BIO spotrebiteľ

Dovolenka na eko farme

08.08.2005 08:03
Dovolenka na eko farme má niekoľko výhod: pekné prostredie, dobrý vzduch a zdravie a realax pre telo, aj pre dušu. Máte ešte pár voľných dní dovolenky? Chcete skúsiť niečo nové? Máme pre vás tipy na eko-farmy v Čechách kde Vás čaká oddych a pohoda.

Farma pani Jitky Rudovej


Šumava, Petrovice – presnejšie časť Vojetice číslo 9.

Farma je len 8 km od mestečka Sušice, miesto je pekná okrajová časť národného parku Šumava. Rozloha farmy má 26 ha zatrávnenej plochy, nakoľko chovajú hovädzí dobytok v rámci ekologického poľnohospodárstva. Vedľa farmy je kemp s 20. miestami pre stany alebo karavany, vrátane elektrického pripojenia. K dispozícii sú kút na umývanie riadu, toalety a sprchy.

Stravovanie: 300m do Petrovíc sú 2 reštaurácie a 2 obchody. K zábave hostí slúži ping-pongový stôl, ihrisko, kuželky, pieskovisko, húpačky pre deti. Kto chce k vode – kúpalisko je 500 metrov od farmy a kto túži po jazde na koňoch či na bicykloch – oboje si môžete zapožičať 1 km od farmy, v dedinke Jiřičná. A kam do okolia ste odtiaľ mohli ísť? Hrad Rábí je dominantou kraja, zámok Klenová, Kašperk a mesto Klatovy sú na dosah.

Ceny v kempe: malý stan 80,-Kč, veľký stan 120.-Kč a za karavan zaplatíte 130.-Kč. Za deň / osoba 50.-Kč, dieťa do 12.rokov 30.-Kč. Parkovné auta je 40,-Kč, elektrina 30.-Kč a za práčku zaplatíte 30.- Kč.

Kontakt: Jitka Rudová, rudova@c-box.cz, telefón: +420 376 588 196 alebo +420 728 077 004

Farma Budkov

Farma Budkov sa tiž nachádza v krásnom prostredí Šumavy. Farma sa zaoberá pestovaním ovocia, zeleniny, byliniek a chovom kôz.

Ubytovanie: celoročné v apartmánoch s vlastným sociálnym zázemím a kuchynkou. Sú možné prístelky a detská postieľka. Alebo môžete byť v kempe alebo dokonca v indiánskom tee-pee (!!!) pri farme, kedy máte k dispozícií sociálne zariadenie, kuchynku aj práčku na farme.

Stravovanie: môžete si rezervovať raňajky a využívať kuchynku. Dá sa samozrejme využiť nákup produktov z farmy.

Na zábavu slúžia turistické a cykloturistické trasy, pieskovisko a stráženie detí je tiež možnosť, dvor farmy je uzavretý s veľkým ohniskom. Môžete pracovať na farme alebo si prezrieť hrad Helfenburg, zámok Kratochvíle, Husinec, Prachatice. Kúpanie alebo jazda na koni. Toto všetko je v okruhu 20km od farmy.

Adresa: Z Piesku smer Vodňany a Bavorov. Za Bavorovom 6km odbočíte doprava na Budkov (okres Vlachovo Březí).
Kontakt: Patrik Pech, biorodina@centrum.cz , +420 724 252 788 alebo +420 388 320 118

Frama na Vysočine v Milotičkách pri Pelhřimove

Rodina Tomáša Křišťana tu chová na svojej ekofarme ovce a hydinu, pestujú zemiaky a obiloviny.

Ubytovanie: celoročné v troch 3-lôžkových apartmánoch s vlastným sociálnym zázemím a kuchynkou, možnosť prístelky. Apartmány majú samostatný vchod a terasu. Môžete využiť aj pračku. Pobyty sú od soboty do soboty , alebo víkendové mimo sezónu.

Stravovanie: môžete využívať vybavenú kuchynku. V prípade záujmu sa dajú zajednať raňajky. A samozrejme využiť nákup produktov z farmy.

Na zábavu: pieskovisko, ruské kuželky, ping-pong, húpačka, volejbalové ihrisko, veľké ohnisko, záhradný altán. Môžete si zapožičať bicykle, nakoľko 4 km od farmy je priehrada vhodná ku kúpaniu. Hrady Kámen a Červená Lhota sú tiež veľmi atraktívne miesta, zájsť sa dá do mesta Humpolec či Pelhřimov.

Adresa: Milotičky 2, Pelhřimov. Z Pelhřimova po ceste číslo 112 smer Červená Řečice.
Kontakt: Křišťan Tomáš a Jana, tomas.kristan@mesto-humpolec.cz , +420 565 398 021

Vyberiete si? Ak sa rozhodnete stráviť na niektorej z ekofariem pár dní leta, dajte nám po návrate vedieť, ako ste sa mali. Budeme sa tešiť na vaše postrehy.

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Diskusia: Dovolenka na eko ...

  Ekofarma na Slovensku

  Chcem sa spýtať ake mate skúsenosti s nejakou ekofarmou na Slovesnku. Kde ste boli, ako bolo. Ďakujem za názor.
  JanoB   Reagovať
   
  0
   
  0

  Dovolenka na ekofarme

  Nájde sa niekto kto má vlastné skúsenosti s dovolenkou, resp. víkendovým pobytom na farme Mašekov mlyn?
  Janka   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Eko (agro) turistika
Eko agroturistika - dovolenkové pobyty, ekofarmy, bio hotely...Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií