BIO spotrebiteľ

Rozhovory BIO spotrebiteľa

02.02.2004 00:00
Rozhovory BIO spotrebiteľas ľuďmi, ktorí sú
 • schopní vidieť svet v širších súvislostiach
 • vytrvalí pri realizovaní svojich snov
 • nadšení pre rozvoj ekologického poľnohospodárstva.

  O problematike ekologického poľnohospodárstva na Slovensku toho veľa nevie. Pravdou je, že sa o nej v slovenských médiách zatiaľ ani veľa nenapísalo. Niet sa veľmi ani čo diviť – veď na prvý pohľad táto téma neponúka nič mimoriadne - žiadne trháky v podobe rekordov, tragédií či stretnutí s „celebritami“.
  Je to veľká škoda, pretože ekologické poľnohospodárstvo sa dotýka najhlbšej podstaty nášho bytia a nazerania na svet:

 • čo budeme jesť,
 • ako bude vyzerať krajina, v ktorej žijeme a
 • v akom stave ju zanecháme našim deťom.
 • Navyše, mnohí ľudia, ktorí pôsobia v oblasti ekologického poľnohospodárstva – od farmárov až po tzv. novolazníkov – sú pritom vzácne osobnosti so schopnosťou nazerať na svet aj „z druhej strany“, nadšene a vytrvalo sa vlastným príkladom zasadzovať o život v súlade s prírodou a svojimi myšlienkami a postojmi posúvať svet dopredu – k trvalej udržateľnosti a láske ku všetkému živému.

  O čom sú rozhovory

  Na stránkach „Biospotrebiteľ“ chceme vyplniť prázdne miesto v slovenskom mediálnom priestore a v rubrike Rozhovory postupne predstavovať osobnosti pôsobiace v oblasti ekologického poľnohospodárstva na Slovensku i v Českej republike.
  Pokúsime sa nahliadnuť do ich duše a spoznať hlboké vnútorné presvedčenie, z ktorého vyviera potreba sebarealizácie v oblasti rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Ich očami sa pozrieme na pojem ekologické poľnohospodárstvo v celej jeho šírke - od myšlienkových východísk až každodennú životnú realitu.

  Budeme sa pýtať tiež na kvalitu biopotravín, obľúbené recepty, ako aj na tipy na konkrétne biopotraviny dostupné v našich obchodoch. A aby sme nezostali len pri „babských rečiach“, zakončíme rozhovor úplne serióznymi odkazmi pre Vládu SR, Ministerstvo pôdohospodárstva, médiá, učiteľov a spotrebiteľov. Všetci spolu môžeme prebudiť spiacu krásavicu - slovenské ekologické poľnohospodárstvo – zo storočného spánku.


 • Hodnotenie: 66.6%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

  Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

  Diskusia: Rozhovory BIO ...   Pridať názor na článok

   BIO magazín

   Predstavujeme
   Predstavujeme... sú tipy na zaujímavé čítanie, výrobky pre Vaše zdravie.   Najčítanejšie v rubrike   Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií