BIO spotrebiteľ

Som BIO spotrebiteľ (1)

31.01.2005 00:42
Súťaž: Som BIO spotrebiteľ - spoznajme sa! 1. kolo - 1. deň

1. otázka

Uveďte kde sa nachádza ekofarma Pollau, a meno farmára na tejto farme: 


Ekofarma Pollau zameraná na výrobu biovína a biokorenia bola v roku 2004 vyhlásená za najlepšiu v Českej republike - na podujatí pod názvom „Bartákov hrnec“. (podľa zakladateľa podujatia, Ing. Richarda Bartáka, dlhoročného propagátora myšlienky ekologického poľnohospodárstva).

2. otázka

Čo si NEmôžete kúpiť na ekofame Príbovciach?
žinčicu
jogurty
korbáčiky


Ekofarma v Príbovciach pri Martine je všeobecne považovaná za príklad dobre fungujúcej ekofarmy. Pán Velits s rodinou tu hospodári na 450 ha, z toho na 200 ha pestuje obilie, na 3 ha zemiaky, 60 ha pokrýva ďatelina, 60 ha tráva lucerka, zvyšok je trvalý trávny porast. V rámci živočíšnej výroby sa venujú chovu ošípaných a hovädzieho dobytka. Táto ekofarma je známa tiež vďaka predaju z dvora, t.j. k farme patrí aj malý obchodík, v ktorom si môžete kúpiť produkty či výrobky spracované na farme. 

3. otázka

Ak si kupujete biozeleninu, prečo si ju kupujete?
Ak si nekupujete BIOzeleninu, prečo si ju nekupujete?


Kontakt (najlepšie email)


Ďalšie informácie


Pravidlá súťaže Vám povedia ako sa zapojiť do súťaže aj to čo máme prichystané pre 40-tich výhercov!


Odpovede na tieto otázky posielajte najneskôr do nedele 06.02.2005. Do žrebovania budú zaradení len tí, ktorí odpovedia správne na prvé dve otázky a odpovedia aj na tretiu otázku!
Odpovede na prvé dve otázky nájtete na stránkach BIO spotrebiteľ.

Do políčka kontakt počas celého súťažného kola uvádzajte stále rovnaký kontakt!


Ochrana súkromia - Vaše osobné údaje nebudú poskytnuté tretej strane, neslúžia na žiadne komerčné aktivity. Budú použité len pre potreby vyhodnotenia tejto súťaže a na kontaktovanie výhercov.


Hodnotenie: 60%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Som BIO spotrebiteľ ...    Pridať názor na článok    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií