BIO spotrebiteľ

EUROPEAN AWARD FOR ECOLOGICAL GARDENING 2019
súťaž pre ekologické záhradné projekty

12.02.2019 06:00
Tento rok bude už po tretí raz udelená Európska cena za ekologické záhradníčenie. Ocenené budú projekty v oblasti mestskej zelene, užívateľsky príjemné zelené plochy a záhradné projekty v oblasti gastronómie a turizmu a inovatívne projekty kreatívneho záhradníčenia v mestskom prostredí.

Zelené priestory prispievajú k lepšej kvalite života, ako aj k ľudskému blahobytu, otvárajú dvere turistom a slúžia komunite. Či už sú záhrady slnečné alebo tienisté, veľké či malé, sú priestorom na regeneráciu a rekreáciu, ako aj miestami stretávania sa s ľuďmi a prírodou, s kreativitou a kultúrnou rozmanitosťou. Cieľom organizátorov súťaže je poskytnúť vhodnú platformu pre prezentáciu rôznych prístupov, ako záhrady robia náš život príjemný, tvorivý a harmonický.

Komunitná záhrada v Berlíne
Komunitná záhrada v Berlíne foto: community.growtheplanet.com

Európsku cenu, ako uznanie za vynikajúce úspechy v oblasti ekologického záhradníčenia, udeľujú iniciatíva "Natur im Garten", zastrešená Spolkovou republikou Dolné Rakúsko a európske združenie „Natur im Garten International“ v spolupráci s Federálnym ministerstvom pre trvalo udržateľný rozvoj a cestovný ruch. Cena je určená pre záhradníkov, záhradných dizajnérov, obce a miestne úrady, vzdelávacie inštitúcie a združenia všetkých európskych krajín.

Kritériá súťaže

Medzinárodná odborná porota vyhodnotí príspevky podľa týchto kritérií:

 • rešpekt k prírode a biodiverzite
 • optimalizácia ekologických procesov a metód pri starostlivosti o záhradu
 • optimálna ekologická starostlivosť a výber rastlín v súlade s lokalitou
 • zavádzanie inovatívnych a udržateľných myšlienok
 • zvyšovanie povedomia verejnosti o ekologickom záhradníčení
 • sociálne aspekty s modelovým charakterom

Ceny

V každej kategórii bude udelená cena za víťazný projekt: špeciálna tabuľa "Natur im Garten" a finančná odmena vo výške 1.000, - EUR.

Oznámenie nominácií

Všetky projekty nominované na cenu budú oznámené dňa 05.08.2019 a všetci nominovaní budú informovaní prostredníctvom e-mailu.

Prihlásenie do súťaže

Príspevky sa môžu predkladať v týchto troch kategóriách:

 • Kategória 1: Mestská zeleň - ekologicky navrhnutá a kultivovaná
 • Kategória 2: Príjemné zelené plochy z pohľadu užívateľov a záhradné projekty v oblasti gastronómie / hotelového priemyslu a komerčnej sféry
 • Kategória 3: Urban Gardening - kreatívne záhradníčenie v meste

Uzávierka súťaže: 15. mája 2019

Postup, ako sa môžete prihlásiť do súťaže
Záhrady ocenené v roku 2017 
Hodnotenie a porota 
Zdroj článku a viac informácií o súťaži

Aksamietnica
Aksamietnica či afrikán medzi zeleninou zdobí i chráni pre škodlivým hmyzom a háďatkami

Hodnotenie: 80%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: EUROPEAN AWARD FOR ECOLOGICAL GARDENING ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Prírodna záhrada
  Tipy pre Vašu prírodnú záhradu plnú života.  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií