BIO spotrebiteľ

Anjeli sú s nami

07.06.2005 09:28
Anjeli sú našimi strážcami. Viera v ich existenciu sa ale zväčša opiera o náboženstvo. Sú tu anjeli aj pre ateistov? Kedy nás začali anjeli strážiť? Mnohé nezodpovedané otázky. Odpovede prináša pán Emil Páleš.
RNDr. Emil Páleš je jedným z mála tých, ktorý si uvedomujú a konajú v mene syntézy exaktných vied, umenia a náboženstva. Ako priekopník sofiológie chodí po rôznych miestach sveta a rozpráva o svojich duševných skúsenostiach a vedomostiach ľudom, ktorých to zaujíma.

Ako povedal pán Páleš rozhovore pre Košický večer:
„Poznanie o siedmich archanjeloch, ktorí sa cyklicky striedajú ako duchovia času a inšpirujú ľudstvo, pochádza pravdepodobne z babylonských chrámov (ak nie je ešte staršie) a pre stredovekých arabských a kresťanských učencov bolo ešte živou náukou. Ja som túto prastarú múdrosť znovuobjavil a potvrdil jej platnosť pomocou dôsledného štúdia kultúrnych vĺn v dejinách a presných nástrojov matematickej štatistiky“.

Doba sa posunula dopredu, ako ľudstvo máme veľkú možnosť byť bližšie k duchovným svetom ako kedykoľvek predtým.
„Zázrakom ale je, že teraz prednášam angelológiu – náuku o anjeloch! Ešte pred troma rokmi by to bolo úplne nemysliteľné“
Teší sa zmene v stave ľudského vedomia. A hoci prednáša sám so svojím srdcom a myšlienkami, drží sa hesla: „Jedno pravdivé srdce však zaváži viac, než všetky vedecké autority sveta“ , a má pravdu, keďže to tak cítime aj my.

My vás pozývame na túto prednášku o zázračných svetoch do Trenčína. Alebo, máte možnosť bližšie sa dozvedieť prednášku o zázračných svetoch do Trenčína. Alebo, máte možnosť bližšie sa dozvedieť o angelológii (sophia.sk) na niektorých iných miestach na Slovensku. Ste vítaní!

Hodnotenie: 82.8%, 7 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Diskusia: Anjeli sú ...

  Anjeli a ateisti

  Vcelku pekná pozvánka, no z tej úvodnej upútavky som v rozpakoch. Kombinácia viery v anjelov a ateizmu mi nesedí. Teoreticky je síce akákoľvek kombinácia možná, ale vieru v anjelov bez viery v Boha považujem za honbu za senzáciami, teda povrchný prístup k vysvetľovaniu si javov okolo nás.
  Veda osvetľuje jednu stránku skutočnosti, náboženstvo inú. Ten, kto sa pokúša o ich tvorivú syntézu, je jedným z odvážnych priekopníkov. Ale kto by chcel vybrať z duchovného sveta len niektoré bytosti či javy, a nie podstatu, ďaleko sa nedostane. Bez Boha by nebolo ani anjelov, ani ľudí.
  Verím, že pán Páleš takýto prístup k danej téme nemá a jeho prednášku si nenechám ujsť.
  Jozef Neoral

  Anjeli a ateisti

  No, ja v tej uputavke nic zvlastne nevidim. Uz len preto, ze ide o otazku a nie odpoved. Mam taky nazor, ze anjeli ochranuju aj ateistov bez ohladu na to co v nich veria. A co Jozef povazuje za senzaciu, iny moze povazovat za cestu ako najst a uverit.
  Jana

  anjeli

  Obávam sa, že tu sa mýli predstava o anjeloch, ako ju poznáme z náboženských obrazov a kázaní a toho, čo sa pod pojmom anjel myslí v angelologickej štúdii RNDr.Páleša. Najlepšie bude naozaj vybrať sa na prednášku, aby sme pochopili, o čo ide.
  Martina

  anjeli

  Srdečne všetkých pozývam na ktorúkoľvek prednášku Emila Páleša. Pozývam veriacich z ktoréhokoľvek náboženstva a tiež ateistov. Myslím si, že to, čo robí a hovorí Emil Páleš je pre všetkých ľudí a je to veľmi dôležité a dobré. Ešte raz všetkých pozývam a kto nemá možnosť osobne sa s ním stretnúť a rozprávam, tomu odporúčam www.sophia.sk alebo jeho časopis Sophia a knihu Angelologie dejin, ktorá nedávno vyšla.
  Mne osobne dielo E. Páleša veľa v živote prinieslo a som za to vďačný jemu a duchovným bytostiam, ktoré ho inšpirujú.
  Rado Makáň

  anjeli

  Ja som na prednášku pána Páleša o anjeloch bola už pred asi 10-timi rokmi. Išla som tam zo zvedavosti, z priateľstva k osobám, ktoré ma tam pozvali. S mnohými otázkami v duši som tam šla, ale ešte s viac otázkami som odchádzala. Tá prednáška mi dala minimálne krásny duchovný zážitok, pocit, ktorý som mala na prednáške, sa nedá opísať.Mám veľa otázok, ale asi preto, že som to nechala len tak, nepátrala ďalej, nehľadala jeho diela. Až teraz, keď sme si zapojili doma internet a ja som sa dostala na stránku Sofia, kde som články pána Paleša našla. On na rozdiel odo mňa tých 10 rokov nespal. Študoval a pátral ďalej. Má tak preštudované dejiny /hlavne náboženské - rôznych náboženstiev, resp. všetkých náboženstiev/, a tak krásne mu do seba zapadajú rôzne obdobia, že žasnem, keď o tom čítam. Vrele odporúčam ísť na jeho prednášky.
  hohonikaČítať celú diskusiu k článku (13 príspevkov)   Pridať názor na článok

BIO magazín

Podujatia
popisNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií