BIO spotrebiteľ

Svetový deň Fair Trade aj v Bratislave

17.05.2005 12:48
Svetový deň Fair Trade si pripomenuli a oslávili aj v Bratislave. CEEV Živica 12. – 13. mája 2005 zorganizovalo ochutnávku Fair Trade výrobkov.

Dobrovoľníci oblečený v kostýmoch Fair Trade zároveň poskytovali ľuďom informácie. Vysvetľovali cieľ a zmysel Fair Trade.

Fair Trade prináša výhody pre pestovateľov a producentov, spotrebiteľov aj životné prostredie. Viac sa dočítate v článkoch:

Fair Trade
Hodnotenie: 73.4%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Súvisiace články


Diskusia: Svetový deň Fair Trade aj ...

  Na stránke ekoporadne sa píše, že "Celý zisk z ekoobchodu je venovaný na rozvoj a podporu environmentálnej výchovy na Slovensku". To mi je už len informácia. Po prvé, číselne vyjadrenie ma svoju hodnotu. Po druhé, to že je venovaný na rozvoj a podporu environmentálnej výchovy nevylučuje, že celý zisk ostane v Zivici a tá ho na tento účel použije.
  Chválim dobrú vec, myslím tým predaj FairTrade produktov, ale týmito "oblbovakmi" sa celá myšlienka FairTrade žiaľ degraduje :( To že je obchod na Vysokej v BA prvý s FairTrade produktymi na Slovensku, tak tomu ja neverím.
  Marián   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Fair Trade
Fair Trade - každým nákupom rozhodujeme o budúcej tvári sveta.
Prispievame k jeho ničeniu, alebo spáse.Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií