BIO spotrebiteľ

Deň otvorených dverí na Myjave

06.10.2005 00:05
Poľnohospodárstvo na Slovensku, to nie je len striekanie postrekmi a využívanie pôdy na maximum. V sobotu 1. októbra sa každý mohol prísť o tom presvedčiť na vlastné oči a "ochutnať ten rozdiel"! Kde? Na ekofarmu Ekotrend Myjava s.r.o. - konal sa tam Deň otvorených dverí.

Čo sme pripravili?

Pre záujemcov o nahliadnutie do zákulisia našej firmy sme pripravili možnosť návštevy našej výrobne cestovín, mlyna, možnosť ukážky porastov a ochutnávku biopotravín s možnosťou zakúpenia tovaru.

Počasie nám vyšlo nádherné slnečné. Prvý nadšenec nás čakal pred firmou už od 7 hod. Na moje prekvapenie sa prišli väčšinou pozrieť lokálni ľudia, ktorých zaujímalo "čo to tu robí tá firma Ekotrend Myjava okolo, ktorej každý deň chodia".

Špaldové cestoviny
Špaldové cestoviny z Ekotrendu Myjava
Myslím, že každý bol v prvom rade nadšený z ochutnávky. Pripravili sme obľúbený cestovinový šalát zo špaldových cestovín s ovsom, slané a sladké koláčiky zo špaldovej múky, pohánkovú nátierku, pečivo zo špaldovej múky z Myjavskej pekárne, bylinné a ovocné čaje, kávu zo špaldy atď.

Viac bolo tých, čo už našu firmu a naše produkty poznali. Prišli takí, čo sa zaujímali hlavne o to, čo sa dá z našich výrobkov pripraviť, ale aj takí, ktorí si sami doma pestujú bylinky, alebo obilie a chceli poradiť viac o spôsobe pestovania, alebo či je možné komerčné využitie vlastného poľa na ekologické poľnohospodárstvo.

Echinacea - na poli ozdoba, v čaji lieči
Echinacea - na poli ozdoba, v čaji lieči
V tomto období, keď obilie aj väčšinu bylín máme už v sýpke, nie je na poli až tak čo ukazovať, ľudia sa tešili, keď si mohli pozrieť rastlinky pohánky. Na poli sa vyskytol aj priestor na filozofické úvahy o našom dnešnom spôsobe živote a možných riešeniach do budúcnosti.

Väčšina asi aj videla prvýkrát v živote vysadenú žihľavu v riadkoch, keďže každý sa s ňou stretáva skôr ako s obťažujúcou burinou.

V cestovinárni boli návštevníci zvedaví ako sušíme cestoviny a deti si vyskúšali balenie cestovín v praxi.

Takúto akciu pre verejnosť sme robili poprvýkrát. Sme radi, že naše snaženie našlo odozvu a do budúcna by sme boli radi, keby sme mohli v takýto deň ukázať ekofarmu aj ľuďom z mesta, aby videli, že poľnohospodárstvo na Slovensku to nie je len striekanie postrekmi a využívanie pôdy do maxima.

Tu na myjavských kopaniciach je veľa chalupárov (hlavne z Bratislavy), ktorí by určite zobrali svoje deti na takúto akciu. Nabudúce sa posnažíme nájsť spôsob ako im dať o našom podujatí vedieť.

Ďakujeme všetkým návštevníkom, že sme im mohli ukázať niečo z nášho snaženia.

Hodnotenie: 70%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Roman KupecPracuje na obchodnom oddeleni v Ekotrende. Je tam preto, lebo v oblasti biopotravín dokáže Ekotrend niečo vypestovať, a priniesť na trh aj finálny výrobok.

Diskusia: Deň otvorených dverí na ...    Pridať názor na článok

    BIO magazín

    Dni EP 2005    Najčítanejšie v rubrike    Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií