BIO spotrebiteľ

Českí ekofarmári idú na BioFach 2005

02.02.2005 00:37 Zdroj: www.pro-bio.cz
Každoročne vo februári mieria producenti, spracovatelia a obchodníci s biopotravinami do Norimbergu. Koná sa tam kontraktačná výstava - BioFach. Český stánok s produktmi ekologického poľnohospodárstva bude v porovnaní s vlaňajškom niekoľkonásobne väčší. Českí ekofarmári sa predstavia na ploche 80m2.

V minulých rokoch sa českí a slovenskí ekofarmári prezentovali na BioFachu v spoločnom stánku národných zväzov ekologických poľnohospodárov PRO-BIO a EKOTREND. Tento rok je situácia u našich západných susedov iná. Česi sa asi inšpirovali vlaňajším "raketovým" nástupom Maďarov a Poliakov a tento rok pripravujú Českú národnú expozíciu ekologického poľnohospodárstva.

Pestrú výstavnú expozíciu na ploche 80m2 pripravuje zväz PRO-BIO, za finančného prispenia marketingového odboru SZIF (Statní zemědělský intervenční fond) a KEZ o.p.s. (Kontrola ekologického zemědělství - certifikačná a inšpekčná organizácia). Časť priestoru expozície bude určená k prezentácii samotných výrobcov a spracovateľov biopotravín, v ďalšej časti bude tzv. združená expozícia, ktorá predstaví bioprodukty najmä menších producentov a posledná časť expozície bude slúžiť na všeobecnú propagáciu a informovanie návštevníkov.


Cieľom expozície je: "Podpora odbytu českých produktů ekologického zemědělství v zahraničí a navázání mezinárodních kontaktů po vstupu do EU. Dynamický růst trhu, zvýšená poptávka po biopotravinách, volání po kvalitě, orientace na podporu zdravého životního stylu a další faktory budou v následujícím období v popředí zájmu konzumentů, malo i velkoobchodů, výrobců a zpracovatelů".


Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Českí ekofarmári idú na BioFach ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií