BIO spotrebiteľ

Detská výživa v kvalite BIO už aj na Slovensku

02.06.2005 08:52
PR - BIO už od začiatku - hovoria odborníci na výživu. Bio-obchod „U malého princa“ teraz prichádza s ponukou BIO dojčenskej výživy vyrobenej z prvotriednych surovín z biologicko-dynamického poľnohospodárstva.

Veľa sa zmení zrodením nového života. Veľké šťastie a zároveň zázrak prináša so sebou veľa krásnych chvíľ. Prirodzene robíme všetko pre to, aby sa naše bábätko najlepšie, ako sa dá. A keď je plné bruško, ktoré nebolí, hneď je svet krajší... Samozrejme: to najlepšie je to najjednoduchšie a najprirodzenejšie. Materské mlieko. Lenže môže prísť chvíľa, kedy budeme musieť nahradiť materské mlieko. Na čom v takej chvíle naozaj záleží? Na spoľahlivosti výrobcu, na pôvode sušeného mlieka a všetkých ostatných zložiek detskej výživy. Výžive Vášho dieťatka nebude už nikdy prisudzovaný taký význam ako v prvom roku života. Ideálnym riešením je detská výživa zo surovín z ekologického poľnohospodárstva. Garantuje nepoužitie geneticky manipulovaných organizmov, je bez prídavkov cukru, soli, farbív, aromatických a konzervačných látok. A také sú výrobky značky Holle, teraz dostupné už aj na Slovensku.

Kvalita Demeter

Detská výživa v kvalite BIO
Detská výživa v kvalite BIO


Holle je značka detskej výživy, ktorá presadzuje zdravú výživu už „od počiatku “ viac ako 65 rokov. Ponúka detskú výživu z najkvalitnejšej produktov z biologicko-dynamického poľnohospodárstva značky Demeter. Je to značka, ktorú poznajú nielen odborníci, ale aj široká spotrebiteľská verejnosť (najmä v Nemecku a Rakúsku) vďaka mimoriadnej kvalite. Hovorí sa, že „Demeter je viac ako bio...

Je to preto, že iba výrobky, ktoré spĺňajú prísne a rozsiahle kritériá biologicky dynamického poľnohospodárstva, dostanú označenie Demeter. Okrem kritérií biologického poľnohospodárstva zohľadňuje poľnohospodár používajúci označenie Demeter navyše ešte druhové špecifické vlastnosti rastlín a zvierat. Pôda sa zúrodňuje a ošetruje rastlinnými prípravkami. Rast výsevu prebieha podľa biologického rytmu príslušnej rastliny. Tým získa zrelý plod najviac prirodzenej vitality a životnej sily. Takto vypestované potraviny pôsobia konštruktívne a posilňujú, čo pristane zvlášť dojčatám a malým deťom.

Záruka prirodzených postupov pri pestovaní aj spracovaní


Ak si kúpite výrobky Holle, môžete si byť istí dodržiavaním nasledovných princípov:

 • prírodné cyklické obhospodarovanie bez vyčerpávania zvierat, pôdy a životného prostredia
 • kvalita namiesto kvantity
 • rozmanitosť namiesto monokultúry
 • druhovo výhodný chov zvierat
 • nepoužívanie zvieracích hormónov a regulátorov rastu
 • prírodný kompost namiesto umelých hnojív
 • nepoužívanie žiadnych chemických prostriedkov na ochranu rastlín a prostriedkov proti hmyzu
 • žiadne chemické prísady pri spracovaní, ako napríklad konzervačné látky
 • žiadne geneticky manipulované organizmy

Celozrné kaše a výživy


Celozrné obilniny sa pre detské obilné výživy Holle spracovávajú tak, aby boli pre bábätká ľahko stráviteľné a vhodné. Obilné škroby sa teplom a vlhkom rozložia, a tak ich ešte dozrievajúci organizmus dieťatka ľahko využije. Z celozrnných obilnín tak vzniknú ľahko stráviteľné a rozpustné vločky.

Zeleninové, ovocné a mliečne kaše


Tak ako vzrastá spotreba energie bábätka, čo sa týka živín a doplnkových látok, prichádzajú na rad zeleninové, ovocné a mliečne kaše. Hľadajme opäť to najkvalitnejšie, v prípade zeleniny a ovocia najradšej z vlastnej produkcie alebo z certifikovanej ekologickej výroby. Firma Holle ponúka kaše v sklených pohárikoch zo zeleniny a ovocia, ktoré sú vyvážené, rozmanité a pestré. Spracované sú v rôznych stupňoch jemnosti pre výživu v danom veku dieťatka: dojčenské jemne mixované, detské hrubšej konzistencie pre stimuláciu reflexu hryzenia.

Suroviny v týchto výživách sa spracovávajú okamžite po zbere. Vitamíny, minerálne látka, stopové prvky a bielkoviny sú v prírodnom stave. Bez prídavku soli, cukru, pojív. Izolované výživné látky nie sú pridávané.

Dajme deťom to najlepšie – predídeme tak možným problémom so zažívaním, alergiami alebo inými chronickými ochoreniami v neskoršom veku.


Hodnotenie: 85%, 4 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Martina LamačkováPredáva a radí ľudom pri nákupe biopotravín v BIO obchode U malého princa v Trenčíne.

Diskusia: Detská výživa v kvalite BIO už aj na ...

  suhlasim,ale kde to zozeniem pre nasho drobca?ja nemam s nim moznost behat po meste a hladat.potom za aku cenu?a ci mu to bude chutit?
  ervotoc   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Biopotraviny, bioprodukty
Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií