BIO spotrebiteľ

Ministerstvo pôdohospodárstva schválilo dotácie

03.11.2004 21:00
Ministerstvo pôdohospodárstva schválilo dotácie. Išlo o peniaze na na verejnoprospešné činnosti v roku 2004. Škoda, že nepoznáme aspoň stručný popis grantových návrhov žiadateľov o dotácie. Kto dostane z tých 12 000 000 korún?
Už je jasné, ktoré občianske združenia, nadácie, neziskové organizácie a záujmové združenia právnických osôb v rezorte Ministerstva pôdohospodárstva SR obdržali (resp. neobdržali) dotácie na verejnoprospešné činnosti v roku 2004.
Z celkového balíka 12 000 000 korún najvyššie dotácie dostali:
 • Slovenský zväz chovateľov (2 020 000,- Sk)
 • Slovenský poľovnícky zväz - ústredie (2 000 000,- Sk).
Škoda, že tabuľka neuvádza aspoň stručný popis grantových návrhov. Potom by možno bolo zrejmé, prečo napr.:
OZ na zveľadenie parku grófa Andrášiho z Trebišova bolo podporené čiastkou 600 000,- Sk
alebo Asociácia riaditeľov SOU a ved. SVP v rezorte pôdohospodárstva SR čiastkou 230 000,- Sk
a prečo niektoré občianske združenia nedostali ani korunu (Ochrana spotrebiteľa, Energetické centrum Bratislava, Slovenská asociácia ochrany rastlín, Academia Istropolitana Nova a ďalšie).

Kompletný zoznam žiadateľov, požadovanú a pridelenú (nepridelenú) čiastku nájdete na stránke Ministerstva pôdohospodárstva SR

Hodnotenie: 60%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Ministerstvo pôdohospodárstva schválilo ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Poľnohospodárstvo
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií