BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Ako si vybrať prací prostriedok?

1. Ako si vybrať prací prostriedok?
    Pranie, vešanie bielizne a žehlenie je práca nekonečná. Vidieť ju snáď až keď ju neurobím. Najmä v tomto období, keď sa sneh ešte stále roztápa, mieša sa s dažďom a zeminou, mláky deti lákajú a vrstvy zimných posypov ešte len čakajú na upratanie. Aký prací prostriedok použiť a ako prať „šetrne“ k životnému prostrediu? Pracie prostriedky obsahujú rôzne látky, ktoré sa po vypraní spolu s nečistotami z bielizne dostávajú do odpadových vôd. Približne...

Reagovať

2. je pravdou, že už dlhšiu dobu používam len bezfosfátové, perie sa mi výborne s nimi a niektoré ako Dosia alebo Torsan majú aj inú výhodu...hoci nie sú vo všetkých obchodoch , sú oveľa lacnejšie než mnohé fosfátové prášky..
    Dandy   Reagovať

0

0

ak chcete prať ekologicky na 100% skúste mydlové orechy.
    Je to plod stromu Sapindus mucorosi,výborne perie a dá sa použiť aj na iné umývanie napríklad dlážky,okien a pod.
    Pôvodne sa odvar používal aj na umývanie vlasov. Má aj iné použitia napr.ako ekologický postrek proti škodcom alebo plesniam na rastlinách.
    Lenka   Reagovať

0

0

Lenka,prosím Ťa, kde dostanem tie mydlové orechy?

Ďakujem
    Tereza   Reagovať

0

0

pracie prášky

Prosím poraďte, ktorý prací prášok nepúšťa farby. Vyskúšala som všetky od firmy Henkel, všetky sú agresívne a púšťajú farby. Kúpila som béžovú záclonu za 7000,.- Sk, vyprala a záclona zostala takmer biela...
    A to som ju prala v tekutom prášku na farebné prádlo...Kupujem len značkové drahé veci, nie Čínu, aj tak mi všetky tričká pustili farby. Periem vo vlažnej vode, neviem, kde je chyba, ale určite v prachoch.
    Ďakujem za dobré informácie.
    Iduša   Reagovať

0

0

pracie prášky

môj kontakt
    Iduša   Reagovať

0

0

Ad: pracie prášky

Iduša: Kupujem len značkové drahé veci, nie Čínu... Viete kolko znackovych vyrobcov ma tovarne v Cine? Zo 7000 sumy za zaclonu min. 2/3 sli obchodnikovi :( Vyrobca nedostal ani 1/10. Dam Vam, dobru radu - kupjute iba biele(!) znackove vyrobky.
      Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií