BIO spotrebiteľ

1. Trenčiansky EKO jarmok

14.10.2005 10:30
Centrum environmentálnych aktivít (CEA) Trenčín pozýva 14. októbra v piatok všetkých priaznivcov zdravého životného štýlu na 4. ročník Bicyfestu a 1. ročník Trenčianskeho EKO jarmoku. Príďte sa pozrieť, ochutnať, oddýchnuť si a inšpirovať sa... Ak môžete, dovezte sa na dvojkolesovom tátošovi a môžete vyhrať bicykel!
Bicyfest sa uskutoční v rámci celoeurópskeho Dňa bez áut. Cieľom je vyzdvihnúť cyklistickú dopravu ako spôsob dopravy ideálny pre mestá: je rýchla, nevyžaduje veľké parkoviská, neznečisťuje ovzdušie a prospieva fyzickej kondícii.

Na doobedie sme pripravili súťaž pre školy: trieda s najväčším počtom zaregistrovaných cyklistov vyhrá sladké prekvapenie. Celý deň bude prebiehať registrácia cyklistov a o 17:00 hod bude vylosovaný výherca novučičkého bicykla, ktorý do súťaže venuje Mesto Trenčín. Pre malé deti bude pripravená jazda šikovnosti a ďalšie aktivity.

Čoraz viac ľudí má záujem o zdravý životný štýl, a k nemu patrí okrem pohybu aj zdravé jedlo. Preto sme sa rozhodli zorganizovať 1. Trenčiansky EKOjarmok so zameraním na podporu ekologického poľnohospodárstva a jeho produktov, aj v súvislosti s práve prebiehajúcimi Dňami ekologického poľnohospodárstva na Slovensku.

Chceme predstaviť bioprodukty a biopotraviny, ktoré sú veľmi chutné, veľmi zdravé a ktoré sa spájajú aj s ochranou životného prostredia. Návštevníci EKOjarmoku budú môcť ochutnať mrkvu, jablká, zemiaky i mliečne produkty z ekologického poľnohospodárstva a sami "posúdiť ten rozdiel" (o bioproduktoch je známe, že majú výraznú chuť, pretože pomalšie rastú a neobsahujú toľko vody ako konvenčné a preto aj dlhšie vydržia). Prostredníctvom Výstavy BIO-NEBIO (14 plagátov a 30 fotografií) budú mať návštevníci ekojarmoku možnosť pozrieť sa na ekofarmy na Slovensku a v Čechách, oboznámiť sa s tradičnými podujatiami vo svete ekologických poľnohospodárov a dozvedieť sa o kvalite biopotravín.

V infostánku budú pre nich pripravené zaujímavé informačné materiály. Okrem čerstvých bioproduktov bude možné zakúpiť si aj základný sortiment slovenských biopotravín, produkty zo spravodlivého obchodu (Fair -Trade), ekologické čistiace prostriedky, časopisy a literatúru s tematikou ochrany životného prostredia, environmentálnej výchovy a zdravého životného štýlu.

Nebude chýbať ani stánok so zdravým občerstvením (jablčný mušt, chlieb a koláče zo špaldovej múky).

Na Ekojarmoku sa budú prezentovať viaceré organizácie, ktoré pôsobia v Trenčíne a zaoberajú sa aktivitami na ochranu životného prostredia alebo podporujú myšlienku šetrnejšieho životného štýlu v súlade s prírodou:
 • o.z. Pre Prírodu
 • o.z. Spoločnosť pre ochranu vtáctva na Slovensku (SOVS)
 • o.z. ALEA - Agentúra pre podporu lesníckych a ekologických aktivít
 • o.z. MC Srdiečko
 • skauti
 • MH - Správa lesov

Ekojarmok aj Bicyfest sa uskutočnia sa na Mierovom námestí od 11:00-17:00 hod. Od 15:30 atmosféru Ekojarmoku spríjemí dobrá muzika v podaní Aurelius Q. Tešíme sa na stretnutie s vami na 1. Trenčianskom EKOjarmoku!

Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: 1. Trenčiansky EKO ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií