BIO spotrebiteľ

Aká bola 1. recepcia z bioproduktov a biopotravín v hoteli TATRA?

16.11.2004 00:05
Počas stretnutia AVALON pripravoval hotel TATRA po 1.-krát v histórii recepciu z bioproduktov a biopotravín. Ako vidí túto recepciu bio-poľnohospodár Dušan Janovíček?
Nielen krásne, ale aj chutné
Nielen krásne, ale aj chutné
Aké pokrmy a nápoje sa podávali? Bolo jedlo rovnako chutné ako dobre vyzeralo:-)?

Jedlo na recepcii bolo veľmi chutné, myslím, že si na svoje prišiel každý vyznávač či mäsitého (výborný jahňací guláš) alebo bezmäsitého jedla (šaláty, pomazánky, opekané zemiaky s bazalkou). Ja osobne som ochutnal takmer zo všetkého a bolo to výborné. No a určite kvalita vína a jablčného muštu dala tomu čerešničku.


Ako sa dívaš na BIO recepciu z pohľadu ekologického farmára? Je takáto akcia pre Teba povzbudením, že výborná kvalita a chuť sa budú čoraz viac spájať s produktmi ekologického poľnohospodárstva?

Pre mňa osobne je určite takáto recepcia povzbudením. Myslím si, že je to veľmi dôležité, aby na takýchto akciách bolo (pokiaľ je to možné) podávané len bio-menu. Mala by to byť taká "podmienka", ak chce niekto v rámci seminára alebo konferencie o ekologickom poľnohospodárstve usporiadať recepciu, aby bola minimálne z 50 % z biopotravín, lebo myslím si, že tak ako v susednom Česku, aj u nás asi väčšina biofarmárov nekonzumuje biopotraviny a hlavne, že to jedlo nie je len o bravčovom rezni a zemiakovom šaláte.

Všetci do kola
Všetci do kola
Ešte niečo k recepcii?

Čo na záver ? Pekný kultúrny program a bolo to celé pre ľudí o niečom, nie len čiarka za ukončenou akciou, ako to veľakrát býva.

Pýtala sa Klaudia Medalová


Hodnotenie: 80%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Aká bola 1. recepcia z bioproduktov ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií