BIO spotrebiteľ

Na samote je romantika iba prvý týždeň

30.03.2005 06:51
Ako zaujať čitateľov v čase, keď sa odvšadiaľ na nás valia informácie o finalistoch SuperStar či iných celebritách?
Gazda Paľo na samote
Gazda Paľo Ziman na samote pri práci
Ponúknuť im pohľad "z druhej strany" - napríklad rozhovor s človekom, ktorý žije celkom inak - v ústraní - bez zamestnania, peňazí a výdobytkov civilizácie.

Namiesto žiare reflektorov slnko a vietor, namiesto "fitka" plné ruky práce na záhrade a so zvieratami a namiesto potlesku davov zadosťučinenie v podobe špajze plnej dobrôt. Pozornosti médií tentoraz neušiel náš priateľ Pavol Ziman, ktorý sa pred siedmymi rokmi odsťahoval z mesta na samotu. Za čím? Za slobodou a životom v súlade s prírodou. Pred pár dňami navštívil Paľa na jeho gazdovstve redaktor SME Michal Piško.

"Snažím sa žiť tak, ako žili ľudia na starých gazdovstvách. Žili sebestačne a z tej trošky, čo mali navyše, kupovali len nevyhnutné veci, ktoré si sami nedokázali vyrobiť,"
hovorí Pavol Ziman.

Rozhovor: Na samote je romantika iba prvý týždeň (sme.sk 26.03.05) ponúka zaujímavé čítanie o neľahkom, no slobodnom živote na samote, o vzťahoch Belgičankami, ktoré mu porodili dvoch synov, ale aj o najnovších Paľových plánoch na oživenie Moravského Lieskového z kresla starostu (ak by bol zvolený).

Paľo, držíme palce, nech sa Ti darí žiť život, o akom mnohí v kútiku duše snívame:-) Len nech médiá čoraz viac píšu o ľuďoch, ktorí žijú síce skromne, ale slobodne a zdravo. Nech je čoraz viac tých, ktorí vykročia z bludného kruhu "zotročenia" systémom a vytvoria sebestačné oázy, kde ľudské duše nájdu svoje šťastie.


Hodnotenie: 70%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Na samote je romantika iba prvý ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Novodobí lazníci    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií