BIO spotrebiteľ

Čo je férové na fair trade?
Akým spôsobom pomáha chudobným?

24.11.2005 12:14
Prečo by sa kresťania mali angažovať vo fair trade? Ako sa fair trade môže stať kresťanskou misiou? Ako vieme, kedy sa chováme férovo? Má pre nás Biblia odpoveď? Chcete poznať odpovede? Čítajte ďalej!
Milí priatelia

V mene Nadácie Integra a spoločnosti TEN SENSES vás srdečne pozývam na seminár s pánom Chrisom Sugdenom (Veľká Británia).

Chris Sugden je jedným z prionierov myšlienky fair trade a zakladateľom organizácie Traidcraft, ktorá výrazne prispela k úspechu fair trade vo Veľkej Británii. V súčasnoti je riaditeľom akedemickej sekcie Oxford Center for Mission Studies a je členom správnej rady organizácie Traidcraft. Na Slovensko prichádza, aby sa s nami podelil so svojimi skúsenosťami a názormi na význam a dopad fair trade, na férovosť tejto inicitívy, na súvis medzi fair trade a kresťanskou misiou vo svete. Okrem iných sa bude vo svojom príhovore zaoberať týmito otázkami:

 • Čo je férové na fair trade?
 • Akým spôsobom pomáha chudobným?
 • Prečo by sa kresťania mali angažovať vo fair trade?
 • Ako sa fair trade môže stať kresťanskou misiou?
 • Ako vieme, kedy sa chováme férovo?
 • Má pre nás Biblia odpoveď?


Úprimne verím, že stretnutie je vynikajúcou príležitosťou hlbšie porozumieť filozofii, praktickej aplikácii a dopadu fair trade. Zvlášť inšpirujúce môže byť aj vďaka tomu, že je to práve Veľká Británia, ktorá v mnohých smeroch udáva v tejto oblasti smer a dosahuje pozoruhodné výsledky.

Seminár sa uskutoční dňa 15.decembra 2005 v Bratislave medzi 10.00 a 15.30 hod. s krátkou prestávkou na obed. Miesto bude určené na základe počtu prihlásených účastníkov a oznámané v dostatočnom predstihu. Seminár bude prebiehať v angličtine. Ak by to bolo pre vás vážnou prekážkou, prosím oznámte nám to. V prípade dostatočného záujmu by sme zabezpečili preklad do slovenčiny.
Účastnícky poplatok 40,-Sk bude použitý na zakúpenie občerstvenia.

Na stretnutí si bude možné kúpiť knihu Markets,fair trade and the Kingdom of God, séria príspevkov rôznych autorov vydaných pri príležitosti 21. výročia založenia organizácie Traidcraft. /cena £ 3.00, resp. ekvivalent v Sk/.

Prosím, oznámte svoj záujem zúčastniť sa podujatia zaslaním vyplnenej návratky /elektronicky na adresu mirka.vacvalova@integra.sk /, prípadne na telefónnom čisle 02 544 18829, najneskôr do 5.decembra.

Tešíme sa na vás!

Mirka Vacvalová
Nadácia Integra

Hodnotenie: 100%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Súvisiace články


Diskusia: Čo je férové na fair ...

  Europskejsi nez Europa? (Papezskejsi nez papez?)

  Citujem:
  "Seminár bude prebiehať v angličtine. Ak by to bolo pre vás vážnou prekážkou, prosím oznámte nám to. V prípade dostatočného záujmu by sme zabezpečili preklad do slovenčiny."
  Ja na seminár síce nepôjdem, takže by mi teoreticky mohlo byť jedno, či bude zabezpečený preklad, ale takéto organizačné podmienky ma - mierne povedané - udivujú.
  Zúčastnil som sa už množstva prednášok na duchovné témy, ale ani raz som sa nestretol s tým, že by nebol zabezpečený preklad do slovenčiny...
  To by na verejnej prednáške na Slovensku malo byť azda samozrejmosťou, nie?
  Vôbec nie som stúpencom nejakého nacionalistického hnutia, ale štatistiky o cudzojazyčnej gramotnosti Slovákov sú dostupné a neprekladanie by bolo diskriminačné a neštandardné.
  Ak už samotná téma hovorí o férovosti, tak teda buďte féroví ku všetkým, nie iba k tým námedzným robotníkom na plantážach v treťom svete!
  Jozef Neoral   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazín

Fair Trade
Fair Trade - každým nákupom rozhodujeme o budúcej tvári sveta.
Prispievame k jeho ničeniu, alebo spáse.Najčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií