BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Cesnak ako liek

1. Cesnak ako liek
    Aj napriek vysokému stupňu vývinu našej civilizácie sa i naďalej ukazuje, že naše prírodné bohatstvo ešte stále nie je dokonale prebádané a ukrýva lieky na mnohé, pre nás závažné ochorenia. Veď aj naši predkovia sa liečili tým najprístupnejším, čo pre nich bolo – bylinkami a prírodnými látkami. Medzi bezpochyby najznámejšími prírodnými liekmi od histórie až po súčasnosť určite nájdeme cesnak.
    Pôvod cesnaku

Cesnak
    Cesnak pravdepodobne pochádza...

Reagovať

2. Môžem len súhlasiť. Cesnak je úžasná vec, neraz mi pomohol pri chorobe namiesto liekov a antibiotík.
    Preventívne si dávam jeden strúčik denne.
    Kubo   Reagovať

0

0

Cesnak mi chuti, je zdravy a jem jeden surovy strucik denne. Len frajerka mi za to nedava. Ale to ma neodradza.:)
    Martin   Reagovať

0

0

Pozrite si HERPIK a vaše nadšenie stúpne ešte viac! To je originál!! Prekvapivý.
    Ján   Reagovať

0

0

prečo cesnak stipe
    sosky   Reagovať

0

0

Dal som si

Posledné dva dni mi je trochu blbo (zaľahnuté v ušiaich, malátnosť, nádcha, mierna bolesť v hrdle), tak dnes som si od starej mamy vypýtal med, pomaličky ho po troške baštím a zemiaky zo včera som si prihrial s troma strúčikmi cesnaku. Hádam zajtra keď budem vstávať mi už nabude tak na figu ako mi bolo dnes keď som vstával.
    Andrej Pavelka   Reagovať

0

0

jkk

Podobne ucinky ako cesnak ma aj cibula. Tieto dve veci su to najlepsie co moze byt. Strasne mi to pomaha ked mi je zle. Ale ja to jim aj ked som zdravy posiluje to imunitu, zbavuje telo bacilov a tak. Davajte si kazdy den. Mne ten smrad z huby newadi. A mam rad ked je to stiplave. Cim viac stiplave tim viac kvalitne. A poradim vam. Ak mate moznost tak si cesnak zasadte na zahrade a nekupujte ho. Tak to mate lepsi
    Mr. Boon   Reagovať

0

0

Re: jkk

Viacmenej suhlasim, ale pozor. Vyssie mnozstvo skonzumovanej cerstvej cibule naraz moze vyustit v nepekne akutne problemy a stavy ako zavraty mozu byt jednym z javov.

A na cesnak rovnako pozor. Ked sa to prezenie, moze dojst k akutnemu zlcnikovemu, pripadne slezinovemu zachvatu a budete potrebovat urgentnu lekarsku pomoc. Moj kamarat si na dva chleby natrel pastu z cerstveho cesnaku a hrubke asi 1 cm a za hodinu uz bol KO. Zjedol naraz cca 2 a 1/2 vacsich ruzic cesnaku a nasiel sa v nemocnici.
    Unexist   Reagovať

1

0

Re: Cesnak ako liek

Mozem potvrdit, ze teraz som mala nadchu , aj hrdlo ma zacalo boliet
    okrem tohoze som 2x denne vypila caj s 1/2 vrecuska Teraflu (co nie je vela )a jedla som aspon jeden pomaranc alebo grep davala som si kvapky na nadchu a kloktala som salviovy odvar so solou,zjedla som 1 strucik cesnaku (iba jeden denne) a myslim si ze mi pomohol lebo mi nadcha neobvykle zmizla za 4 dni.
    Myslim si ze ten cesnak zabral na tie bacily co ma prenohli.

A chcem povedat, ze odteraz uz jem denne pravidelne 1 strucik cesnaku (ak je tn strucik velmi velky tak 1/2). Davala som si ho na lyzicku medu. (moja mama mi uz roky odporucala ho jest denne a teraz som si ho nalsa ako rychlu pomoc pri nadche a zapalenom hrdle.A uz sa budem snazit nepolavit v predsavzati ho jest denne.
    inge   Reagovať

0

0

Ahoj Daniela,rad by som si s tebou vymenil nejake informacie,ale nie ani tak co sa týka know-how zdravia,výzivy ,sam uz dlhsi cas som vegan,ale mam skor problem osamoteneho bezca,asi s tohto dovodu(?) niekedy podlahnem konzumu.rad by som sa v tomto zmysle porozpraval ,alebo vymienal skusenosti s niekym kto vie o com je rec.adresa:stefan.giertl@gmail.com PS:som pestovatel výstavného cesnaku,ale ziadne liecive ucinky som pocas 20rokov v nom nenasiel,jedavam ho ako koreninu,lebo byvam vysoko v horach v divocine a feferon sa tu neda dopestovat.co sa tyka chorob odlisujem sa od diskutujucich v tom zmysle,ze je lepsie zit tak ,aby som nebol nikdy chorý a tým padom nepotrebujem cesnak a ine takzvane lieky.Števo.
    stevo   Reagovať

0

0

Re: Re: Cesnak ako liek

zdravim stevopro

prosim info o cesnaku co pestujes druh,velkost .ja pestujem palivu papriku mexicku habanero.
    palo   Reagovať

0

0

Re: Re: Cesnak ako liek

zdravim stevopro

prosim info o cesnaku co pestujes druh,velkost .ja pestujem palivu papriku mexicku habanero.
    palo   Reagovať

0

0

Ahoj Daniela,rad by som si s tebou vymenil nejake informacie,ale nie ani tak co sa týka know-how zdravia,výzivy ,sam uz dlhsi cas som vegan,ale mam skor problem osamoteneho bezca,asi s tohto dovodu(?) niekedy podlahnem konzumu.rad by som sa v tomto zmysle porozpraval ,alebo vymienal skusenosti s niekym kto vie o com je rec.adresa:stefan.giertl@gmail.com PS:som pestovatel výstavného cesnaku,ale ziadne liecive ucinky som pocas 20rokov v nom nenasiel,jedavam ho ako koreninu,lebo byvam vysoko v horach v divocine a feferon sa tu neda dopestovat.co sa tyka chorob odlisujem sa od diskutujucich v tom zmysle,ze je lepsie zit tak ,aby som nebol nikdy chorý a tým padom nepotrebujem cesnak a ine takzvane lieky.Števo.
    stevo   Reagovať

0

0

o cesnaku som sa docitala zaujimave informacie na abc-dieta.sk/cesnak - odvtedy ho jem pravidelne kazdy den aspon 2-3 struciky.
    martina   Reagovať

1

0

Skúšali ste, ako odstrániť nepríjemný zápach cesnaku podľa tohto? Funguje to? <a href="http://www.foodfest.sk/tajomstva-v-kuchyni/cesnak-liek/">www.foodfest.sk</a>
    Natália   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií