BIO spotrebiteľ

Chcete BIO zeleninu? Spojte sa!

23.03.2005 08:30
Problém dostupnosti biopotravín nestojí na farmároch, ale na spotrebiteľoch. Spotrebitelia majú neurčité požiadávky a sú rozptýleni. Teraz sa budem venovať slovku "rozptýlení" a pokusím sa niečo preto urobiť, aby to takto nebolo.
Čitate správne - pokusím sa! Lebo nie je v mojej moji niekoho donútiť, aby sa spojil a vytvoril skupinu ľudí, ktorí majú záujem konzumovať BIO potraviny, či konkrétnejšie BIO zeleninu.

Iniciatíva musí prísť od Vás

Stránky BIO spotrebiteľ môžu vytvoriť podmienky na združovanie, ale samotná iniciatíva musí prísť od Vás samotných.

V adresári BIO spotrebiteľa nájdte novú rubriku: BIO spotrebitelia. Zatiaľ je tam vložená len jedna adresa, a to Klub BIO PaPa z Trenčína.

Ak chcete koordinavať

Ak chcete koordinavať skupinu odberateľov BIO zeleniny a takto realne prispeť k tomu, aby BIO zelenina sa stala realitou na Vašom stole môžete pridať Vašu adresu do adresára cez formulár - pridať adresu.
Ako názov organizácie môžete použiť aj Vaše meno, aj keď nie ste organizácia. Ďalej, aj keď je napísane, že je potrebné vypísať ulicu a vy ju nechcete uviesť z nejakého dôvodu - vložte do formulára na tomto mieste napr. bodku. Pracovnú dobu samozrejme vypisovať nemusíte. Do popisu môžete uviesť, že organizujete skupinu, ktorá má zaujem odoberať BIO zeleninu napr. na sidlisku Sihoť v meste XY, alebo...

Vaša adresa sa v adresári objavi cca do 7 dní a ľudia, ktorí majú podobné záujmy sa budú na Vas obracať.

Ak sa chcete len zapojiť do aktivít

Potom nemusíte vyplňovať žiaden formulár, ale môžete si v adresári nájsť či vo Vašom okolí pôsobí nejaká skupina ľudí, ktorá má podobné záujmy v oblasti BIO.

Neváhajte u urobte prvý krok

Cieľom BIO spotrebiteľa je to, aby ste si k sebe našli cetu, ale nie aby sme Vás spájali nasilu. Ak vytvoríte hoci aj malú skupinku ľudí, napíšte nám. Veľmi radi uverejníme o tom napríklad článok, aby sme takýmto spôsobom pomohli inšpirovať aj iných ľudí v inom meste.
Ak hľadáte skúsenosti, alebo máte otázky - môžete sa obratiť na niekoľko rokov fungujúci Klub BIO PaPa v Trenčíne.

Hodnotenie: 80%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Chcete BIO zeleninu? Spojte ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií