BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Čo je bio med ?

 1. Čo je bio med ?
  Med pozná, alebo by mal poznať každý z nás. Kto túto skúsenosť ešte nemá, je ochudobnený. Jeho lahodne sladká chuť by mala byť každodennou súčasťou života človeka už pred jeho narodením. Nie je však med ako med.
  Ľudský organizmus by mal obmedziť konzumáciu repného
  cukru na minimum. Rafináciou stratil dôležité biologické
  hodnoty potrebné pre zdravie. Má len kalorickú hodnotu.
  Cukor je bielym jedom pre zdravie človeka!
  Prirodzené je konzumovať VČE...

  Reagovať

 2. Konečne dobrý článok o mede

  Som rád, že konečne začali prispievať aj farmari samotní. Dúfam že tento článok o mede, včelách a včelároch nie je prvý a zároveň posledný.
  Jano B.   Reagovať
   
  0
   
  0

  Viac prilezitosti pre domaci trh

  Zdravim Vas. Pochadzam zo vcelarskej rodiny , ktora uz vyse 15 rokov sa venuje vcelareniu. Kazdy rok ocakavame od vykupcov nove a lepsie ceny medu, pretoze vydaje spojite so vcelarenim su rok co rok vyssie a neumerne s tym klesa aj ohodnotenie prace vcelara, ktora sa odrazi na znizeni ceny medu, nehovoriac uz o dovoze z inych krajin mimo EU. Myslim si, a som presvedceny ze viceri kolegovia sa so mnou zhoduju, ked tvrdim ze sucasna situacia je mimourovnova. Nase snahy o zlepsovanie kvality medu a zvysenie produkcie na uzemi SR sa zdaju byt marne, takze sa vobec necudujem ze statisticky je prukazatelny pokles vcelych rodin a vcelarov a narast priemerneho veku vcelarov na SR. Je to dosť zložitá situácia, ktorú nikto nevie, dokedy bude trvať, ale ak bude pokračovať aj tento rok, tak to bude smutne a ekonomicky nevýhodné nielen pre včelárov ale aj pre nevčelárov, ktoré to pocítia na oveľa vyššej cene, nehovoriac už o tom že tú vyššiu cenu budú platiť za cudzi med pochadzajúci možno z Japonska alebo z Číny, pretože oni tam majú nižšie ceny ale na druhej strane kontaminovaný med. A Slovenskému včelarovi pritom sú na sklade ešte tony.
  Prajem si aby tento článok nasledovali aj ďaľšie. Ostavam s pozdravom.
  Tomas

  Tomas   Reagovať
   
  0
   
  0

  Konzumujme viac včelí med....


  Článok o mede a včelárstve hodnotím ako veľmi dobrý. Kvalitný včelí med je vzácna potravina a mali by sme ho naozaj viac konzumovať, nahradiť za repný rafinovaný cukor. Je zdravý a konzumovať by sme ho mali priebežne, nielen vtedy keď ochorieme. Med každoročne kupujem od suseda včelára, ktorý má menšiu včelnicu neďaleko od svojho domu pod lesom. Niekoľko úľov má sused aj na záhrade. Jeho včielky aj nám opeľujú ovocné stromy úplne zadarmo. Je to veľmi užitočná, zaujímavá, vysoko odborná práca, ktorá si vyžaduje trpezlivosť a čas.
  Kúpou včelieho medu od našich včelárov máme záruku, že máme pravý med. Zahraničné falzifikáty tu nepotrebujeme! Odbytom vyprodukovaného medu v našich prírodných podmienkach podporíme včelárenie, jeho zachovanie a všeobecný úžitok.

  Ahoj.

  Tono
  Anton   Reagovať
   
  0
   
  0

  med je úžasný a dúfam že to si myslí velka večina z náááás :D
  dada   Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: Čo je bio med ?

  :D Nezlobte se,ale věta u té fotografie včely u očka :"Len bio včela vám dá bio med." je směšná. Jak vypadá biovčela?! Každá včela je "bio" !
  Michal   Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: Re: Čo je bio med ?

  Ja sa nehnevám za posmešné, hlúpe až nízkou hodnotou IQ zaváňajúce otázky, invektívy.... Prečítajte si prosím ešte raz článok, prečo je bio včela bio včelou, prečo je biomed..... V jednej veci máte pravdu, priznávam, že každá včela je vo svojej podstate "BIO" už 50 melónov rokov. LEN tie posledné desaťročia človek bio včelu napchal do polystyrénových, plastových, syntetickými farbami natretých úľov.... namiesto voskových medzistienok začal používať zmes parafínu, ceresínu a vosku.... teraz letia čisto umelé rámiky s umelými medzistienkami....Včely sa vozia hore-dolu tisíce kilometrov čo je pre ne veľký neprirodzený stres. Včelia kráľovné sa už 100 rokov odchovávajú väčšinou umelo- zo včelích larvičiek určených na včely robotnice čo je totálne neprirodzené a proti prírode.(mimochodom varoval pred tým už Rudolf Steiner v roku 1923, že keď to takto bude pokračovať do 100 rokov nebudú včely) Včelám je znemožňovaný prirodzený rozmnožovací pud- rojenie! Chemizácia poľnohospodárstva a vôbec znečistenie dosiahlo vysoké %.... Je potom každá včela BIO ? Včela nemôže za to v akom úli a prostredí žije. Či je každá včela BIO
  Skúste sa zamyslieť ZNOVU ! Prípadne ma môžete navštíviť priamo na včelej farme kde Vám veľmi rád zodpoviem Vaše zvedavé otázky a ukážem BIO včely :)
  Maroš Bujňák   Reagovať
   
  0
   
  0

  biomed

  Tiež sa snažim čo najviac biomed ,rojenie neriešim do včiel len male kontroly na klieštika kyselina stavelova a ekopol. Nejake menšie pokusi s mravčou ,rezervi su len v medzistienkach ale už som našetril vlastneho vosku, med je viacmenej pre mňa a niečo málo na predaj tak prečo by z pár úlov nebol Top?
  martin g   Reagovať
   
  0
   
  0


Pravidla fóra

 • Diskujte slušne a k téme
 • Neurážajte iných diskutérov
 • Nezaťažujte ich reklamou
 • Ak niečo predávate využite inzerciu.


Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií