BIO spotrebiteľ

2% z dane
pre BIO spotrebiteľa

06.02.2006 00:00
Opäť je tu príležitosť presmerovať 2% z dane, ktorú ste už zaplatili štátu, v prospech niektorého občianskeho združenia . Zoznam všetkých prijímateľov 2% z dane na rok 2006, ako aj postup krokov na poukázanie 2% z dane, nájdete na www.rozhodni.sk.
Medzi oprávnenými prijímateľmi 2% z dane je aj naša organizácia - Centrum environmentálnych aktivít, ktorá už vyše desať rokov pôsobí v oblasti ochrany životného prostredia a zvyšovania kvality života na Slovensku (viď tiež Prevádzkovateľ stránky BIO spotrebiteľ , CEA, Ďalekohľad, Zelená škola).

Momentálne nám veľmi chýbajú finančné prostriedky na prevádzku stránky BIO spotrebiteľ. Preto Vás prosíme o Vašu podporu prostredníctvom 2% z Vašej dane na zlepšenie jej obsahovej i technickej stránky. Radi by sme použili Vami poskytnuté finančné prostriedky podľa Vášho priania. Preto Vás chceme požiadať, aby ste nám po vybavení všetkých formalít poslali správu o výške finančného príspevku a účele, na ktorý máme čiastku použiť.

Chcete 2% z Vaše dane použiť na:

- redakčnú prácu na stránke BIO spotrebiteľ - uveďte tému alebo rubriku, ktorej by sme sa mali prednostne venovať:
 • reportáže z ekofariem,
 • recepty,
 • adresár,
 • zdravie,
 • životné prostredie
 • iné ...
- zlepšenie technického fungovania stránky BIO spotrebiteľ

Tiež Vás prosíme, aby ste oslovili aj Vašich priateľov, spolupracovníkov a známych.

Čo podporíte dvomi percentami z Vašich daní ?

Dvomi percentami z Vašich daní podporujete nielen našu činnosť, ale aj ekologických poľnohospodárov, ktorí sa s láskou sa starajú o zvieratá i krajinu a produkujú zdravé potraviny!
Venujte dve percentá z Vašich daní pre svoje zdravie a zdravie Vašich detí!

ĎAKUJEME!

Centrum environmentálnych aktivít a kolektív ľudí, ktorí pracujú na stránke BIO spotrebiteľ

Ako previesť 2 percentá z dane z príjmu:


Pre zamestnancov
1. Požiadajte zamestnávateľa, aby vám spravil ročné zúčtovanie dane a vyplnil formulár Potvrdenie o zaplatení dane

2. Do 30. apríla vyplňte a na daňový úrad doručte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy zodpovedajúcej 2% zaplatenej dane. O prijímateľovi napíšte:

Obchodné meno alebo názov: Centrum environmentálnych aktivít
Sídlo: Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 34058028

Potrebné formuláre si môžete stiahnuť z tejto stránky, môžeme vám ich zaslať poštou alebo si ich vyžiadajte u účtovníčky (Potvrdenie), či na daňovom úrade (Potvrdenie aj Vyhlásenie).
Potvrdenie o zaplatení dane
Vyhlásenie pre fyzické osoby

Pre právnické osoby a osoby, ktoré podávajú daňové priznanie
Pre právnické osoby a ľudí, ktorí si platia dane sami vyššie uvedené formuláre netreba, keďže sú súčasťou formulára daňového priznania. Opíšte si naše identifikačné údaje (viď vyššie) a správne ich vyplňte do daňového priznania.

Pre zjednodušenie Vám prikladáme akoby vystrihnutú časť z daňového priznania, údaje treba len vpísať do originálneho tlačiva.

2% z dane
ukážka časti daňového priznania...


Návod ako postupovať a všetky potrebné formuláre sme získali na stránke www.rozhodni.sk. Tam nájdete aj podrobnejšie informácie ako postupovať.

Hodnotenie: 90%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: 2% ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Slovo redakcie  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií