BIO spotrebiteľ

Bio-kapusta na Mašekovom mlyne na predaj i osvetu

24.10.2004 19:27
Mašekov mlyn je rodinná farma pri Vrábľoch. Je zameraná na pestrosť v rastlinnej i živočíšnej výrobe a udržateľný spôsob života (hospodárenie v uzavretom cykle, využívanie alternatívnych energií a pod).

Tento rok sa na Mašekovom mlyne urodilo veľa kapusty.
Vy, spotrebitelia, sa rozhodnite | Archív CEA
A to aj vďaka známemu ekologickému pestovateľovi Jánovi Šlinskému z Pavloviec nad Uhom, ktorý tu celú sezónu hospodári. Kto už počul o pánovi Šlinskom, vie, že jeho špecialitou je pestovanie rastlín v špirále, tzv. systémom Agrokruhu. Novinkou je, že tentoraz je Agrokruh poháňaný na spôsob bicykla, (pôvodná verzia je Agrokruh poháňaný elektromotorom, prípadne ťahaný koňom).
Máte záujem o ekologicky pestovanú kapustu, prípadne chryzantémy z Mašekovho mlyna? Obráťte sa mailom na pána Šlinského - agrokruh@centrum.sk - alebo sms kontakt na 0902 781 530 - a dozviete sa, či sa kapustička ešte neminula a kedy by ste si ju mohli prísť vziať.


Agrokruh | Klaudia Medalová
A čo s toľkými kapustnými hlavami? Predsa zorganizovať na Mašekovom mlyne oslavu biodiverzity s prednáškou, umeleckou dielňou a kapustovou biopolievkou. Zvíťazili samozrejme všetci. Uhádnete, čo vyhrali? Všetky deti si odniesli domov 1 kus ekologicky dopestovanej kapustnej hlavy:-)
Festival biodiverzity zorganizovalo občianske združenie Fontis.
Viac informácií Mašekov mlyn


Súvisiace rozhovory:
Prestanme diskutovať a podme niečo robiť!
Daniel Lešinský o Solarfeste na Mašekovom mlyne
Rozhovor s p.Jánom Šlinským

Hodnotenie: 60%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Bio-kapusta na Mašekovom mlyne na predaj ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií