý ovocný ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií