Dni EP 2007 > Hlasujte o biopotravinu roka 2007!

Hlasujte o biopotravinu roka 2007!

Hlasovanie je veľmi jednoduché:
1. Vyberte si zo zoznamu jednu(!) z nominovaných biopotravín.
2. Napíšte vašu e-mailovú adresu a odošlite!

Každý hlasujúci má šancu vyhrať balíček biopotravín.
Viac informácii o hlasovaní a výhrach.

Hlasovací formulár:

Čaj s echinaceou Cyprián - bylinný čaj

    Výrobca: Ekotrend Myjava (Rudník)

"Výnimočné zloženie čaju predurčuje výnimočné postavenie produktu na trhu. Dlhé roky to potvrdzuje neutíchajúci záujem spotrebiteľov, ktorí tento čaj vyhľadávajú nielen pre lahodnú ovocnú chuť, ale aj pre pozitívne účinky echinacei na imunitný systém. Osviežujúci dúšok bylinného čaju z myjavských kopaníc plný zdravia..."

Ekotrend Myjava spol. s r.o. je najväčším spracovateľom bioproduktov na Slovensku. Spoločnosť sídli v Rudníku, v krásnom prostredí Myjavských kopaníc. Na ploche 160 ha pestuje byliny, niekoľko druhov obilia a pohánku. Súčasťou obhospodarovanej plochy je jablkový sad s rozlohou 19 ha. Spoločnosť produkuje viac ako 50 výrobkov z vlastných surovín (celozrnné múky, celozrnné cestoviny, bylinné a ovocné čaje).

Slovenská biobryndza zo Šariša

    Výrobca: IGET (Lipany)

"Dlho očakávaná novinka na trhu, od prvých chvíľ spotrebiteľmi vyhľadávaná vďaka chuti aj kvalite. Prvá slovenská bryndza v BIO kvalite. Nepasterizovaná, netermizovaná. Biobryndza zo Šariša - taká, aká má bryndza byť..."

Spoločnosť IGET sa špecializuje na spracovanie ovčieho BIO mlieka. Je jediným biovýrobcom syra na Slovensku. Syry vyrábajú tradičnou metódou. Ich výrobky sa predávajú pod logom Hornotoryskej syrárne Krivany.

CHARDONNAY odrodové víno suché, neskorý zber

    Výrobca: Natural Alimentaria (Veľký Krtíš)

"Prvé Bio Chardonnay z domácej produkcie. Harmonické biele bio víno s ovocno-kvetovými tónmi.Víno výnimočnej kvality, ktoré úspešne reprezentovalo Slovensko na svetovej výstave BioFach 2007, ale aj inde vo svete. Bio Chardonnay je NAJ..."

Spoločnosť Natural Alimentaria je zatiaľ jediným slovenským producentom biovín. Hospodári na 35 hektároch vinohradov v modrokamenskom a vinickom vinohradníckom rajóne na juhu stredného Slovenska.

Špaldové BIO sušienky Natural

    Výrobca: Createc (Zvolen)

"Stálica na slovenskom biotrhu - v zmysle výbornej chuti, kvality a stále rastúcej obľuby medzi slovenskými spotrebiteľmi. Špaldová múka dáva sušienkam lahodnú chuť po orieškoch. Krehké sušienky na chvíle každodenné i sviatočné..."

Spoločnosť Createc je 1. výrobcom BIO sušienok a tyčiniek na Slovensku. Pod značkou "Dobré časy" už niekoľko rokov dodáva na trh 3 druhy sušienok a 4 druhy tyčiniek.

Včelí med kvetový

    Výrobca: Včelia farma Bioapis SK (Brezovica)

"Perla slovenského bio-trhu, jediný ekologický včelár na Slovensku. Biomed z Brezovice má výbornú kvalitu, oceňovanú aj znalcami medu. Med vznikajúci v divočine Levočských vrchov..."

Rodina Bujňákovcov z Brezovice na východnom Slovensku vlastní jedno z najväčších včelárskych hospodárstiev na Slovensku, ktoré je u nás zároveň jediným bio-včelárstvom.Včelstvá sú rozmiestnené na juhovýchodnom úpätí Levočských vrchov buď priamo v lese alebo v pásme ochrany vôd I a II stupňa ochrany. Je tu bohatstvo kveteny rastlín, stromov a krov - ideálne podmienky pre produkciu biomedu.


 Váš e-mail:  (povinný)

III. Dni EP na Slovensku

Ekologické poľnohospodárstvo

Kofinancované z EÚ
Kofinancované z EÚ.

 BIO spotrebiteľ 2007   -   Centrum environmentálnych aktivít, Mierové mám. 29, 911 01 Trenčín
Klaudia Medalová, Tel./fax: 032-6400 400, Mobil: 0908-771 443, E-mail: medalova@biospotrebitel.skTOPlist