BIO spotrebiteľ

1. Trenčiansky EKOjarmok
vydarené spoločné

28.10.2005 08:36
14. októbra sa na Mierovom námestí uskutočnil 1. Trenčiansky EKOjarmok. Pripravilo ho Centrum environmentálnych aktivít v Trenčíne. Vydaril sa na jednotku.
Predstavilo sa aj občianske združenie Pre Prírodu
o.z. Pre Prírodu

Spoluorganizátormi či „spolujarmočníkmi“ boli Mesto Trenčín, občianske združenie Pre Prírodu, Materské centrum Srdiečko, 32. zbor Slovenského skautingu v Trenčíne, Správa CHKO Biele Karpaty, Mestské hospodárstvo a správa lesov, ALEA (Agentúra pre podporu lesníckych a ekologických aktivít) a 6. základná škola v Trenčíne. Atmosféru jarmoku skvelým spôsobom dokreslilo vystúpenie trenčianskej kapely Aurelius Q.


Jarmočné aktivity vzbudili záujem aj primátora mesta Ing. Cellera
Jarmočné aktivity
vzbudili záujem aj
primátora mesta
Ing. Cellera
Zo špaldovej pšenice sa robí nielen múka, ale aj vankúše pre zdravý spánok
Špaldové vankúše
pre zdravý spánok

V stánkoch na Mierovom námestí mohli záujemcovia zistiť informácie o činnosti „jarmočných“ organizácií, či na vlastnej koži vyskúšať praktické aktivity z ich činnosti. K dispozícii boli aj ukážky ekologických čistiacich prostriedkov, časopisy a publikácie s tematikou ochrany životného prostredia, environmentálnej výchovy a zdravého životného štýlu.

Špecialitou 1. ročníka ekojarmoku bolo predstavenie ekologického poľnohospodárstva a biopotravín – v rámci prebiehajúcich Dní ekologického poľnohospodárstva na Slovensku. Návštevníci mohli ochutnať jablčný mušt, chlieb a koláče zo špaldovej múky, kúpiť si základné biopotraviny, hlasovať o Biopotravinu roka 2005 (mimochodom – v spotrebiteľskej ankete vyhrala toto ocenenie Špaldová krupica) alebo si pozrieť putovnú výstavu o ekologickom poľnohospodárstve „BIO-NEBIO: KTORÉ SI VYBERIEŠ?“.

Pre registráciu cyklistov niekedy nebolo na jarmoku ani ako prejsť
Registrácia cyklistov
Záujem bol najmä o biozeleninu
Záujem o biozeleninu

Súčasťou podujatia bol aj 4. ročník bicyfestivalu pre priaznivcov cyklistickej dopravy, v rámci celoeurópskej akcie DEŇ BEZ ÁUT. Kto v priebehu ekojarmoku prišiel na námestie na bicykli a zaregistroval sa, mal šancu vyhrať bicykel, ktorý venovalo mesto Trenčín. Šťastie sa napokon pri losovaní usmialo na pani Annu Zverbíkovú z Trenčína.

Poďakovanie patrí všetkým spoluorganizátorom a dobrým ľuďom, ktorí prišli pomôcť. Tiež ďakujeme za finančnú podporu z Konta Orange.

Richard Medal, Centrum environmentálnych aktivít Trenčín

Počasie prialo :)
Počasie prialo :)

Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Richard MedalVyštudoval učiteľstvo Biológie – Chémie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Prahe. Od skončenia školy sa zaoberá environmentálnou výchovou – ako pedagóg v škole, mimo školy, cez prázdniny, s deťmi, mládežou, učiteľmi...

Diskusia: 1. Trenčiansky ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií