BIO spotrebiteľ

Nech žije Svetový deň mlieka

17.05.2005 11:40
Tak sme sa dnes dozvedeli z Rádia Slovensko, že kto nepije mlieko, rozvracia národné hospodárstvo.
Svetový deň mlieka oslávim jablkom
Svetový deň mlieka oslávim jablkom...
Prepáčte tu iróniu, ale pokladám to za dobrú správu.

Myslím totiž, že národné hospodárstvo, založené na predotovanej výrobe mlieka a na reklame "pite mlieko" aj napriek jeho zdravotným rizikám - také národné hospodárstvo si zaslúži rozvrat.

Odhliadnuc od toho, že lacné mlieko v supermarketoch často vôbec nie je národné, ale dovozové, najčastejšie poľské.

Nech žije Svetový deň mlieka!
Oslávim ho zahryznutím do čistého slovenského bio-jabĺčka :O))

Svoje aktivity k Svetovému dňu mlieka na Slovensku pripravilo aj Ministerstvo pôdohospodárstva. Žiaľ, z dokumentu nie je jasné, či tento rok, alebo pred 5-timi rokmi.
A ešte celkom na záver - Svetový deň mlieka pripadá na 23. mája.


Príspevok je uverejnený v rámci súťaže: BIO spotrebiteľ - posol dobrých správ.

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Richard MedalVyštudoval učiteľstvo Biológie – Chémie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Prahe. Od skončenia školy sa zaoberá environmentálnou výchovou – ako pedagóg v škole, mimo školy, cez prázdniny, s deťmi, mládežou, učiteľmi...

Diskusia: Nech žije Svetový deň ...

  Na pravú mieru

  Ak by mal byť ten sviatok uvedený na pravú mieru,
  mal by sa nazývať Svetový deň materského mlieka. Nech sa v rámci neho propaguje prirodzené kojenie do primeraného veku dieťaťa a rád ho podporím.
  JOSHUA

  Svetový deň mlieka

  No, musím oponovať. Nikde sa nespomína (alebo som to aspoň nenašiel), že tento Svetový deň mlieka, je svetový deň kravského mlieka a už vôbec nie, nejakého "krabicového mlieka". Bez mlieka by sme tu dnes neboli, ani pan Medal, ani JOSUA, ani ja...
  Fox

  Interpretácia

  Pojem "Svetový deň mlieka" sa dá interpretovať rôzne. Zatiaľ som sa však nestretol s tým, že by sa v rámci tohto sviatku propagovalo pitie materského mlieka vlastného druhu (pre ľudí ľudského).
  Interpretácia je scestná a manipulatívna, preto je takým aj samotný sviatok.
  Keď navrátime pitiu mlieka jeho jediný pravý účel, môže sa aj sviatok očistiť od nánosov klamu, rehabilitovať.
  Zatiaľ je nás (chápajúcich) však príliš málo na to, aby to bolo reálne v krátkom čase.
  JOSHUA

  mlieko, MLIEKO,...aké?

  Áno, "Svetový deň mlieka" je ďalšie kalmanie vlád celosvetovej úrovne - podkopávanie mienky národa a zámerné zatajovanie informácií. Aj keď nie je napísané "Svetový deň KRAVSKÉHO mlieka", všetci vieme, že je to kravské mlieko, čo máme vo zvýšenej miere piť a nie materské. Ak by som mohla oponovať Foxovi- ak by do úst za celý svoj život nevylial ani deco kravského, kozieho, či iného mlieka, bol by stále tu a možno v lepšej kondícii ako dnes. Žiadne iné mlieko okrem materského človek nepotrebuje a nepotrebuje ho ani kravička, ani kozička ani iné dospelé zviera. Všetci ho pijú iba vo forme materského mlieka. No len si pomyslite čo by sa stalo s ekonomikou, keby sme prestali zo dňa na deň kupovať mlieko, mäso z veľkovýkrmní (akéhokoľvek druhu ) a tiež aj cigarety.
  Natíska sa nám otázka: prečože to ešte stále nezakázali -ani vo svete- predaj cigariet, hoci spôsobuje zdravotné problémy- netrúfam si rovno napísať rakovinu (na krabičkách cigariet je to veľkými písmenami)?! S tou ekonomikou súvisí aj jedna možno pre niektorých bezvýznamná maličkosť. Zákaz predaja stéviového cukru, či skôr výťažku, na európskej úrovni. Stéviový "cukor" je totižto 200-300 krát sladší ako cukor a môžu ho jesť aj diabetici, dokonca im upravuje stav. Je to čisto prírodný produkt a je viac ako "divné", že ho zakázali dovážať, keď vo svete sa bežne používa. Biely cukor častokrát označovaný ako "biely jed" je predávaný v každom obchode a v hypermarketoch sú naňho úžasné zľavy. Kam až siaha drzosť vlády, ktorá sa chce obohatiť na úkor nášho zdravia je viac ako zrejmá!
  Klaudi

  deň mlieka

  Prekvapujete ma. Svojou sebavedomosťou, s akou píšete mylné fakty. Svetový deň mlieka je sviatok pohyblivý: pripadá na tretí májový utorok. Rovnako sebavedome odsudzujete všetko, čo vám nešmakuje. Nezakazujte, neodsudzujte, nechajte, nech si každý vyberie. Pekný deň evuška
  evuškaČítať celú diskusiu k článku (9 príspevkov)   Pridať názor na článok

BIO magazín

Zelená politikaNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií