BIO spotrebiteľ

Stredoeurópska cena za kultúrne a prírodné dedičstvo má víťazov

22.11.2004 00:00
Stredoeurópska cena za kultúrne a prírodné dedičstvo má víťaza. Tú každoročne vyhlasuje Enviromental Partnership (EP) – konzorcium 6 nezávislých nadácií.
V Bratislave oslavovali víťaza Stredoeurópskej ceny za kultúrne a prírodné dedičstvo. Stala sa ním poľská ekologická Nadácia “Zielona Akcja” a jej projekt Odra River Greenway.

Ako najúspešnejší projekt zameraný na obnovu, zachovanie a pozdvihnutie regiónu sa stal projekt Revitalizácia ochranného pásma Národného parku Slovenský raj a rozvoj občianskych aktivít v podtatranskom regióne.

Udelenie Stredoeurópskej ceny za kultúrne a prírodné dedičstvo je vyvrcholením výročného stretnutia Enviromental Partnership. tO sa každoročne uskutočňuje v jednej z krajín členských grantových nadácií. V tomto roku bola hostiteľskou nadácia Ekopolis, so sídlom v Banskej Bystrici.

Ďalšie informácie


Hodnotenie: 80%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Diskusia: Stredoeurópska cena za kultúrne a prírodné ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií