BIO spotrebiteľ

GREENPEACE

Greenpeace je proti akémukoľvek uvoľňovaniu geneticky manipulovaných organizmov (GMO) do životného prostredia. V súčasnosti sú GMO uvoľňované do životného prostredia bez dostatočného vedeckého pochopenia ich dopadov ako na životné prostredia tak aj ľudské zdravie.

Toto genetické "znečistenie" predstavuje veľkú hrozbu, pretože GMO sa po uvoľnení do životného prostredia nedajú vrátiť naspäť. Na tento problém poukazujú aj medzinárodné dohody ako napríklad Protokol o biologickej bezpečnosti.

Kvôli firemným záujmom je verejnosti často odmietané právo vedieť o GM potravinách a právo odmietnuť ich. Greenpeace preto presadzuje okamžité zavedenie dočasných opatrení ako sú:

  • označovanie GM potravín a
  • oddelenie GM plodín od klasických.

Greenpeace je tiež proti všetkým patentom na rastliny, zvieratá a ľudí, ako aj ich gény. Život nie je tovar a preto nesmie byť predmetom súkromného vlastníctva.

Na Slovensku sa zatiaľ podarilo dosiahnuť záväzok niektorých z najväčších supermarketov a výrobcov potravín nepredávať a nevyrábať GM potraviny.

Greenpeace ponuka

  • K dispozícií je web stránka kde nájdete ďalšie podrobnosti o aktivitách Greenpeace v oblasti GM organizmov, ako aj informačné materiály na stiahnutie.
  • Greenpeace pripravuje špecializovanú web stránku, kde sa široká verejnosť bude môcť priamo zapojiť do GMO kampane, alebo rozbehnúť vlastnú iniciatívu.
  • Prednášky však poskytuju skôr vo výnimočných prípadoch až do momentu, kedy sa podarí vybudovať skupinu ľudí, ktorá ich bude môcť samostatne robiť.
  • V kancelárii je k dispozícii leták, plagát a nálepka, ktoré zašleme na požiadanie až do minutia zásob.

 

Ďalšie informácie:

Greenpeace geneticky manipulované organizmy (GMO) prednášky rozvoj ekologického poľnohospodárstva Špalda špaldová pšenica špaldový chlieb

Ekologické poľnohospodárstvoTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií