BIO spotrebiteľ

Sieť AVALON – Partnerstvá pre eko-Európu

25.10.2004 20:32
V hoteli Tatra v Trenčíne sa uskutoční v dňoch 28.- 29.októbra 2004 1. európske stretnutie Siete Avalon. Avalon je holandská nadácia, ktorá podporuje aktivity na rozvoj ekologického poľnohospodárstva, ochranu prírody a rozvoj vidieka v krajinách strednej a východnej Európy.

Cieľom stretnutia je diskusia partnerov projektu o budúcej spolupráci, predovšetkým o vytvorení virtuálnej siete, ktorá umožní lepšiu výmenu informácií, poznatkov a skúseností. Stretnutia sa zúčastní približne 40 zástupcov z 18 krajín, predovšetkým reprezentantov ministerstiev poľnohospodárstva a mimovládnych organizácií.

Je to prvé podujatie svojho druhu na Slovensku, kde sa bude strava pripravovať takmer výlučne z biopotravín, vrátane slávnostnej recepcie, na ktorú je pozvaný i primátor Mesta Trenčín. Takouto cestou chcú organizátori podujatia: CEPA – Centrum pre podporu miestneho aktivizmu a CEA – Centrum environmentálnych aktivít, s pomocou Ekotrendu – Zväzu priateľov ekologického poľnohospodárstva a bio-obchodu „U malého princa“ prakticky prezentovať cestu zdravého života a zdravej prírody. Súčasťou podujatia je aj návšteva ekologického sadu Lívia v Kolíňanoch pri Nitre.

Nad podujatím prevzalo záštitu a mediálne ho podporuje mesto Trenčín.

Téma biopotravín a ekologického poľnohospodárstva na Slovensku a v Európe bude aj nosnou témou tlačovej konferencie 28.10.2004 o 13:00 hod. v hoteli Tatra v Trenčíne.

Kontakty v prípade záujmu:
Daniel Lešinský, CEPA lesinsky@changenet.sk
Klaudia Medalová, CEA medalova@changenet.sk

Hodnotenie: 100%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Sieť AVALON – Partnerstvá pre ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií