BIO spotrebiteľ

Deň Zeme
prečo je potrebné si ho pripomínať?

22.04.2005 08:16
Deň Zeme pripadá na 22. apríl. Prečo je potrebné si tento deň pripomínať?
Deň Zeme
Deň Zeme - ilustračné foto
Deň Zeme si pripomíname aj preto, aby sme si raz do roka (ak už nie častejšie) pripomenuli svoju závislosť na cenných daroch, ktoré sú nám prostredníctvom Zeme poskytované.

Zároveň, aby sme si čoraz hlbšie uvedomovali, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné a rovnováha všetkého živého na tejto planéte je vzácna, obdivuhodná, no veľmi krehká.

Krehkejšia, než ktokoľvek z nás dokáže v plnej miere postihnúť svojím poznaním či cítením. A tak ľudstvo zatiaľ pácha na tejto svojej dojke a ochrankyni ťažko odpustiteľné, sebecké bezprávie, ktorého dosah ani tí najcitlivejší a najmúdrejší z nášho stredu nedokážu v celej jeho mnohorakosti spätného pôsobenia predvídať.

Vidlochvost
Vidlochvost - ilustračné foto
Geniálna dokonalosť nespočetných väzieb vzájomnej užitočnosti všetkého živého i zdanlivo neživého, čím je Zem obdarovaná, by nás mala napĺňať nie krátkozrakým majetníckym nutkaním ovládať a drancovať; ale naopak - nemým úžasom, obdivom a pokornou túžbou učiť sa od Zeme a chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov.

22. apríla (1998), teda na Deň Zeme vzniklo okrem iných aj občianske združenie Pre Prírodu.

Hodnotenie: 55%, 4 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Diskusia: Deň ...

  Tento článok je perfektý.... vystihuje všetko do poslednej bodky....
  Darcko

  Vaša stránka je výborná. Našiel som v nej vśetko.

  je to super ze ludi zaujimaju aj taketo veci.........

  Tento text vystihuje práve to čo si málo ľudí vie uvedomiť a je fajin že sa nájde pár ľudí ktorích niečo ohľadom našej Zeme zaujíma. Len keby ich na svete bolo omnoho viac a vedeli si to vážiť. ajooj Moňa...

  supeeeeeeeeer vdaka tomuto mam 1 z prirodopisu
  maykaČítať celú diskusiu k článku (82 príspevkov)   Pridať názor na článok

BIO magazín

Životné prostredie
popisNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií