BIO spotrebiteľ

Zuzana Lehocká a Marta Klimeková, prepáčte!

08.11.2004 00:00
Z Výskumného ústavu rastlinnej výroby v Piešťanoch nám poslali do súťaže „Robte s nami výstavu" krásne fotografie. Konkrétne, Zuzana Lehocká a Marta Klimeková. Našou vinou sa fotografie "ocitli na svete" až po uzavierke súťaže. Obom dámam sa týmto ospravedlňujeme. Fotografie stoja skutočne za to. Poďme sa na ne pozrieť!

Biopestovanie v skleníku
Biopestovanie v skleníku
Monitorovanie výskytu škodcov farebnými lapačmi je významnou súčasťou systému ochrany nielen v skleníkových hospodárstvách, ako je tomu napr. u pani Oscitej v Kvetoslavove.

Zdravé, chutné a krásne
Zdravé, chutné a krásne
Kapucínka odpudzuje vošky, slimákov a iných škodcov a navyše pôsobí esteticky. Ekologicky dopestované produkty sú aromatickejšie, chutnejšie, s vyšším obsahom vitamínu C.

Rajské jablká
Rajské jablká
Aj takéto krásne jablká sa dajú dopestovať ekologicky a navyše chutia ešte lepšie ako vyzerajú. Keď ich nepostrekujeme jedovatými látkami, môžeme ovocie kľudne odtrhnúť a hneď sa doň zahryznúť.

Ochutnajte ten rozdiel
Ochutnajte ten rozdiel
Ochutnávka biopotravín je najlepšou cestou ako presvedčiť spotrebiteľov, aby o ne prejavovali záujem. Pracovníčky VÚRV Piešťany pravidelne zabezpečujú ochutnávku biopotravín v rámci "Dní zdravia" v Piešťanoch.

Špalda - stará ako vykopávky
Špalda - stará ako vykopávky
Pšenica špaldová patrí medzi archeologicky najstaršie obilniny, nevyžaduje ošetrovanie chemickými prostriedkami, je vhodná pre systém ekologického poľnohospodárstva. Pevná stavba pliev poskytuje zrnám dobrú ochranu proti chorobám klasu a zabraňuje znečisťovaniu spôsobenému vonkajšími toxickými látkami. Pšenica špaldová obsahuje takmer všetky základné zložky nevyhnutné pre zdravý ľudský organizmus, vrátane bielkovín, tukov, sacharidov, vitamínov a minerálnych látok. Z hľadiska zdravotného sa špalde pripisujú pozitívne účinky na stimuláciu imunitného systému, cení sa jej ľahká stráviteľnosť a vhodnosť pri liečení niektorých alergií.

Na záver ešte dve poznámky:

Popisky k fotografiam napísali p. Lehocká a p. Klimeková.
Stále máte možnosť vyjadriť svoj náror ku každej fotografii v samotnej fotogalérii, ako aj k textom, ktoré fotografie dopĺňajú.


Hodnotenie: 70%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Zuzana Lehocká a Marta Klimeková, ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Robte s nami výstavu
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií