BIO spotrebiteľ

Nadnárodné potravinárske firmy likvidujú ekofarmy

01.03.2004 00:00 Zdroj: www.pro-bio.cz
Obchodné reťazce vo Veľkej Británii skupujú producentov bioproduktov, čo im umožňuje znižovať ceny. Odhaduje sa, že už každá tretia ekofarma patrí nejakej veľkej potravinárskej firme...

Celý článok Eko-farmy podléhají cenové válce velkých firem si môžete prečítať na stránkach PRO-BIO.


Hodnotenie: 30%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Nadnárodné potravinárske firmy likvidujú ...

  Tento jav je hádam aj logický. Asi sa mýlime v prioritách a v tom čo je prostriedok a čo cieľ. Ekofarmárstvo, agroturistika, biofarmárstvo, tradičné farmárstvo a mnohé ďalčie cesty sú rôzne spôsoby ako udržať vidiek taký aký má byť.
  Ale musíme si uvedomiť že koreňom slova nie je eko, bio, turistika, tradičné ale koreňom slova je farmárstvo a agro. Pokiaľ sa nespoja všedci tí ktorí sa zaoberajú farmárstvom "veľké peniaze" v globalizovaných spoločnostiach zakrátko docielia to že budeme na Slovensku jesť len potraviny zo značkou "Petrol Origin".
  Mimochodom všimli ste si otrasnej kvality údenín v poslednom čase. V akomsi prezervatíve je zabalená čudne zrnito-vláknitá hmota- párky sa rozvárajú na blato a chuť je pochybná. Neviem čím boli nahradené polyfosfáty ale určite to nie je kvalitná spojka z mladého hovädzieho mäsa.
  Za kvalitu výrobkov ale nemôže predajca ani výrobca ale zákazník. A zdá sa že Slováci sú ako zákazníci veľmi nenároční - "čo zasejú to budú žať".
  Peterg   Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: kvalita

  Pán Peterg Za kvalitu zodpovedá hádam aj štátny dozor na prevádzke,ktorý má možnosť sa vyjadriť k receptúre ,,výrobku"a d o z e r á na výrobu .Pripomienky treba adresovať miestne príslušnej RVPS. CHyba je ,že sa nesťažujeme...
  Miroslav   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Ekologické poľnohospodárstvo
Ekologické poľnohospodárstvo - informácie, aktuálne udalosti, pozvánky na akcie, novinky v legislatíve, život na ekofarmách ...Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií