BIO spotrebiteľ

Kým na západ od našej hranice zažívajú ekopotraviny boom, slovenskí ekoproducenti...

11.10.2005 07:56
Kým na západ od našej hranice zažívajú ekopotraviny boom, slovenskí ekoproducenti zápasia o prežitie. Veľké obchodné reťazce nemajú záujem o, v úvodzovkách DRAHÉ, ale kvalitné potraviny.
Tak týmito slovami začala reportáž Martina Krúpu zo Slovenskej televízie 6.10.2005 v hlavnej spravodajskej relácii.

Reporáž priniela minimálne jedno pozitívum. BIO zemiaky z Liptovskej Tepličky, ktoré ukazovali v reportáži sú už predané. Vzhľadom na to, reporáž sa niesla v duchu toho, že biopotraviny končia v zahraničí, to pozitívum určite je.

Na druhú stranu, keď som videl a počul slova Richarda Medala, tak je jasné, že sú vytrhnuté z kontextu, a celá problematika by si zaslúžila oveľa, oveľa viac času a priestoru.

Teším sa, že raz budú biopotraviny a ekologické poľnohospodárstvo TEMOU DŇA na programe STV2, tak ako napr. geotermálna energia a jej využitie. Ono totižto o tom, či budú mať aj na Slovensku ekopotraviny nejaký boom, záleží "trošku" aj od takej inštitúcie, akou Slovenská televízia je.

Súvisiace články:
Povedali a napísali o Dňoch ekologického poľnohospodárstva

Hodnotenie: 86.6%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Pavol FábryVenuje sa programovaniu a tvorbe web stránok.
Články na stránkach BIO spotrebiteľ sú len malým spestrením jeho práce.

Diskusia: Kým na západ od našej hranice zažívajú ...

  Ako pre koho.

  V mojom náhľade na biopotraviny nehrá STV nijakú úlohu. Ak ju niekedy sledujem, tak občas na návšteve, aj to skôr zo slušnosti než z potreby. Oveľa viac sa o tejto problematike dozviem cielene, napr. z internetu. A nemusím popri tom pretrpieť sledovanie kadejakej informačnej hlušiny, ktorej chýba ideová hĺbka a nadčasovosť. Preto ani nevlastním televízny prijímač a nie som ochotný prispievať na financovanie televízie. Tak ako oni kadečo vytrhávajú z kontextu, tak som ja telvíziu vypustil z kontextu svojho života.
  Jozef Neoral   Reagovať
   
  0
   
  0

  Šok z práce STV

  Priznám sa, že som bol v negatívnom slova zmysle šokovaný prístupom spomínaného redaktora STV. Navštívil nás v infostánku vo Zvolene a pýtal sa na všeličo, pomerne zasvätene. Ani vo sne by ma nenapadlo, že vytrhne z kontextu zopár mojich slov a použije ich asi do vopred pripraveného (alebo objednaného?) scenára príspevku. Bola to manipulácia v kryštalickej forme.
  Chybami sa človek učí - mrzí ma, že príspevok vyznel, akí sú ekologickí poľnohospodári na Slovensku neschopní a že spotrebitelia o BIOpotraviny nemajú záujem - ANI JEDNO NIE JE PRAVDA - a nabudúce si treba dať na redaktorov podobného rangu pozor. Súhlasím, že téme sa venuje verejnoprávna STV strašne málo - naopak som príjemne prekvapený záujmom a profesionálnou robotou Slovenského rozhlasu.
  Richard Medal   Reagovať
   
  0
   
  0

  k STV

  Rišo,
  nedalo by sa práve odvolajúc sa na prístup spomínaného redaktora s STV dohodnúť na ďalšej reportáži, príp. zahrnúť ekologické poľnohospodárstvo do nejakej témy dňa alebo niečoho takého? Možno som naivná, za pokus to stojí, myslím si. Treba takúto žiadosť podporiť? Rada sa pridám, pokiaľ obdobná výzva bude sformulovaná. Držím palce.
  Zuzana   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

BIO magazín
Magazín BIO spotrebiteľaNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií