BIO spotrebiteľ

Aká bola konferencia EKOMIT 2004

10.11.2004 00:00
V dňoch 13. až 14. októbra. 2004 sa konala v priestoroch Mestskej knižnice v Piešťanoch IV. medzinárodná konferencia ekologického poľnohospodárstva a rozvoja vidieka EKOMIT ` 04. Súčasťou konferencie bol aj zaujímavý sprievodný program.
Hlavní organizátormi konferencie EKOMIT 2004 boli:
 • Výskumný ústav rastlinnej výroby Piešťany
 • Slovenské združenie pre trvalo udržateľné poľnohospodárstvo
 • Aplikovaný výskum rastlín Wageningen, Holandsko

Na celej akcii spolupracovali samozrejme aj ďalší partneri.

Koferencia EKOMIT 2004
Koferencia EKOMIT 2004
Na konferencii bolo prítomných viac ako 120 účastníkov z ôsmych krajín Európy. Po úvodnom plenárnom zasadnutí, kde odzneli tri odborné prednášky sa účastníci konferencie zúčastnili rokovaní v pracovných skupinách - workshopoch. Tie si mali možnosť zvoliť účastníci podľa svojho odborného zamerania a záujmu.

Vo večerných hodinách sa konala ochutnávka jedál pripravených z bioproduktov. Na recepcii bola i prvá ochutnávka slovenských a moravských biovín.

Chováme plemeno Charloais
Chováme
plemeno Charloais
Predstavuje Ekotrend s.r.o.
Predstavuje
Ekotrend s.r.o.
Druhý deň konferencie sa uskutočnila exkurzia na ekologicky hospodáriace farmy. V programe bola prehliadka porastov liečivých bylín, mlyna, cestovinárne a farmy, kde ekologicky chovajú hovädzí dobytok plemeno Charolais.

Sprievodnou akciou konferencie bol i Ekotrh, ktorý bol určený širokej spotrebiteľskej verejnosti. Návštevníci si tam mohli zakúpiť rôzny tovar v bio kvalite (bylinkové čaje, víno, múku, cestoviny a pod).


Hodnotenie: 40%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Zuzana LehockáPracuje vo Výskumnom ústave rastlinnej výroby v Piešťanoch - oddelenie alternatívnej rastlinnej výroby. Zaoberá sa výskumom v oblasti ekologického poľnohospodárstva.

Súvisiace články


Diskusia: Aká bola konferencia EKOMIT ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií