BIO spotrebiteľ

Ján Šlinský - kto to je?

20.01.2005 00:01
Kto je ten Ján Šlinský? Ak čakáte životopis pre niekoho známeho, pre niekoho neznámeho človeka, sklamem Vás. Prečo si BIO spotrebiteľ opäť berie „na mušku“ túto charizmatickú osobnosť?
Spoznajte svojho gazdu - Ján Šlinský
Spoznajte svojho gazdu - Ján Šlinský
Ing. Ján Šlinský je známy ako propagátor trvalo udržateľného pestovania a odbytu zeleniny systémom AGR0KRUH. Je to farmár, ktorý chce, aby bola biozelenina dostupná pre každého!

Pravidelným návštevníkom stránky BIO spotrebiteľ určite netreba Ing. Šlinského zvlášť predstavovať. Viď články:


Keďže oficiálne BIO sa mu zdá stále viac BYRO, rozhodol sa vytvoriť alternatívu k oficiálnemu systému ekologického poľnohospodárstva.

Čo chce Ján Šlinský spolu s Vami dosiahnuť?

Ján Šlinský hľadá potenciálnych odberateľov i pestovateľov zeleniny z AGROKRUHu, pre ktorých je osobný vzťah zárukou najvyššej kvality ponúkanej zeleniny.

Základná predstava p. Šlinského je:
„Svojpomocné vybudovanie siete malých rodinných fariem s využitím princípu CSA a technológie AGROKRUH, ktorá umožňuje ekologicky pestovať zeleninu za ceny rovnaké ako je maloobchodná cena konvenčne pestovanej zeleniny.“

Ján Šlinský tiež hovorí:
„Ekologické poľnohospodárstvo vo svojich začiatkoch bolo iniciatívou zdola a len zdola môže byť zmysluplne podporované ak nechceme, aby jeho pozitívny náboj zdiskreditovali byrokrati a kšeftári.“

A do tretice – výrok, ktorý hovorí za všetko:
„Vy – spotrebitelia – sa musíte rozhodnúť!“


BIO spotrebiteľ bude uverejňovať dva druhy článkov. Jedny budú zamerané na konečných spotrebiteľov a druhé na pestovateľov. Samozrejme tieto články budú prepojené, lebo pestovateľ a spotrebiteľ predstavujú jeden kruh. Čo bude obsahom tých článkov závisí aj od Vás, čitateľov. Prečo?

Ak máte otázky na pána Šlinského, napíšte mu ich! Rád Vám odpovie. Ak budú odpovede zaujímavé aj pre ďalších návštevníkov tejto stránky, budú samozrejme zverejnené.
Reagovať môžete samozrejme aj pod každým článkom.


Hodnotenie: 86.6%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Ján Šlinský - kto to ...

  oznam

  Oznamujem všetkým záujemcom, že pán Šlinský bude mať na Mašekovom mlyne 5. 3. 2005 kurz o pestovaní priesad. Podrobné info je na www.wrable.sk.
  Prosím všetkých záujemcov o biozeleninu, ktorí sú z Vrábel a okolia, aby sa orientovali na p. Šlinského. Prosím tiež všetkých záujemcov o biopotraviny vo všeobecnosti a sú z Nitry a okolia, alebo zo Zl. Moraviec a okolia, aby sa mi prihlásili na e-mail adresu - HESLO "Už včera bolo neskoro".
  Rado Makáň   Reagovať
   
  0
   
  0

  oprava

  Ja chcem len p***raviť p. Makáňa, že
  podrobné informácie nájdete na stránke
  www.wrable.sk/ffmm.html !!!


  Ďakujem :-)
  Ľuboš Trubíni   Reagovať
   
  0
   
  0

  NOVA STRANKA !!!

  Stranku Masekov mlyn najdete odo dnes na:
  www.ffmm.sk
  Ľuboš Trubíni   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

ĽudiaNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií