BIO spotrebiteľ

Pár slov od srdca do nového roka

10.01.2006 06:46
Je tu nový rok. Spolu si prajme, aby bol dobrý. Aby naše rozhodnutia boli inšpirované múdrosťou. Aby sme vo všetkom a v každom videli to dobré. Aby sme rozdávali lásku a radosť.
K novému roku patrí aj premýšľanie o tom, ako ďalej v práci, ktorej sa venujeme. Pokiaľ ide o ďalšie smerovanie stránky BIO spotrebiteľ, chceli by sme sa ešte viac priblížiť očakávaniam vás – pravidelných návštevníkov našej – vašej stránky.

Chceli by sme, aby ste sa na stránku BIO spotrebiteľ nielen pravidelne a radi vracali, ale aby ste sa stali aj jej spolutvorcami. Aby tok informácií nebol len od nás k vám, ale aby bolo čo najviac obojsmernej komunikácie. Vaša spätná väzba nám pomôže robiť stránku čoraz lepšie a vôbec – je pre nás veľmi dôležitá. Aby sme vás fyzicky „cítili“, aby sme videli za našou prácou vás – konkrétnych ľudí s konkrétnymi názormi, prianiami, životnými príbehmi...

Veľmi nás teší, že počet členov redakčnej rady sa postupne rozširuje – a to tak, že redaktori sa sami prihlásia, že sa im stránka BIO spotrebiteľ páči a že by radi sem-tam prispeli článkom (bez nároku na honorár). To je úžasné a ohromne povzbudzujúce! Menovite by som chcela na tomto mieste poďakovať Márii Kleňovej a Zuzke Gallayovej za veľmi kvalitné príspevky, ktoré si našli široký okruh čitateľov a ktoré opäť posunuli stránku BIO spotrebiteľ o krok vpred.

Rozširuje sa aj rodina prispievateľov do Fóra. To je tiež skvelé. Vzniká tu databanka otázok a odpovedí, z ktorých mnohé majú nadčasovú platnosť a môžu aj v budúcnosti pomôcť ďalším – rodičom, pestovateľom, chovateľom, záujemcom o zdravú výživu a pod. V roku 2005 zvlášť rezonovali témy povinného očkovania detí, ekologického pestovania zeleniny, dostupnosti biopotravín v obchodoch, zriaďovania a prevádzky bio-obchodov a používania mikrovlniek. Píšte, píšte, píšte, ak máte niečo na srdci.

Stránka BIO spotrebiteľ je svojím spôsobom výnimočná. Na tvorbu jej obsahu ani prevádzku nemáme už druhý rok žiadne zdroje, a zároveň sa vyhýbame platenej reklame. Je ťažké dlhodobo takýto stav – pri zachovaní, ba dokonca zvyšovaní kvality stránky – udržať, ale chceme sa o to pokúsiť. „Čistota“ stránky – v zmysle podpory ekologického poľnohospodárstva, akýchkoľvek aktivít, ktoré robia svet zdravší a krajší a hľadania pravdy – je pre nás prioritou.

Stránka BIO spotrebiteľ je výsledkom oduševnelej práce tímu ľudí, ktorých spája ideál života v duchu lásky a rešpektovania prírodných zákonov. Všetkým jej spolutvorcom patrí moja hlboká vďaka!

Aj v roku 2006 tu chceme byť pre vás – návštevníkov stránky - ako inšpirácia pre krajší život a miesto, kde máte svoju druhú rodinu, kde nájdete dobrú radu či povzbudenie.

Ďakujeme za vašu doterajšiu priazeň a tešíme sa na čoraz častejšie stretnutia – online alebo možno aj skutočné?

PS: Čo tak stretnúť sa na jar alebo v lete niekde v prírode aj s rodinami?

Hodnotenie: 80%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Pár slov od srdca do nového ...

  spätná väzba

  Klaudia, ak chcete spätnú väzbu, mali by ste sa venovat "vhodným" témam, ktoré tú spätnú väzbu vyvolávajú.
  Marián

  Spatna vazba +...

  Klaudia, Pavol a mnohi dalsi urobili v minulom obdobi kus zasluzej prace, ked vdaka financnej podpore zo strany Ekopolisu rozbehli tuto stranku. Teraz vsak uz "kraca na vlastnych" co vyzaduje prilozit ruku k dielu, pokial ma obsahovo dalej napredovat. Rad preto, ako menezer v nadnarodnej organizacii, ako aj z pohladu osobneho, prispejem aj svoju "troskou do mlyna". Z menezerskeho pohladu pomozem svojimi skusenostami a pracou pri skvalitneni organizacie a propagacii Dni ekologickeho polnohospodarstva a Svetoveho dna potravin. Z osobneho pohladu podporim Klaudiou navrhnutu myslienku stretnutia rodin zdruzenych okolo portalu Biospotrebitel poskytnutim priestorov na nasej rodinnej farme. To vsak zavisi od prijatia tejto ponuky a skutocnosti, ze sa stretnutia organizacne ujmu Klaudia a Richad Medalovci, ktorym su pomery u nas zname.
  Michal Demes

  Vhodne temy

  Marian, ved napiste, to su ktore podla Vas? Zivot je velmi pestry a zaujimavy a mne sa ako vhodne zdaju vsetky temy, ktore suvisia s kvalitou zivota, zivotnym stylom v sulade s prirodou, zdravim, detmi, jedlom... a potom s cestou jednotlivca zivotom - prijimanim vyziev, otvorenim sa zivotu, uceniu sa od ludi, ktori celou bytosťou vyžaruju pohodu, spokojnost, lasku...
  I ked stranka BIO spotrebitel vznikla ako informacny server o ekologickom polnohospodarstve a biopotravinach, bola by som rada, keby bol zaber tem do buducna sirsi. Budem rada, ak sa k otazke "vhodnych tem" vyjdria aj dalsi...
  Klaudia Medalová

  Stretnutie na Mašekovom mlyne?

  Pan Demeš, dakujem(e) za slova uznania, prislub podpory pri organizacii a propagacii Dni EP, ako aj ponuku moznosti zorganizovat stretnutie sympatizantov bio-pestovania a zivota v sulade s prirodou na Masekovom mlyne. Priznam sa, ze tato predstava sa mi paci:-) Uvidime, ci sa vyjadria aj dalsi...
  Klaudia Medalová

  Osobne mi veľmi chýba komunikacia pestovateľ/chovateľ, versus spotrebiteľ. Témy by sa našli. Okrem pána Šlinského sa na stranke nevyjadruje (až na pár záblekov) žiaden pestovateľ, spracovateľ, kontrolný orgán, nehovoriac o ministrovi... Mne to pripadá ako keby tí ľudia nepotrebovali spotrebiteľov. Inak, pred Vami klubúk dole, pani Medalová.
  MariánČítať celú diskusiu k článku (23 príspevkov)   Pridať názor na článok

BIO magazín

Slovo redakcieNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií