BIO spotrebiteľ

Koniec roka v útulku pre zvieratá

16.12.2005 08:12
Aj počas tohoročných sviatkov bude útulok Slobody zvierat na bratislavských Poliankach každodenne v prevádzke. Pre opustených chlpáčov pripravíme (ako každý rok) bohatšie štedrovečerné i silvestrovské menu a dúfame, že tieto Vianoce budú aj u nás sviatkom pokoja a čo najmenšieho prílevu túlavých či stratených zvierat.
Tešíme sa najmä na tých, ktorí sa práve na sklonku roka rozhodnú darovať domov, lásku a starostlivosť niektorému z našich zverencov. Každý, kto by nás chcel prísť navštíviť, adoptovať si zvieratko, priniesť darček, či len potešiť milým slovom je vítaný

denne v čase od 13,00 do 18,00
(24. a 31. decembra do 17,00).


Podporiť nás možno aj kúpou reklamného či darčekového predmetu na bratislavských Vianočných trhoch na Hviezdoslavovom námestí od 19. do 23. decembra vždy medzi 10,00 a 18,00 hod.

V ponuke pre záujemcov sú medovníčky, šatôčky pre psov, šálky, odznaky, prívesky, plyšové hračky a symbolické tehličky na podporu výstavby nového útulku.

Aká je však situácia v útulku na Poliankach na sklonku tohto kalendárneho roka? Podľa štatistických údajov nie je dôvod na veľké plesanie. Túlavých, opustených, stratených či týraných zvierat sa po našej „krásavici na Dunaji“ pohybuje stále viac než dosť.

V poslednom období sa u nás opäť nahromadilo až 28 nemeckých ovčiakov a ich krížencov, čo je naozaj smutné, nakoľko ide o zvieratá veľmi inteligentné, prispôsobivé a učenlivé – mnohí z nich sú bývalí „pracovníci“ strážnych služieb, ktorí zrazu zostali nepotrební alebo „zabudnutí“ v opustených objektoch. Na nový prívetivý domov čaká tiež 15 šteniatok a 23 dospelých mačiek, celkovo sa v týchto dňoch nachádza v útulku takmer 140 zvierat. Najväčším problémom je adopcia psíkov staršieho veku, ktoré sú na pobyt v útulku zvlášť citlivé. Veľkou pomocou pre tieto zvieratá by bolo aspoň dočasné tranzitné umiestnenie počas zimy.

Zvieratá prichádzajú v rôznom zdravotnom stave, mnohokrát podvýživené, poranené a veľmi zanedbané. Po absolvovaní povinnej karanténnej doby 5 dní, počas ktorej je zvieratko niekoľkokrát vyšetrené veterinárnym lekárom, môže byť ponúknuté na adopciu. Pokiaľ je potrebné pokračovať v liečení, zostáva zviera pod veterinárnym dozorom v útulku až do doliečenia a následne je opäť ponúknuté na adopciu. Adopcia je jedinou šancou, ako opustenému zvieraťu zabezpečiť ďalší plnohodnotný život. Žiadateľ vyplní dotazník so základnými údajmi a popisom svojej predstavy o zvierati. Podmienkou je vek nad 18 rokov, platný občiansky preukaz a zabezpečenie vhodných podmienok na chov zvieraťa. Veterinárne ošetrenie je do konca prvého nasledujúceho mesiaca zdarma, zvieratko je začipované a bude mať taktiež zľavu pri sterilizačnom zákroku u zmluvného veterinára útulku.

Od januára bolo dočasnými nájomníkmi útulku celkom 1.739 opustených, túlavých, stratených, týraných, zranených či jednoducho nechcených zvierat, 941 zvierat si do nových domov odniesli adoptívni majitelia, 625 stratených a zabehnutých sa vrátilo pôvodným majiteľom. Naše výjazdárske pohotovostné auto vyrážalo do ulíc kvôli odchytu zvierat, likvidácii kadáverov, riešeniu prípadov týrania, kontrolám umiestnených zvierat, prevozom do veterinárnych zariadení, dovozu krmiva a potrieb celkom 2.415 krát.

Útulok Slobody zvierat je možné podporiť finančne na bankový účet 2023636/6500, materiálne – krmivo, podstielky, deky, staré handry a koberce, kuchynské, kancelárske, čistiace potreby a pod.

Všetkým podporovateľom ĎAKUJEME.


Mgr. Monika Ďurkovičová
Sloboda zvierat
Mlynské Nivy 37
821 09 Bratislava
+421 / 2 / 554 240 33
+421 / 903 731 563
press@sloboda.sk
www.slobodazvierat.sk

Hodnotenie: 100%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Monika Ďurkovičováhovorkyňa Slobody Zvierat

Diskusia: Koniec roka v útulku pre ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Welfare zvierat
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií