BIO spotrebiteľ

Som BIO spotrebiteľ (13)

22.02.2005 08:58
Ani dnes nechybajú tri otázky v našej a Vašej pravidelnej súťaži.

4. otázka

Ako sa volá jediný producent biomedu na Slovensku?

Je tretím najväčším včelárom na Slovensku, zároveň však jediný bio-včelár na Slovensku i v Českej republike. Pôsobí na včelárskej farme v Brezovici v čistej prírode Levočských vrchov. V hypermarkete urobil jednoduchý test na overenie kvality medu: označil etiketu jedného poháriku s kvetovým medom, vrátil ho späť do regálu a o pár mesiacov sa prišiel pozrieť, ako vyzerá. Med tam ešte stále bol - rovnako tekutý ako pred tým. Keby sa však jednalo o pravý kvetový med, bol by býval dávno skryštalizovaný...“

5. otázka

Kto nazýva svoju „metódu“ starostlivosti o všetko živé na farme: „hospodárenie s láskou“?

Odsťahoval sa z mesta, aby mohol naplniť svoju víziu života v súlade s prírodou. Keď ho prídete navštíviť do osady Členkovec, uvidíte kone, kozy, sliepky, mačky, veľkú zeleninovú záhradu s rozmanitými druhmi a odrodami a – spokojného majiteľa. Keď ide tuhého, vie sa dohodnúť dokonca aj so slimákmi i voškami, aby zachránil úrodu.

6. otázka

Čo si myslíte o ľudoch, ktorí pre Vás píšu BIO spotrebiteľa?

Kontakt (najlepšie email)

Ďalšie informácie

Pravidlá súťaže Vám povedia ako sa zapojiť do súťaže aj to čo máme prichystané pre 40-tich výhercov!


Odpovede na tieto otázky posielajte najneskôr do nedele 27.02.2005. Do žrebovania budú zaradení len tí, ktorí odpovedia správne na prvé dve otázky a odpovedia aj na tretiu otázku!
Odpovede na prvé dve otázky nájtete na stránkach BIO spotrebiteľ.

Do políčka kontakt počas celého súťažného kola uvádzajte stále rovnaký kontakt!


Ochrana súkromia - Vaše osobné údaje nebudú poskytnuté tretej strane, neslúžia na žiadne komerčné aktivity. Budú použité len pre potreby vyhodnotenia tejto súťaže a na kontaktovanie výhercov.


Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Som BIO spotrebiteľ ...

  Pohladenie

  Dnes to bolo jednoduché a príjemné ako pohladenie.
  Po mojich včerajších ťahaniciach s byrokratkami, ktoré dobu zaspali, je pre mňa dnešný pobyt na tejto stránke prepotrebným relaxom :)
  Ďakujem.

  JOSHUA
  JOSHUA   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článokNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií