BIO spotrebiteľ

Zisk z Ekoobchodu na rozvoj environmentálnej výchovy

22.02.2005 00:00
14. februára 2005 otvorilo CEEV ŽIVICA v Bratislave nové priestory. Ich súčasťou je ekoporadňa a ekoobchod. Na bližšie informácie o netradičnom projekte prepojenia neziskových a "ziskových" aktivít nám odpovedá riaditeľ CEEV ŽIVICA Mgr. Juraj Hipš.
V ekoporadni vám poskytnú bezplatné informácie z oblasti zdravia a ochrany životného prostredia a v ekoobchode ponúknu pestrý sortiment výrobkov pre Vaše zdravie, ale aj pre potechu duše a lepší život v rozvojových krajinách. Na bližšie informácie o netradičnom projekte prepojenia neziskových a "ziskových" aktivít nám odpovedá riaditeľ CEEV ŽIVICA Mgr. Juraj Hipš.

Juraj, ako sa človek z MVO zameranej na environmentálnu a etickú výchovu stane "obchodníkom"? Čo bolo hlavným dôvodom rozhodnutia otvoriť obchod? Aká je filozofia vášho podnikania?

Ekoobchod Živica sa nám zdal ako prirodzený doplnok našej činnosti - environmentálnej výchovy a ekoporadenstva. Samozrejme veríme, že obchodík bude vysoko ziskový a do roka budeme mať väčší obrat ako Tesco:-) Filozofiou ekoobchodu je ponúknuť ľuďom zdravšiu a prírode priateľskejšiu alternatívu k bežným konzumným produktom. Okrem toho, už sme trochu vyčerpaní z neustáleho žiadania grantov na našu činnosť, tak obchodík by nám mohol pomôcť byť aspoň trochu sebestační.

Čo všetko sa dá vo vašom ekoobchode kúpiť?

Bioprodukty z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva, prírodná kozmetika, kvalitné výrobky z rozvojových krajín s certifikátom "FairTrade", slovanské hudobné nástroje, šatky na nosenie detí, knihy, časopisy, CD-ROMy, domáce keramické výrobky, produkty z konope a mnohé ďalšie...

V čom bude váš obchodík iný od tých ostatných? Čím chcete pritiahnuť zákazníkov?

Všetok zisk z obchodu bude venovaný na rozvoj environmentálnej výchovy na Slovensku. Toto asi TESCO ani LIDL nerobia:-) Budeme odlišní asi aj tým, že v obchode bude pokoj - meditačná hudba, vonné lampy a dobrovoľníci - študenti, ktorí budú predávať z presvedčenia, že robia dobrú vec.Toto pravdepodobne tiež nie je v každom obchode. A čím pritiahneme zákazníkov? Tak ja napríklad chodím s dcérkou Viki v šatke, ktorú predávame aj v našom obchode. Mamičky sa pýtajú, čo to je a ja ich hneď posielam na Vysokú 18. Už sme s Viki spolu predali 3 šatky:-)


Ďakujeme za rozhovor a prajeme úspešnú realizáciu vášho ojedinelého a inšpiratívneho projektu!!!

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Zisk z Ekoobchodu na rozvoj environmentálnej ...

  reakcia

  Dobrý deň,
  gratulujem k novému obchodíku a želám veľa spokojných zákazníkov, predavačov aj dodávateľov.
  Keď budem najbližšie v Bratislave, budem sa snažiť Vás navštíviť. Ja kupujem biopotraviny v Nitre v predajni BIOLKA na Jeleneckej 1 a všade inde, kde sa dá...
  Všetko dobrá želá
  Rado Makáň.
  Radoslav   Reagovať
   
  0
   
  0

  po niecom takom patram v BA uz par rokov, super.
  Pre priaznivcov diety cerstvych ovocnych a zeleninovych stiav doporucujem vrele aj maly ovocny bar v petryalskom tesku (vedla lekarne)
    Reagovať
   
  0
   
  0

  Konecne aj v LM

  Konecne aj Liptovskom Mikulasi postavili nejaky takyto obchod so zdravymi produktami. Inac ten vas obchod v BA musi byt fakt super. Aky je asi velky ?
  heavyH2O   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

BIO obchodyNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií