BIO spotrebiteľ

2% z dane
pre BIO spotrebiteľa

06.02.2006 00:00
Opäť je tu príležitosť presmerovať 2% z dane, ktorú ste už zaplatili štátu, v prospech niektorého občianskeho združenia . Zoznam všetkých prijímateľov 2% z dane na rok 2006, ako aj postup krokov na poukázanie 2% z dane, nájdete na www.rozhodni.sk.
Medzi oprávnenými prijímateľmi 2% z dane je aj naša organizácia - Centrum environmentálnych aktivít, ktorá už vyše desať rokov pôsobí v oblasti ochrany životného prostredia a zvyšovania kvality života na Slovensku (viď tiež Prevádzkovateľ stránky BIO spotrebiteľ , CEA, Ďalekohľad, Zelená škola).

Momentálne nám veľmi chýbajú finančné prostriedky na prevádzku stránky BIO spotrebiteľ. Preto Vás prosíme o Vašu podporu prostredníctvom 2% z Vašej dane na zlepšenie jej obsahovej i technickej stránky. Radi by sme použili Vami poskytnuté finančné prostriedky podľa Vášho priania. Preto Vás chceme požiadať, aby ste nám po vybavení všetkých formalít poslali správu o výške finančného príspevku a účele, na ktorý máme čiastku použiť.

Chcete 2% z Vaše dane použiť na:

- redakčnú prácu na stránke BIO spotrebiteľ - uveďte tému alebo rubriku, ktorej by sme sa mali prednostne venovať:
 • reportáže z ekofariem,
 • recepty,
 • adresár,
 • zdravie,
 • životné prostredie
 • iné ...
- zlepšenie technického fungovania stránky BIO spotrebiteľ

Tiež Vás prosíme, aby ste oslovili aj Vašich priateľov, spolupracovníkov a známych.

Čo podporíte dvomi percentami z Vašich daní ?

Dvomi percentami z Vašich daní podporujete nielen našu činnosť, ale aj ekologických poľnohospodárov, ktorí sa s láskou sa starajú o zvieratá i krajinu a produkujú zdravé potraviny!
Venujte dve percentá z Vašich daní pre svoje zdravie a zdravie Vašich detí!

ĎAKUJEME!

Centrum environmentálnych aktivít a kolektív ľudí, ktorí pracujú na stránke BIO spotrebiteľ

Ako previesť 2 percentá z dane z príjmu:


Pre zamestnancov
1. Požiadajte zamestnávateľa, aby vám spravil ročné zúčtovanie dane a vyplnil formulár Potvrdenie o zaplatení dane

2. Do 30. apríla vyplňte a na daňový úrad doručte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy zodpovedajúcej 2% zaplatenej dane. O prijímateľovi napíšte:

Obchodné meno alebo názov: Centrum environmentálnych aktivít
Sídlo: Mierové námestie 29, 911 01 Trenčín
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 34058028

Potrebné formuláre si môžete stiahnuť z tejto stránky, môžeme vám ich zaslať poštou alebo si ich vyžiadajte u účtovníčky (Potvrdenie), či na daňovom úrade (Potvrdenie aj Vyhlásenie).
Potvrdenie o zaplatení dane
Vyhlásenie pre fyzické osoby

Pre právnické osoby a osoby, ktoré podávajú daňové priznanie
Pre právnické osoby a ľudí, ktorí si platia dane sami vyššie uvedené formuláre netreba, keďže sú súčasťou formulára daňového priznania. Opíšte si naše identifikačné údaje (viď vyššie) a správne ich vyplňte do daňového priznania.

Pre zjednodušenie Vám prikladáme akoby vystrihnutú časť z daňového priznania, údaje treba len vpísať do originálneho tlačiva.

2% z dane
ukážka časti daňového priznania...


Návod ako postupovať a všetky potrebné formuláre sme získali na stránke www.rozhodni.sk. Tam nájdete aj podrobnejšie informácie ako postupovať.

Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Buďte prvý(á), kto mu dá hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: 2% ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Slovo redakcie  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií