BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Bocian biely

1. Bocian biely
    Z odbornej literatúry sa môžeme dozvedieť, že na planéte Zem žije viac ako 160 000 párov bocianov bielych. Z tohto počtu necelé jedno percento (približne 1350 párov) hniezdi v súčasnosti na Slovensku. Bocian biely

Bociana bieleho zaraďujeme v zoologickom systéme do nasledujúcich taxónov:
    Kmeň: Chordáty (Chordata)
    Podkmeň: Stavovce (Vertebrata)
    Trieda: Vtáky (Aves)
    Rad: Brodivce (Ciconiiformes)
    Čeľaď: Bocianovité (Ciconiidae)
    Rod: Bocian (Ciconia)
    Druh: Bocian...

Reagovať

2. Článok sa mi páčil, je stručný a výstižný. Navyše som sa dozvedel trasu letu naších bocianov do teplích krajín. Ďakujem za obohatenie mojej vedomosti o týchto krásnych vtákoch.
    Boris   Reagovať

0

0

prosim
      Reagovať

0

0

chýba vzhľad napr. žltý zobák..., ale inak fajn
    nikto   Reagovať

0

0

mohli ste tu toho dat wiac
      Reagovať

0

0

WOW PACI SA MI TO
    aLINO_ZABIJAK   Reagovať

0

0

Reagovať

0

0

Good velmi sa mi to pačilo
      Reagovať

0

0

mohlotam bit toho napisane viac napr. vzhlad viznamv prirode a stavba tela
    lili   Reagovať

0

0

bocian bieli

zaujmavi clanok ale neviete kdeje vzhlad pisem projekt heheh
    lalia   Reagovať

0

0

pekne a mudre
      Reagovať

0

0

dobre ale nieje tam vzhlad
      Reagovať

0

0

Som šťastná, že niekto dáva takéto informácie na web. Skutočne sa zídu! :)(:
      Reagovať

0

0

Zdravím,
    nevie niekto poradiť ako prilákať bociana (-ov) do nového hniezda. Chcel by som im pripraviť oceľovú konštrukciu na sedlovej streche. Zatiaľ som sa však nedostal k spôsobu ako oznámiť bocianom, že to čudo na streche je predpríprava na ich nové hniezdočko.
    Martin   Reagovať

0

0

Ako prilákať bociana

Chcel by som aj touto cestou poprosiť ľudí ktorí chcú a vedia poradiť. Chcel by som prilákať bociana na náš pozemok v Rusovciach. Ako na to?
    Lenk
    Imino   Reagovať

0

0

moli ste tu dať napr. výšku,váhu.....atď ale inač ok
      Reagovať

0

0

Ako dlho sedí bocian na vajciach, pokiaľ sa vyliahnu mladé
      Reagovať

0

0

:-)
    Ja   Reagovať

0

0

Re: Bocian biely

fuj hnusny text nic som s toho nevicitala
    mima   Reagovať

0

0

de najdem charakteristiku.......
    boco   Reagovať

0

0

do literaturi mame napisat nieco o bocianovi ale neviem co tak som si myslela ze to najdem tu ale inak je to fajn len treba pridat ci ma dhy zobak,nohy........
    nikola janicinova   Reagovať

0

0

Charakteristiku bociana najdete:
    do google si date bocian biely,potom pojdete dolu a najdete tam bocian bily(Ciconia ciconia)ŠOPSR
    kristina   Reagovať

0

0

neviem kde je napisane kde žije
    emu6ka   Reagovať

0

0

Je zaujímavý text v ktorom som sa dozvedela o bocianoch viac než som počula
    Nikola Gregorova   Reagovať

0

0

Je zaujímavý text v ktorom som sa dozvedela o bocianoch viac než som počula
    Nikola Gregorova   Reagovať

0

0

máme tu bociána, nevieme mu pomôcť pred dvomi rokmi si postavil hniezdo na ele. stĺpe mal mladé, ´další rok mu to dal pán ktorý býva oproti odstrániť elektrikármi, že mu špiní ohradu. Boli tam aj údajne nejakí ochranári, ale povedali, že si plnia povinnosť a majú to dať odstrániť.Dali mu druhé hniezdo až na konci ulice aby bol pokoj, ale on tam nešiel bol tam o rok asi jeho syn. Tento rok na tom istom mieste si stále stavia hniezdo a stále mu ho elektrikári zhadzujú, že to tam nesmie byť, nakoľko je to dvojitý stĺp a že tam niečo poškodzuje.Neviem kto má pravdu, ale kľudne by ho mohli dať oproti kde bývam, nemám nič proti tomu, ale pozerať sa, ako týždenne mu to zhadzujú a on sa nevzdáva to nejde. Je mi ho ľúto druhí ľudia by ho chceli a sú takí, čo vidia len svoje. Nepomôže nikto, ani obec dajú na elektrikárov a to je hlavné . Ľutujem, ale práve tento vzácny druh ani tento rok nezahniezdi lebo my ľudia sa o to postaráme a ža je to ohrozený druh? No a? Ale bude pekná ohrada a pokoj. Ľutujem!
    katarina   Reagovať

0

0

máme tu bociána, nevieme mu pomôcť pred dvomi rokmi si postavil hniezdo na ele. stĺpe mal mladé, ´další rok mu to dal pán ktorý býva oproti odstrániť elektrikármi, že mu špiní ohradu. Boli tam aj údajne nejakí ochranári, ale povedali, že si plnia povinnosť a majú to dať odstrániť.Dali mu druhé hniezdo až na konci ulice aby bol pokoj, ale on tam nešiel bol tam o rok asi jeho syn. Tento rok na tom istom mieste si stále stavia hniezdo a stále mu ho elektrikári zhadzujú, že to tam nesmie byť, nakoľko je to dvojitý stĺp a že tam niečo poškodzuje.Neviem kto má pravdu, ale kľudne by ho mohli dať oproti kde bývam, nemám nič proti tomu, ale pozerať sa, ako týždenne mu to zhadzujú a on sa nevzdáva to nejde. Je mi ho ľúto druhí ľudia by ho chceli a sú takí, čo vidia len svoje. Nepomôže nikto, ani obec dajú na elektrikárov a to je hlavné . Ľutujem, ale práve tento vzácny druh ani tento rok nezahniezdi lebo my ľudia sa o to postaráme a ža je to ohrozený druh? No a? Ale bude pekná ohrada a pokoj. Ľutujem!
    katarina   Reagovať

0

0

Ja mám úlohu do školy a neviem aki má význam v prípade bocian biely pomoc .
    Miki   Reagovať

0

0

Re: Bocian biely (nové)

kde je vyznam
    ERIK   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií