BIO spotrebiteľ

Festival chutí v Lučním údolí

09.09.2005 06:33
Dobré správy sa človek tak ľahko nedozvie. Ale máme jednu od susedov - o krásnom a funkčnom ekologickom záhradníctve, ktoré zásobuje okolie aj širokú verejnosť zdravou bio zeleninou a ovocím miesta v Českej republike.
V roku 1994 vzniklo vo Velehrade ekologické záhradníctvo s názvom Luční údolí.

Pomalými krokmi sa dostalo so svojím chutnými a zdravými produktmi na trh. Začalo s predajom na Zlínskom trhovisku Pod kaštanmi. A dnes so svojou rozlohou 2 hektáre polí so zeleninou, 0,5hektára ovocných sadov a radou fóliovníkov vrátane 4ha lúk, je najväčším producentom BIO zeleniny a ovocia v Českej republike. Ekologickým spôsobom pestuje viac ako 50 druhov zeleniny! Ich produkciu si môžete zakúpiť v súčasnosti napríklad v Zlíne - tržnica Pod kaštany, v Prahe - predajne a reštaurácie Albio, v Brne - predajne Zdravý život či Slunečnice, reštaurácie Aura a Avatár a taktiež v samotnom Záhradníctve Luční údolí.

Ak sa chcete pozrieť na vlastné oči, ako sa v takom záhradníctve riešia problémy, ako žijú a pracujú, máte k tomu vynikajúcu príležitosť.

Úspešný pestovateľ biozeleniny
Petr Weidenthaler, ktorý začal s pestovaním
biozeleniny pred jedenástimi rokmi, patrí dnes k
najvýznamnejším a najväčším dodávateľom
biozeleniny v ČR.
Dňa 10.9.05 sa uskutoční Festival chutí. Ponúka možnosť ochutnávky čerstvej zeleniny a ovocia. Spoznáte menej známe druhy zeleniny, ochutnáte úplne čerstvé rajčiny, papriky a iné sezónne druhy.

Môžete sa naučiť zakladať aj "pickles" - nakladanú zeleninu. Budú detské súťaže ale hlavne sa zoznámite s najlepším českým bio zeleninárom Petrom Weidenthalerom. Popoludní Vás čaká prechádzka po ovocných sadoch s odborníkom, ktorý bude k dispozícií pre vaše otázky. Nákup produktov bude samozrejmosťou.

Takže vás pozývame pozrieť si to miesto, kde šetrný prístup k prírode a nášmu zdraviu sa priamo odráža v myšlienke: Čokoľvek postihne zem, postihne aj jej synov.

Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Daniela DivílkováOd roku 2002 dobrovoľne a s radosťou pracuje pre Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne.

Diskusia: Festival chutí v Lučním ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií