BIO spotrebiteľ

Dnes sa začína V. ročník Bioakadémie

29.06.2005 06:11 Zdroj: www.pro-bio.cz
Na účastníkov V. ročníka Európskej letnej akadémie ekologického poľnohospodárstva v Lednici čaká od 29.6. do 1.7.2005 bohatý program - úvodné plenárne zasadnutie, dvojdenná odborná konferencia s možnosťou výberu z troch tém a na záver exkurzie na ekofarmy v ČR, SR, Maďarsku, Rakúsku a Nemecku.
Bioakadémia je o teórii i praxi ekologického poľnohospodárstva, diskusii na vážne témy ako sú GMO alebo pesticídy, ale aj o príjemnom stretnutí všetkých priaznivcov ekopoľnohospodárstva pri stole plnom BIO lahôdok v rámci slávnostnej BIO recepcie na lednickom zámku.

Na úvodnom plenárnom zasadnutí by nemali chýbať ministri životného prostredia a pôdohospodárstva európskych krajín, zástupcovia Európskej komisie, IFOAM (Medzinárodná federácia hnutia ekologických poľnohospodárov) FiBL (Výskumný ústav ekologického poľnohospodárstva) a ďalšie významné osobnosti. Plenárne zasadnutie bude venované aktuálnym otázkam ekologického poľnohospodárstva nielen u nás, ale v celej EU. Ďalej bude preberaná problematika geneticky modifikovaných organizmov (GMO) ako stála hrozba ekologického poľnohospodára, znečisťovanie rieky Dunaj pesticídmi a nové možnosti nechemickej ochrany rastlín a Nariadenie rady 2092/91 vo vzťahu k welfare zvierat v ekologickom poľnohospodárstve.

Tri témy odbornej konferencie:
 • konferencia A - nechemická ochrana rastlín
 • konferencia B - zdravie zvierat v ekologickom poľnohospodárstve
 • konferencia C - rozvoj a podpora ekologického poľnohospodárstva v rámci EU.


V nasledujúcich dňoch sa budeme snažiť prinášať vám aktuálne správy o dianí na Bioakadémii od nášho vyslaného spravodajcu:-) Richarda Medala.

Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Dnes sa začína V. ročník ...

  reakcia

  Klaudia prečo nebola u vás vôbec spomenutá exkurzia na Slovensko v rámci Bioakadémie 2005??, na ktorú bol veľký záujem a dobrý ohlas??
  abc   Reagovať
   
  0
   
  0

  Exkurzia na Slovensku

  Ak by nam niekto z ucastnikov poslal spravu o exkurzii na Slovensko, s najvacsou radostou by sme ju uverejnili.
  Klaudia   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Podujatia
popisNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií