BIO spotrebiteľ

V Maďarsku zakázali geneticky modifikovanú kukuricu

24.01.2005 00:22
Maďarská vláda 20.1.2005 zakázala dovoz a pestovanie kukurice MON 810 na území Maďarska. Nasledovala tak príklad susedného Rakúska. Urobila tak po dlhodobom tlaku organizácie Greenpeace, miestnych poľnohospodárov!
MON 810 je jediná modifikovaná kukurica, ktorá sa nachádza na európskom katalógu osív od 8.9.2004. Jej osivo je tak možné predávať - a aj pestovať ju - v každej krajine. Je povolená od roku 1998, čiže nové členské štáty nemali možnosť sa k tomuto vyjadriť. Na území Slovenska je zatiaľ táto kukurica povolená.


Viac v článku: Maďarské NIE geneticky modifikovanej kukurici na stránke Greenpeace.


Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: V Maďarsku zakázali geneticky modifikovanú ...    Pridať názor na článok    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií