BIO spotrebiteľ

Trenčín opäť ožije BIO jarmokom

20.09.2016 10:01
Návštevníkov čakajú gazdovské produkty, hudba aj diskusie. OZ GenoFond, Mesto Trenčín, Centrum environmentálnych aktivít, Správa CHKO Biele Karpaty a OZ Pre Prírodu Vás pozývajú na festival chutí, vôní a krás života v súlade s prírodou. Ide o podujatie jediné svojho druhu na Slovensku. Uskutoční sa 23. septembra 2016.

Centrum Trenčína zaplní v tento deň viac ako 30 stánkov, v ktorých budú predajcovia ponúkať rôzne produkty od gazdov, biopotraviny aj bioprodukty. Budú medzi nimi najmä ľudia z regiónu, z ktorých mnohí sú držiteľmi značky Tradície Bielych Karpát, ale aj zo vzdialenejších kútov Slovenska, či z Moravy. Odniesť si tak môžete zdravý chlieb a pečivo, ovocie a zeleninu, džemy, medy, syry, remeselné vína, ale aj ekodrogériu.

Domáce džemíky z farmy Dobrotka
Domáce džemíky z farmy Dobrotka foto: Klaudia Medalová

Okrem výrobkov si môžete prísť na jarmok aj po rozličné rady z oblasti prírodných záhrad, zdravého pestovania plodín, či ovocinárstva v súlade s prírodou. Celý deň sa bude pred očami návštevníkov muštovať a ochutnávať. O dobroty sa postarajú aj študenti SOŠ Jilemnického Trenčín a zo SOŠ Pruské.

Ovocinárska poradňa
Ovocinárska poradňa foto: Klaudia Medalová
Poradňa prírodných záhrad
Poradňa prírodných záhrad foto: Klaudia Medalová
Andrea Uherková
Andrea Uherková foto: Klaudia Medalová

Každý, kto príde na bicykli a podporí tak bezmotorovú dopravu, bezplatne získa lístok do cyklo-tomboly a môže vyhrať zaujímavé ceny. Pre deti všetkých vekových kategórií budú určené envirovýchovné tvorivé dielničky. Dospelí si tiež prídu na svoje, môžu sa priamo na námestí zapojiť do remeselníckych dielní a vytvoriť si niečo z drôtu či recyklovaného textilu.

Cyklotombola
Cyklotombola foto: Klaudia Medalová

Jarmočné popoludnie bude spríjemňovať živá hudba z pódia. Znieť bude klasika, folk, rock, ale aj írske inštrumentálky. Vystúpia žiaci Základnej umeleckej školy v Trenčíne a kapely Kamila Veterná Trio, trenčianska 3D band a  Café Edit.

V kaviarni Coffee Sheep sa bude celý deň diskutovať na rôzne témy z oblasti pestovania, gazdovania či včelárstva. Veľká diskusia bude venovaná problematike geneticky modifikovaných plodín. V kaviarni sa BIO jarmok tiež ukončí, a to večerným koncertom netradičných Dúhových eminencií.

Program - BIO jarmok Trenčín 2016

BIO jarmok, Trenčín september 2016
BIO jarmok, Trenčín september 2016

MIEROVÉ NÁMESTIE: 10.00 – 18.00
Predaj a ochutnávky biopotravín a gazdovských produktov: Chlieb a pečivo * Mäso * Mliečne výrobky * Ovocie a zelenina * Nealkoholické nápoje a sirupy * Vína a alkohol * Sladkosti * Medy a džemy * Čaje a bylinky * Suché plody * Biodrogéria
Poradňa venovaná ovocinárstvu, prírodným záhradám a kompostovaniu * Výstava starých odrôd a predaj ovocných drevín * Muštovanie * Tvorivé dielničky a hry pre deti aj dospelých Cyklo - tombola (lístok zdarma dostane každý, kto príde na bicykli)

PROGRAM NA PÓDIU:
10.30 Letom svetom s malým vtáčím kabaretom – divadielko pre deti
13.00 Koncert Základnej umeleckej školy Trenčín
14.00 Kamila Veterná Trio – koncert street artovej skupiny
15.00 Včely okolo nás – vyhlásenie výsledkov foto-súťaže
15.30 3D BAND – trenčianska kapela s vlastnou tvorbou
16.30 Biopotravina roka 2016 - vyhlásenie výsledkov súťaže
17.00 Hudobná skupina Café Edit – koncert slovenských balád a írskych inštrumentáliek
17.30 Cyklo - tombola – zverejnenie výhercov

PROGRAM V KAVIARNI COFFEE SHEEP:
11.00 – 18.00 Zaujímavé prednášky a diskusie o pestovaní, potravinách, včelách
a zdravom stravovaní spojené s ochutnávkou
19.00 – 20.00 Dúhové eminencie – koncert netradičných hudobných nástrojov
z Indie, Austrálie a Afriky

 

Prednášky s diskusiami  v kaviarni Coffe Sheep

v rámci podujatia BIO jarmok 2016

Coffee sheep - program
Coffee sheep - program

Hodnotenie: 93.4%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Andrea Uherkovádoktorandka na Fakulte ekológie a environmentalistiky TU vo Zvolene, kde našla svoju "eko" rodinku a nové pohľady na svet. Momentálne skúma a zachraňuje (okrem seba) aj staré a krajové odrody jabloní, hrušiek a tiež oskoruše v rámci projektu Bielokarpatský ovocný poklad.

Súvisiace články


Diskusia: Trenčín opäť ožije BIO ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Rôzne    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií