BIO spotrebiteľ

Média o AVALON-e

19.11.2004 00:24
Súčasťou stretnutia AVALON bola aj tlačová konferencia. Na zvedavé otázky novinárov odpovedali: Martien Lankester (Nadácia AVALON), Ing. Dušan Janovíček (Ekotrend Myjava s.r.o.), Daniel Lešinský (Centrum pre podporu miestneho aktivizmu) a Klaudia Medalová (bio-obchod "U malého princa").
O podujatí informovali viaceré slovenské médiá. okrem iných aj Slovenský rozhlas, Rádio Expres, Roľnícke noviny (5.11.2004).
Martien Lankester na konferencii AVALON 2004
Martien Lankester na konferencii
AVALON 2004 v Trenčíne

Hospodárske noviny v článku: Biopotraviny majú šancu práve teraz (2.11.2004) píšu: "Martien Lankester z holandskej nadácie Avalon si myslí, že ekologické poľnohospodárstvo je veľmi dobrou príležitosťou pre Slovensko, ktoré má výhody v relatívne nízkej cene pôdy i pracovnej sily. Bioprodukty by tak podľa neho nemuseli byť oveľa drahšie ako konvenčné potraviny. -Je veľmi dôležité podporiť nové členské štáty únie práve v tomto momente, pretože teraz sú v období reštrukturalizácie hospodárstva a privatizácie, a to je dobrý čas na to, aby sa ukázali alternatívy,- povedal Lankester. Nové členské krajiny majú podľa neho lepší predpoklad na rozvoj ekologického poľnohospodárstva práve pre lepšiu kvalitu pôdy a životného prostredia, keďže v minulých rokoch z finančných dôvodov nastal útlm v používaní chemikálií."


My, celkom na záver ako bodku za celou akciou, pripájame tlačovú správu (formát .doc, 79 kB), ktorá bolá pri tejto príležitosti vydaná.


Hodnotenie: 60%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Média ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií