BIO spotrebiteľ

Dovolenka na eko farme II

23.08.2005 00:14
Stráviť časť leta, či začiatok jesene môžete novými cestovateľskými skúsenosťami - pobytom na eko-farmách v Čechách.

Farma Kofa


Farma Kofa sa nachádza v južných Čechách. Bavorov, Bílsko, ktoré leží 5 km severne od Bavorova.
Farma bola postavená už v roku 1812, dýcha starými časmi. Je vlastne chránenou štátnou pamiatkou barokového štýlu. Okolie tvoria pastviny a polia. Na farme chovajú kozy a venujú sa výrobe syrov.

Vedľa farmy je kemp s 10-12 miestami pre stany a 4-6 karavanov. K dispozícii je elektrická prípojka. Taktiež tu nájdete malú kuchynku, sociálne zariadenie a zastrešené ohnisko.

Stravovanie: priamo na farme je malý bio-obchod, inak vlastné varenie.
K zábave môžete využiť rybárenie, volejbal, basketbal, tenis, jazdenie na koni. S koňmi sa pracuje podľa metódy Pata Parelliho - prírodné koniarstvo, môžete sa mu podľa záujmu priučiť. Každý rok sa tu v máji konajú westernové závody. Večery môžu byť príjemné hudobné, s doprovodom harmoniky.

Kontakt: František Špatný, Bílsko 25, Bavorov nhcfrantisek@quick.cz , telefón: +420 383 391 891 alebo +420 606 311 258 alebo na webe: nhcfrantisek@quick.cz , telefón: +420 383 391 891 alebo +420 606 311 258 alebo na webe: http://kofa.ecn.cz

Ekofarma Rybník


Na Domažlicku sa nachádza na pomedzí Šumavy a Českého lesa sympatická ekofarma Rybník. Majitelia sa venujú chovu dobytka, oviec a koní. Taktiež chovajú nutire, exotické pštrosi, divoké prasatá a mnohé iné.

Ubytovanie: celoročné v izbách 1x2 lôžkové s vlastným príslušenstvom, 2x3 lôžkové so spoločným príslušenstvom. Sú možné prístelky a detská postieľka. Alebo v lete môžete byť v kempe, kde je miesto pre 5 karavanov alebo stanov.

Stravovanie: pre tých, ktorí sú ubytovaní v budove - polopenzia. Pre kemp a chatky je určené vlastné varenie, ale kuchynka zatiaľ nie je k dispozícii.

Na zábavu slúžia turistické a cykloturistické trasy, v zimných mesiacoch sú tu vhodné terény na bežky alebo zjazdovky. Môžete si požičať horské bicykle, zajazdiť na koni, kúpať sa v menšom bazéne. Pre uzavrené spoločnosti možnosť grilovania. Zábavný aquapark môžete navšíviť 30km odtiaľ - v nemeckom meste Weiden. Alebo bližšie sú krásne Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy.

Adresa: na trase Plzeň - Horšovksý Týn odbočka smer Šidlákov, Rybník.
Kontakt: Jaroslav Uher, Rybník 8, Hostouň. Tel.č.: +420 379 496 325 alebo gabca.u@centrum.cz

Ekofarma rodiny Túmových


A poslednú dnes predstavím na Broumovsku ekofarmu rodiny Túmových. Rodina Túmových chová ovce, kozy, dobytok a vyrábajú syry, mlieko, mäso, maslo. A taktiež spracovávajú ovčiu vlnu.

Ubytovanie: rodinný domček typu Okál má 9 izieb, sociálne zariadenie a spoločenskú miestnosť. K dispozícii je vybavená kuchynka. Pobyty môžu byť celoročné, od soboty do soboty , alebo víkendové mimo sezónu.

Stravovanie: môžete využívať vybavenú kuchynku a vlastné varenie.

V blízkosti ekofarmy sa náchádzajú Adršpašské skaly, Broumovské steny, mesto Opočno. Na objednávku si môžete pochutnať na pečenom baranovi.

Adresa: Dědov - Javor 78, Teplice nad Metují. V Dědove odbočíte na smer Teplice nad Metují. Vľavo nad cestou je informačná tabuľa.
Kontakt: Túma Bohumil, Dědov - Javor 78, +420 491 581 327

Možno sa rozhodnete pre niektorú z fariem, aby ste si spestrili svoj program leta. Prajem vám, nech je výlet úspešný. A ak sa vám niečo bude páčiť a či aj nie - napíšte nám ak budete mať chuť, budeme radi vašim postrehom.

Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Diskusia: Dovolenka na eko farme ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Eko (agro) turistika
  Eko agroturistika - dovolenkové pobyty, ekofarmy, bio hotely...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií