BIO spotrebiteľ

črevná sprcha

1. črevná sprcha
    Ahojte vsetci,
    viem, ze táto tema sem velmi nepatrim, ale chcela by som sa spytat len kvoli detoxikacii...mate nejake skusenosti s tym? dakujem

Reagovať

2. Re: črevná sprcha

Zdravím,
    na túto tému môžem napísať len toľko, že črevná sprcha zničí celú črevnú flóru, ktorá sa potom obnovuje celé mesiace. Keď už chcete organizmus a črevný systém detoxikovať, skúste Aloe Vera gél na vnútorné použitie. Ten črevný systém prečistí, zároveň mu dodá látky, ktoré mu chýbajú, všetky nadbytočné toxíny odstráni. Dospelý jedinec má v črevách cca 4 kg nečistôt. Z toho potom vznikajú, až v najhoršom prípade, rakoviny hlavne hrubého čreva. Je to šetrnejší spôsob pre náš organizmus a pomôže aj pri iných problémoch.
    Agáta   Reagovať

0

6

Re: Re: črevná sprcha

Toto je, zial, pomerne rozsirena fama. Craevna sprcha detoxikuje ale nenici crevne bakterie. Ak sa toho uz tak bojite, kupte si nejake zive pribiotika, napr. Mutaflor. Osobne poznam minimalne 15 ludi, ktori ju absolvuju pravidelne. A viete co? Su zivi a zdravi. Teraz vsak hovorim o crevnej sprche jogovym sposobom. To znamena so slanou vodou a pokial mozno zhora dole.
    raster   Reagovať

5

0

Črevná sprcha alebo klistír je to najlepšie čo svojmu telu môžete dopriaťv tomto chemicky preplnenom svete!!!

TU ČÍTAJ VIAC:

Ľudia sa ma často pýtajú čo mám brať na toto alebo na tamto, každý chce zázračnú pirulku alebo bylinku. Odpoveď nie je čo si mám zobrať alebo kúpiť, ale to čoho sa mám zbaviť. Prestaňte robiť veci ktoré sú pre Vás zlé a vyčistite si život a telo. Obidve sa mimochodom dokážu vyliečiť ľahko samé, ak im dáte príležitosť.

A jeden z najlepších spôsobov ako tento proces naštartovať je Klystír. Nerobím si srandu, toto je jeden z najlepších spôsobov ako to na to. Ak si myslíte, že nie ste zvnútra zanesení, pretože chodíte každý deň na záchod, čo by malo byť mimochodom 3x denne a 30 minúť po každom jedle, tak to neznamená že nie ste zanesení.

Dajme tomu že máte 30 rokov, videli ste niekedy rozvody pri 30 ročnom dome? Áno, tečie tade voda a rôzne iné veci, ale po 30rokoch sa vnútri toho toľko nahromadí, že je ťažké pre čokoľvek sa cez to dostať a každý deň sa toho viac a viac zasekáva vo Vašom vnútri. Vaše telo získava výživu cez steny čriev a ak sú pokryté všetkým týmto povlakom, tak cezne nedokáže táto výživa prejsť. Môžete jest 5kg najlepšieho a nutrične najvýdatnejšieho jedla na svete, ale ak ste tam dole zanesení, tak nedostanete ani 30g výživy do Vášho tela. To je dôvod prečo ste celý čas tak unavení a\"prejdení\" a teraz vidíte prečo jedenie super foods a byliniek Vám nič nepomôže, pokiaľ nespravíte poriadnu očistu, aby ste skutočne tieto veci mohli vstrebať do Vášho systému.

Bylinky na očistu čreva a vláknina Vám iba trochu počistia črevá, ale Vypotrebujete niečo, čo rozpustí túto masu a poviem Vám, že je to tvrdé. Ačo to vlastne je? Slizký povlak. Keď jete mizerné jedlá, hlavne neprirodzené jedlá a tie ktoré spôsobujú zápaly, ako chleba, pizza, čokoľvek spravené z pšenice, múky, škroby alebo cukru, mlieko, syr, palacinky, sušienky, koláče, chipsy, varené jedlá a vlastne všetko, čo obsahuje moderná diéta, tak si Vaše telo vytvára sliz, aby sa chránilo pred všetkými týmito hnusobami. Tento sliz stvrdne a vytvorí super tvrdú lesklú vec, ktorá sa prilepí na Vaše črevá tak, ako nič iné. Tak ako tie čierne tvrdé veci, ktoré sa lepia na povrch Vašich panvíc. \"Škrabanie\" vlákninou tomu moc nepomôže, takže ako sa toho zbavíte? Áno presne, namočte to do vody. Voda je univerzálny rozpúšťač. Rozpustí skoro čokoľvek ak jej dáte dostatok času. Tak vytvorí aj Grand Kaňon

OK takže ako dostanete vodu do Vašich čriev? Nemôžete ju dostať do Vašich tenkých čriev, ale do veľkého áno. Vedeli ste že priemerný človek \"nosí\" priemerne asi 2-5kg starej stuhnutej odpadovej hmoty vo svojom tele? Áno, presne časť z tej pizze, ktorú ste jedli pred 3 rokmi je stále tam. Celá čierna, stvrdnutá a lesklá

Vedeli ste, že čím ste viac zanesení, tým ste viac podráždení, viac deprimovaní a unavení, tým je aj ťažšie pre Vás si zapamätať veci, podávať sexuálne, mentálne a fyzické výkony. Ak máte bolesti hlavy, zapchaté dutiny alebo akúkoľvek inú chorobu, tak nič, nič, nič, Vám tak nepomôže sa toho tak rýchlo zbaviť, ako toto

Zbaviť sa odpadu v tele, je ako vyčistiť palivové potrubie a palivové trisky vo Vašom aute. Váš výkon sa 100x zväčší ako v ten deň, keď ste sa narodili. Takže toto by ste mali spraviť. Je to veľmi jednoduché, kúpte si sadu na klystír a má objem cca 2l. Nie ale jeden z týchto hlúpych chemických klystírov, ktoré nestoja za nič. Toto je to čo potrebujete. Nádobu ktorá udrží 2l teplej vody a na konci má hadicu. Niektoré lekárne tieto veci majú, ale je jednoduchšie si ich kúpiť online.

Sú lacné. Pár krát ju vypláchnite, aby ste sa zbavili plastových zbytkov. Zožeňte si 4l čistej zdravej vody, filtrovanej alebo destilovanej. NIE zásaditú vodu. Ohrejte ju na teplotu tela a trachtárom naplňte nádobu a pripojte hadicu. Najlepšie miesto, kde to robiť je samozrejme kúpeľňa. Vypustite trochu vody, aby v hadičke nezostal žiadny vzduch. Natrite špičku niečím prirodzeným, ako olivový, alebo kokosový olej a zaveste nádobu na niečo, čo je vyššie než Vaše ramená, ako napríklad ramienko na uteráky alebo uchu z kredenca. Musí to byť vyššie než Váš zadok, pretože gravitácia musí priťahovať vodu dole.

Existuje veľa spôsobov ako na to ale takto to robím ja. Kľaknite si na zem a zasuňte si špičku do zadku približne 5 cm a zohnite sa tak, že budete mať zadok vo vzduchu a hlavu na zemi. Jedna ruka drží koniec, aby nevypadol a druhá je pripravená stlačiť hadičku, aby zastavila vodu. Ak ste to predtým nikdy nerobili, tak budete mať okamžite potrebu ísť nazáchod. Vydržte toto nutkanie, stlačte hadičku ak musíte a keď sa veci ukludnia, nechajte vodu znovu tiecť. Voda má teplotu tela, tak by ste nemali moc cítiť.

Musíte nechať vyprázdniť celú nádobu, nebojte sa, zmestí sa tam. Ak ste zanesení, tak budete mať problém naraz do seba dostať celý objem vody. Možno budete musieť ísť na záchod a začať znovu, ale neprestávajte, kým do seba nedostanete celý objem vody. Dôvod prečo musí byť zadok vyššie než Váš žalúdok je, aby voda išla opačne cez Vaše črevá. Ak sastane pocit veľmi intenzívny, pomôže sa vyrovnať a znovu sa prehnúť. Proste tam dostaňte celú nádobu. Keď je nádoba úplne prázdna, vytiahnite koniec, dajte sadu preč a zamierte na záchod. Naplánujte si tam zostať od 20-30 minút, pretože pôjdete na záchod asi 5-7 krát s pár minútovým odstupom medzi nimi.

Budete v úžase jak ste plný sra..ek. Ak máte bolesti hlavy, alebo upchaté dutiny, tak budete ohromení, pretože po tomto pravdepodobne zmiznú, pretože všetko je prepojené a keď to spravíte, tak sa budete cítiť tak čistí a tak úžasne, že sa budete diviť, prečo ste toto nespravili už pred veľa rokmi. Vaša hladina energie a nálada vystrelí raketovo až k oblohe.
    Ak si niekto iba sťažuje, alebo je v blbej nálade, podajte im sadu na klystír a povedzte im nech nevychádzajú, kým s tým neskončia. Potom budú spievať a ďakovať Vám. Viem to z osobnej skúsenosti. Ľudít o vždy ohromí. Nebojte sa toto, je to iba voda a vlastne ak nevyjde z Vás veľa vody, znamená to že ste dehydrovaní a Vaše telo to všetko nasialo a je čas spraviť ďalší. Toto je najlepší a najjednoduchší spôsob, ako vyliečiť skoro čokoľvek, nie iba veci, ktoré sú fyzicky v neporiadku, ale aj emočne, mentálne a spirituálne. Ak chcete úplný očistný zážitok, dajte si 3 dnipost iba na vode, kystýri niekoľko krát denne a nádobu Neti na očistu nosných dutín a sprchujte sa 3x denne. Budete úplne nový človek

Už viac nedoporučujem robiť ľudom kávové klystíri, pretože kofeín ide priamo do vašej krvy. Áno môžete použiť jačmeň, cesnak alebo čokoľvek, ale ja používam iba jednoduchú čistú vodu. Ako často to robiť? Ak ste chorí, tak niekoľko krát denne, ak sa zotavujete, tak niekoľko krát do týždňa. Ak ste ok, tak niekoľko krát do mesiaca, to je to, čo robím ja

Pozrite, všetko je toxické, vzduch, voda, jedlo, všetko. Mali by ste robiť pravidelnú očistu. Či to vyplaví tu dobrú probiotickú flóru? Časti z nej, ale nie toľko, aby ste sa mali nad tým strachovať. Doporučujem aby ľudia brali potom dobré, tekuté, ne-mliečne probiotiká ako kokosový kefír alebo acidophilus. Zmiešajte to s pohárom vody, aby to prešlo ešte živé cez Váš žalúdok. Kompletné inštrukcie sú v knihe \"Uzdrav se sám\" a \"Uzdrav svoju tvár\".

Neexistuje žiadna výhovorka, toto môže zachrániť život. Pomohlo to ľudom s otravou jedlom a pomohlo zbaviť sa okamžite plynatosti. Pomôže Vám to prekonať nádchu, chrípku, zápal priedušiek a skoro všetko čo si dokážete predstaviť. Pomohlo to nespočetne ľudom s rakovinou, ktorí si vyčistili ich skorodované telá.

Prajem pekný deň! :)
    Eirangel   Reagovať

5

0

črevna sprcha je vyborna vec možte si ju spravit aj doma sami vo vani voda vyplachne všetko,toto čo tam piše kamarat že črevna sprcha niči črevne bakterie je blbost
    ja to prevadzkujem už 2 roky a lekari mi tiež hovorili že si zničim črevnu floru zatial som zdravy citim sa ovela lepšie.len po sprche je dobre vypit letnu vodu kto kolko vladze aspon 1 liter,vela sa piše o tom aj na nete.Pozzzor nesmu to robit ludia ktory mali nejaky zasah do hrubeho čreva ,alebo maju nejaky problem s črevom.
    črevnu sprchu by mali propagovat aj lekari,hlavne ministerstvo zdravotnictva a za par rokov by sa to odzrkadlilo na zdravi občanov ale tonemožu spravit lebo by prišli o zisky hlavne vy robcovia liekov,netreba sa toho bat myslim črevnej sprchy je to dobra vec,odoručam
    Peter   Reagovať

0

0

črevna sprcha je vyborna vec možte si ju spravit aj doma sami vo vani voda vyplachne všetko,toto čo tam piše kamarat že črevna sprcha niči črevne bakterie je blbost
    ja to prevadzkujem už 2 roky a lekari mi tiež hovorili že si zničim črevnu floru zatial som zdravy citim sa ovela lepšie.len po sprche je dobre vypit letnu vodu kto kolko vladze aspon 1 liter,vela sa piše o tom aj na nete.Pozzzor nesmu to robit ludia ktory mali nejaky zasah do hrubeho čreva ,alebo maju nejaky problem s črevom.
    črevnu sprchu by mali propagovat aj lekari,hlavne ministerstvo zdravotnictva a za par rokov by sa to odzrkadlilo na zdravi občanov ale tonemožu spravit lebo by prišli o zisky hlavne vy robcovia liekov,netreba sa toho bat myslim črevnej sprchy je to dobra vec,odoručam
    Peter   Reagovať

0

0

Re: črevná sprcha

Myslíte klystír? Ja o ňom viem práve naopak, že funguje ako prevencia rakoviny hrubého čreva. A zo sprostredkovanej skúsenosti - po niekoľkých klystíroch sa zlepšila pleť, teda vyčistila.
    Ivona   Reagovať

2

0

pokiaľ viem tak existujú dve možnosti. Prvá je klystír a druhá je kompletný výplach hrubého čreva tzv. colonhydroterapia.
    Mám skúsenosti s klystírom, ktorý už používam asi 5 rokov. Prvé dva roky
    som používal klystír každý týždeň. potom občasne a teraz opäť preventívne
    každý týždeň. Môžem to len odporučiť. telo sa zbaví toxínov a usadenín,
    prečistí sa krv a naštartuje celý metabolizmus. Okrem výborného
    pocitu "ľahkosti" sa upraví trávenie a vyprázdňovanie. Už som si dával aj
    klystír počas trojdňovej hladovky - účinky sú ešte viac zosílené.
    Podľa mňa názor - že sa zničí črevná mikroflóra je dogmou, pretože aká
    mikroflóra môže existovať v zanesenom hrubom čreve ?
    Tak ako som písal vyššie, robím to už 5 rokov a žijem. Zmeny ktoré na sebe pozorujem, sú len pozitívne.
    Anthony   Reagovať

8

0

Nato aby ste zničili črevnú fluoru by ste si museli vypláchnuť celé črevá Savom alebo Domestosom. Ovela skodlivejšie na vašu mikrofloru su antibiotiká a niektoré polosyntetické potraviny. Pretože mnohé z farbív majú antimikrobiálny účinok. A samozrejme konzervačné látky.
    filip f.   Reagovať

11

1

Som sa nasmiala .si to dobre napisala To Savo a Domestos nemali chybu ,ale je to vystizne ..
    Erika   Reagovať

5

0

to vazne uz pat rokov to ´´ pouzivate´??? mam tiez nejake symptomy, ktore naznacuju, ze by bola potrebna crevna sprcha.ale dost vaham, je nato aj vela negativnych odkazov, takze sa neviem rozhodnut.mozete mi povedat ako casto je potrebne to opakovat?
    diky
    marek   Reagovať

1

1

Neviem ake symptómy máte. Najlepšie bude poradiť sa s lekárom.
    Ja som začínal veľmi pomaly, raz týždenne, 0,2 až 0,3l. Koľko som to vydržal bez prílišného boja samého so sebou. Pozoroval som reakcie svojho tela. Postupne som dávky zvyšoval, až na 2 litre vody. Keď sa hrubé črevo prečistí, je to celkom príjemná procedúra.
    Ale má to svoj postup a cez diskusné fórum sa to celé ťažko vysvetľuje. ...hlavne ak sme na stránke o zdravej výžive :o)
    Anthony   Reagovať

0

0

Upozornujem dopredu, davam iba tip, nepisem za ucelom reklamy. My sme velmi spokojni s Multi fiber, vlaknina z 10-tich rastlin (citron,kukurica,sojove boby,acerolova ceresna, atd.), ktora v prvom rade precistuje creva prirodzenou cestou, pomaha proti zapche a podporuje peristaltiku criev. Tento produkt je jedinecny, je patentovany! a preto ho dostanete len u firmy Amway. To, co vy robite, mi pripada riskantne. Co ak si ublizite, predsa nie ste lekari, aby ste si robili taky zasah do tela. Ja by som sa teda bala.
    Ahimsa   Reagovať

0

0

No kukurica a soja, to musi byt naozaj bomba pre nase telo. Nebudte smiesna,to je preboha co za vyrobok? Z USA? Tak to sedi.
    Olga Zimanova   Reagovať

2

0

hm. samozrejme, každý sa musí rozhodnúť sám za seba s ohľadom na svoj zdravotný stav. prispel som do diskusie vlastnou skúsenosťou. nikoho nepresviedčam aby to robil.
    Anthony   Reagovať

2

0

To je o.k., kazdy pise svoju skusenost a myslim, ze kazdy chce pomoct s dobrym umyslom.
    Deria   Reagovať

0

0

Ak ti ide o detoxikaciu, skus napriklad vlakninu-Psyllium, dostanes ho v lekarni ci uz ochutene al. klasicke. Tiez precisti creva, zbavi ich usadenin velmi setrnym sposobom. Ak si kupis neochutene, staci si ho rozmiesat s trochou dzusu, doliat vodou a dolezite je pocas dna vypit 3 litre tekutin. Okrem toho je toto Psyllium dobre aj pre tych, co su pazravejsi, odburava pocit hladu, ale nie je treba to prehanat.
    Jana   Reagovať

0

1

Ja pouzivam psyllium uz velmi dlho a mozem len odporucit... je to cista vlaknina, pri pouzivani dvakrat denne uz po troch dnoch pozorujete zmeny. Som maximalne spokojna :)
    ivka   Reagovať

0

0

Skúsil som aj klistýr aj črevnú sprchu, žiadne vedľajšie účinky som nepocítil, ba čo viac, len tie dobré. Klistýr robiť prosím čistou, alebo slanou vodou, nie ako v nemocnici mydlovou vodou!!!
    Najlepšia /nerobil som zatiaľ osobne!/ je však šánka prakšalána z jógy, kde prečistí voda celý celučičký tráviaci trakt.

To, že klistýr ničí črevnú flóru sa mi zdá minimálne smiešne, veď jogíni ho robia tisícročia. Hovoril a doporučoval ho už aj Ježiš...
    Pekný deň
    Árpád.
    arpad   Reagovať

4

0

doporučoval ho aj Ježiš??? dáte mi prosím odstavce z Biblie, kde to Ježiš hovorí??? lebo tomuto som uverila aj ja( po prečítaní knihy o detoxikácie organizmu, nepamätám si autora, ale sestra knihu má, môžem ísť pohľadať), autor tam uviedol neexistujúce odstavce, Bibliu som prelistovala viac krát a nič nenašla..takže...Ježiš odporučoval pôst...tak jak ho praktizoval on...Pamätám sa ešte, že autor tam popisoval, ako Ježiš aj s učeníkmi vchádzal do potoka a ostávali v predklone protiprúdu, aby ich to zvnútra premylo:))) Ja som klystír x vyskúšala, išlo von, to áno...Ale mi to zničilo črevnú mikrofloru, nemohla som mesiace chlieb z droždia, nič z droždia...až tehotenstvom sa mi to dalo doporiadku( čo mi aj potvrdil doktor, že tehotenstvo lieči niektoré chyba v organizme, Božia sila)...takže..no neviem...ale Ježiš URČITE nie...nezavádzajte ľudí prosím..
    Eva   Reagovať

0

0

Re: Re: Re: črevná sprcha

Dobrý deň, pre p. Evu i každého, koho zaujíma, čo k stravovaniu a pôstu hovoril Ježiš v evanjeliu essenských, ktoré cirkev tvrdo cenzurovala a nie je ťažké pochopiť, prečo - stačí si celý text pozorne prečítať - ho nezaradila k biblickým textom. Možno mnohí veriaci nevedia, že ranní kresťania boli vegetariáni, čo je doložené v rannokresťanských textov napr. apoštolského otca Papiasa (60-120 po Kr.), sv. Basila a i., aj v dielach Rimanov, napr. Seneka - žil počas Ježišovho života (5 pr. Kr. - 65 po Kr.) - popisuje kresťanov ako "...cudzí kult alebo poveru (v podozrení sisára Nerona), ktorý sa vyhýba potrave z mäsa..." :

"...A stalo se, že mnoho nemocných a chromých přišlo za Ježíšem a ptali se ho: „Když všechno znáš a víš, řekni nám, proč musíme tak hrozně trpět? Proč nejsme zdraví jako jiní lidé? Mistře, uzdrav nás, abychom byli silní a nemuseli setrvávat v naší bídě. Víme, že máš tu moc, uzdravovat ze všech druhů nemocí, osvoboď nás od Satana a všech jeho velkých utrpení. Mistře, slituj se nad námi!“

A Ježíš odpověděl: „Šťastní jste, že hladovíte po Pravdě, neboť vás chci nasytit chlebem moudrosti. Šťastní jste, že klepete, neboť vám chci otevřít dveře života. Šťastní jste vy, kteří chcete setřást moc Satana, neboť vás chci vést do říše andělů naší Matky, kam moc Satana nesahá.“

A oni se ptali s podivením: „Kdo je naše Matka, a co jsou její andělé? A kde je jejich říše?“

„Vaše Matka je ve vás a vy jste v ní. Ona vás zrodila, ona vám také dává život. Ona to byla, která vám dala vše, a k ní se jednoho dne vrátíte. Šťastní jste, jestliže poznáte ji a její říši, jestliže přijmete anděly své Matky a jejich zákony. Neboť vpravdě, pravím vám, ten kdo tak činí, nikdy nebude nemocen, neboť moc Matky stojí nade vším. Potře Satana i jeho říši a opanuje naše těla a všechny živé věci.

Krev, která v nás proudí, pochází z krve naší Matky země. Její krev prší z oblaků, tryská vřídly země, pramení v horách, protéká řekami v údolích, spí v jezerech, mocně zuří v bouřlivých mořích.

Vzduch, který dýcháme, pochází z dechu naší Matky země. Její dech je azurový v nebeských výšinách, kvílí na vrcholcích hor, šeptá v listoví lesů, vlní se v obilných polích, podřimuje v hlubokých údolích, horce sálá v pouštích.

Pevnost našich kostí pochází z kostí naší Matky země, skal a kamenů. Obnažené se zvedají k nebi na vrcholcích hor, jsou jako obři spící na jejích svazích, v pustinách jsou zasazeny jako modly a skryty jsou v hlubinách země.

Jemnost našeho masa pochází z masa naší Matky země, ze žlutých a červených plodů ovocných stromů a obilných brázd.

Naše vnitřnosti pocházejí z nitra naší Matky země, a stejně jako jsou neviditelné hlubiny země, jsou i ony skryty naším očím.

Světlo našich očí, sluch našich uší, obojí pochází z barev a zvuků naší Matky země, které nás obklopují jako voda rybu, jako chvějivý vzduch ptáka.

Vpravdě, pravím vám, člověk je synem Matky země a od ní obdržel své tělo, tak jako tělo novorozeného dítěte bylo zrozeno z lůna matky. Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, s ní žijete a do ní se zase vrátíte. Dodržujte proto její zákony, neboť nikdo nemůže žít dlouho či být šťastný, jen ten, který svou Matku zemi ctí a dbá jejích zákonů. Neboť váš dech je její dech, vaše krev její krev, vaše kosti její kosti, vaše maso její maso, vaše oči a uši její oči a uši.

Pravím vám, nebudete-li dodržovat jenom jediný z jejích zákonů, budete-li jen jediné části svého těla škodit, budete ztraceni v bolestiplné nemoci a utrpení. Nebudete-li žít podle zákonů své Matky, nemůžete nijak uniknout smrti. Ale při tom, kdo bude podle zákonů své Matky žít, ona také setrvá. Uzdraví jeho bolesti a on nikdy neonemocní. Dá mu dlouhý život a uchrání jej od všeho trápení, před ohněm, před vodou i uštknutím jedovatým hadem. Neboť vaše Matka vás nejen zrodila, ale uchovává také váš život. Šťastný je ten, kdo svou Matku miluje a klidně spočívá na jejích prsou. Neboť vaše Matka vás miluje, i když se od ní odvracíte. A oč víc vás bude milovat, jestliže se k ní opět navrátíte?

Vpravdě, pravím vám, její láska je veliká, větší než nejvyšší hory, hlubší než nejhlubší moře. A ty, kteří svou Matku milují, nikdy neopustí. Tak jako slepice chrání svá kuřata, lvice své mladé, matka novorozeně, tak Matka země chrání syna člověka před vším nebezpečím a zlem.

Neboť vskutku, na syna člověka číhá bezpočet nebezpečí a zlého. Kníže pekel, zřídlo všeho zla, číhá v těle všech lidí. Je smrtí, je pánem všech běd, a zatímco se obléká do pěkných šatů, lidi jen pokouší a utiskuje. Slibuje bohatství a moc a zářivé paláce a šaty ze stříbra a zlata a množství služebníků. Slibuje slávu a nádheru, rozkoše a požitky, přemíru jídla a pití, hýřivý smyslný život a zahálčivé dny. A láká každého tím, po čem mu srdce nejvíc prahne. A v onom dni, kdy se synové člověka stanou otroky marnivostí a ohavností, zmocní se za to všeho, čím je Matka země bohatě obdařila. Ubere si z jejich dechu, krve, kostí, masa, vnitřností i jejich očí a uší. A dech člověka se stává krátkým a sípavým, plným trýzně a zápachu, jako dech nečistých dobytčat. Jeho krev houstne a páchne jako voda močálu, hrudkovatí a je černá jako noc smrti. Jeho kosti tvrdnou a sukovatí, vysychají drtí se jako kámen, který dopadne na skálu. Jeho maso tuční a vodnatí, rudne a hnije vyrážkami a hroznými nádory. A jeho střeva se plní odpornými nečistotami, kalnými proudy úpadku, v nichž řádí hrozní cizopasníci. Jeho oči se zakalují, až je zastře černá noc, a uši ohluchnou, jako ticho hrobu. A nakonec zbloudilý syn člověka ztrácí život. Neboť nedodržel zákony své Matky a vršil hřích na hříchy. Proto jsou mu odebrány všechny dary přírody: dech, krev, kosti, maso, vnitřnosti, oči a uši a po tom všem život, jímž Matka země korunovala jeho tělo.

Ale pokud bloudící syn člověka zalituje svých hříchů a chce je odčinit, jako by se nikdy nestaly, a chce se opět navrátit k Matce zemi, dodržuje její zákony a osvobodí se z drápů Satanových odoláním jeho pokušením, pak Matka země přijme bloudícího syna s láskou a pošle své anděly, aby mu sloužili. Vskutku, pravím vám, když syn člověka odolá Satanovi, který v něm přebývá, a nevykonává jeho vůli, v tutéž hodinu spatří anděly Matky země, kteří mu všemi silami pomohou, aby se z moci ďáblů vymanil.

Neboť nikdo nemůže sloužit obojímu. Buď slouží Satanu a jeho ďáblům, anebo životu. Vpravdě, pravím vám, šťastni jsou ti, kteří dodržují zákony života a neputují stezkou smrti. Neboť v nich rostou životní síly a oni uniknou utrpení smrti.“

A všichni kolem naslouchali jeho slovům s podivením, neboť v nich byla síla a učil zcela jinak, než kněží a vykladači písma.

A ačkoli slunce právě zapadalo, neubíral se nikdo domů. Seděli kolem Ježíše a ptali se: „Mistře, jaké to jsou zákony života? Zůstaň ještě chvíli s námi a pouč nás. Chceme naslouchat tvému učení, abychom se uzdravili a žili správně.“

A Ježíš se posadil mezi ně a řekl: „Vpravdě, pravím vám, nikdo nemůže být šťastný, než ten, kdo dodržuje zákon.“

A oni odpovídali: „My dodržujeme všechny zákony zákonodárce Mojžíše, přesně jak stojí ve svatých písmech.“

A Ježíš odpověděl: „Nehledejte zákon v písmech, neboť zákon je život, zatímco písma mrtvá. Říkám vám popravdě, Mojžíš neobdržel zákon od Boha napsaný, ale prostřednictvím živého Slova. Zákon je živé Slovo živého Boha prostřednictvím živých proroků pro živé lidi. Ve všem živém je zákon. Najdete ho v trávě, ve stromě, řece, hoře, nebeských ptácích i mořských rybách. Ale hledejte ho hlavně v sobě. Neboť vpravdě pravím vám, všechno živé je Bohu blíže, než písmo, které je bez života. Tak učinil Bůh život a všechno živé, aby skrze věčné Slovo učili člověka zákonům pravého Boha. Bůh nevepsal zákony do stránek knih, ale do srdcí a vašeho ducha. Jsou ve vašem mase, vašich vnitřnostech, ve vašich očích a uších a v každé malé části vašeho těla. Jsou přítomné ve vzduchu, ve vodě, v zemi, v rostlinách, v slunečních paprscích, v hlubinách a výšinách. Mluví všechny k vám, abyste porozuměli řeči živého Boha. Vy však zavíráte oči, abyste neviděli, zacpáváte si uši, abyste neslyšeli. Vpravdě, pravím vám, že písma jsou dílem člověka, ale život a všechny jeho projevy jsou dílem božím. Proč nenasloucháte slovům, která jsou zapsána v jeho dílech? Proč místo toho studujete mrtvá písma, pocházející od člověka?“

„Jak můžeme číst Boží zákony jinak, než v písmech? Kde jsou zapsány? Předčítej nám z toho, kde je vidíš, neboť my neznáme nic jiného, než písma zděděná po předcích. Pouč nás o zákonech, o kterých mluvíš, abychom jich byli poslušni a mohli se uzdravit.“

A Ježíš řekl: „Nerozumíte již slovům života, protože žijete ve stínu smrti. Temnota vám zkalila zrak a uši ucpala hluchota. Neboť, jak říkám, nepomůže dumat nad mrtvými písmy, jestliže to, co bylo napsáno, popíráte svými činy. Vpravdě, pravím vám, ve vašich činech není Bůh a jeho zákony. Ty nejsou v rozmařilosti, ani v opilství, ani nedbalém životě či žádostivostech; ani v touze po bohatství či nenávisti k nepřátelům. Neboť všechny tyto věci jsou pravému Bohu a jeho andělům nesmírně vzdálené. To vše pochází z říše tmy a pána všeho zla. A všechno to nesete sami v sobě. K vám nemůže proniknout boží Slovo a moc, protože vaše tělo a duch je zabydlen všemožným zlem a nečistotami. Chcete-li aby k vám proniklo živé boží Slovo a jeho moc, nešpiňte své tělo a ducha; neboť tělo je chrámem Ducha a Duch je chrám boží. Proto očistěte chrám, aby v něm mohl prodlévat jeho Pán a zaujmout místo, které je ho hodno. A před všemi pokušeními těla a ducha přicházejícími od Satana utečte pod ochranu nebes.

Obnovte se a postěte. Neboť vám pravím, že Satan a jeho soužení mohou být přemoženi jen postem a modlitbou. Zůstaňte sami, postěte se a neukazujte své postění nikomu z lidí. Živý Bůh to uvidí a jeho odměna bude velká. A přijdou andělé vaší Matky země a budou vám sloužit. Vpravdě, pravím vám, když se nebudete postit, ne osvobodíte se z nadvlády Satanovy, ani od všech nemocí, které zapříčiňuje. Postěte se a modlete vroucně a hledejte sílu živého Boha pro své uzdravení. Při postění se vyhýbejte lidem a vyhledejte Matku zemi, neboť kdo hledá, najde.

Vyhledejte čerstvý vzduch v lesích a polích a tam, v jejich středu, najdete anděla vzduchu. Svlékněte šaty i boty a dovolte andělu vzduchu obejmout vaše tělo. Potom dýchejte dlouho a zhluboka, aby do vás anděl vzduchu mohl proniknout. Vpravdě, pravím vám, anděl vzduchu z vašeho těla vyžene všechny nečistoty, které je špiní zvenčí i zevnitř. A všechno nečisté z vás odejde, jako když se kouř z ohně vine vzhůru a ztrácí ve vzduchu. Neboť vám pravím, svatý je anděl vzduchu, který všechno nečisté očišťuje a všemu páchnoucímu navrací sladkou vůni. Žádný člověk, kterého anděl vzduchu nepropustí, nemůže předstoupit před tvář boží. Vskutku, všechno musí být obrozeno skrze vzduch a Pravdu, neboť tělo dýchá vzduch Matky země a duch dýchá Pravdu nebeského Otce. Po andělu vzduchu vyhledejte anděla vody. Vysvlečte si boty a šaty a dovolte mu, aby vás celé objal. Vrhněte se do jeho náruče a s každým nádechem vodou pohybujte. Říkám vám, že anděl vody odplaví páchnoucí nečistoty z vašeho těla, které se pak jako bláto z šatů rozpustí v říčním proudu. Neboť svatý je anděl vody, který vše nečisté očišťuje a vrací páchnoucímu sladkou vůni. Žádný člověk, kterého anděl vody nepropustí, nemůže předstoupit před tvář Boží. Vskutku, vše musí být znovuzrozeno z vody a Pravdy, neboť vaše tělo se koupe v proudu věčného života. Svou krev dostáváte od Matky země a Pravdu od nebeského Otce.

Nemyslete, že postačí, když vás anděl vody obejme jen zvnějšku. Vpravdě vám říkám, že vnitřní nečistota je mnohem větší než vnější. A kdo se jen povrchně očišťuje, ale uvnitř zůstává nečistý, se podobá hrobce, které jsou zvenčí pohledně omítnuté, ale uvnitř skrývají děsivé nečistoty. Říkám vám proto, nechte anděla vody, aby vás pokřtil i vnitřně, abyste byli osvobozeni od minulých hříchů a uvnitř právě tak čistí, jako pramen řeky v sluneční záři. Vyhledejte proto velkou štíhlou tykev se šlahounem v délce člověka, vyjměte dřeň a naplňte říční vodou prohřátou sluncem. Zavěste tykev na větev stromu a poklekněte na zem před andělem vody a zaveďte konec šlahounu do konečníku, aby voda mohla protékat vašimi vnitřnostmi. Vkleče odpočívejte na zemi před andělem a modlete se k živému Bohu, aby odpustil vaše staré hříchy a modlete se k andělu vody, aby osvobodil vaše tělo od vší nečistoty a nemoci. Nechte pak vodu z těla vytéci, a s ní odplavit všechny nečisté a páchnoucí látky Satana z vašeho nitra.

A pak na vlastní oči uvidíte a vlastním nosem ucítíte všechny ohavnosti a nečistoty, které špinily chrám vašeho těla a dokonce i všechny hříchy, které v těle bydlely a mučily vás všemožnými nemocemi. Vpravdě pravím vám, křest vodou vás osvobodí od toho všeho. Obnovujte křest vodou v každý postní den, až do dne kdy uvidíte, že voda z vás vytékající je čistá jako ten říční pramen. Odeberte se pak k tekoucí vodě a tam v objetí vodního anděla vzdejte díky živému Bohu, že vás osvobodil od vašich hříchů. A svatý křest skrze anděla vody vás vzkřísí k novému životu. Neboť pak vaše oči uvidí a uši uslyší. Proto po křtu více nehřešte, aby andělé vzduch a vody ve vás stále bydleli a provždy vám mohli sloužit.

A jestliže potom ještě přetrvá něco z vašich minulých hříchů a nečistot, vyhledejte anděla slunečního světla. Svlékněte si boty a šaty a nechte jej obejmout celé vaše tělo. Pak dýchejte dlouho a zhluboka, aby vás mohl anděl slunečního světla zcela proniknout. A anděl slunečního světla vyžene všechny páchnoucí nečistoty, které vás zevnitř i zvnějšku špiní. A všechny páchnoucí a nečisté věci z vás vyprchají, tak jako mizí temnota noci před jasem vycházejícího slunce. Neboť vpravdě vám pravím, svatý je anděl slunečního světla, který čistí všechny nečistoty a přeměňuje zápach na sladkou vůni. Nikdo nemůže předstoupit před tvář Boží, kdo nebyl propuštěn andělem slunečního světla. Vskutku, všichni musí být obnoveni sluncem a Pravdou, neboť vaše tělo se ohřívá ve slunečním světle Matky země a váš duch se ohřívá ve slunečním světle Pravdy nebeského Otce.

Andělé vzduchu, vody a slunečního světla jsou bratři. Byli dáni člověku, aby mu sloužili a on mohl chodit od jednoho k druhému. Právě tak svaté je jejich objetí. Jsou nerozlučnými dětmi Matky země, a proto nerozdělujte, co země a nebe sjednotily. Dovolte třem andělským bratrům zahalit vás každý den a zůstaňte s nimi po celý půst. Neboť, jak vám říkám, moc ďáblů, všechny hříchy a nečistoty spěšně opustí tělo, které objímají tito tři andělé. Jako zloději prchající z domu, když se jeho pán navrací: jeden dveřmi, druhý oknem a třetí přes střechu, podle toho kde se zdržoval a jak umí, právě tak uprchnou všichni ďáblové zla, minulých hříchů i nečistot a nemocí, kteří chrám vašeho těla zamořovali. Jestliže andělé Matky země vstoupí do vašeho těla s písní, jíž je přebírají do vlastnictví jako vládce chrámu, pak všechny ošklivé pachy spěšně odejdou dechem a kůží, nečistá voda ústy a kůží, konečníky a intimními místy. A všechno to uvidíte vlastníma očima, ucítíte nosem a můžete ohmatat vlastníma rukama. A když všechny nečistoty a hříchy vaše tělo opustí, bude jeho krev tak čistá jako krev Matky země, jako řeka zurčící v slunečním jasu. Váš dech bude čistý jako dech vonících květin, maso čisté jako dužina plodů zrajících v korunách stromů, světlo vašich očí jasné a čisté jako zář slunce na modrém nebi. A pak vám budou sloužit andělé Matky země. Váš dech, krev a celé tělo budou zajedno s dechem, krví a tělem Matky země, a váš duch zajedno s duchem vašeho nebeského Otce, skrze Matku zemi. Protože žádné novorozené dítě nemůže rozumět učení svého otce, dokud je matka neodkojí, nekoupe, neuspává a nevychová. Dokud je dítě malé, je jeho místo u matky a musí ji poslouchat. Když vyroste, vezme je otec po svém boku k práci do pole a dítě se vrací k matce jen v čas oběda a večeře. A nyní je učí otec, aby se vycvičilo v jeho činnostech. A teprve když otec vidí, že syn jeho učení chápe a práci dobře vykonává, svěří mu všechen svůj majetek, aby milovaný syn pokračoval v jeho práci. Vpravdě, pravím vám, šťastný je syn přijímající rady své matky, a který podle nich jedná. Stokrát šťastnější je syn, který přijímá rady svého otce a podle nich se zachovává, neboť bylo řečeno: „Cti otce svého a matku svou, abys byl dlouho živ.“ ...Ale já vám říkám, synové člověka: ctěte nade vše Matku zemi a dodržujte její zákony, aby vaše dny na zemi byly dlouhé, a ctěte nebeského Otce, abyste získali věčný život na nebesích. Neboť stokrát větší je Otec na nebesích než všichni pozemští otcové a stokrát větší je Matka země než všechny tělesné matky. A syn člověka je od nebeského Otce a Matky země více milován, než mohou být kdy děti milovány pozemskými otci a matkami. Slova a zákony vašeho nebeského Otce a Matky země jsou moudřejší než slova a vůle všech pozemských otců a matek a cennější než dědictví pozemských otců a matek.

Vašimi pravými bratry jsou ti, kteří žijí podle vůle nebeského Otce a Matky země, ne vaši rodní bratři. Vpravdě, pravím vám, že vaši praví bratři ve vůli nebeského Otce a Matky země vás budou milovat tisíckrát víc, než vaši vlastní bratři. Neboť od časů Kaina a Ábela, kdy rodní bratři urazili boží vůli, už neexistuje žádné pravé pokrevní bratrství. A bratři si navzájem ubližují stejně, jako cizí. Proto vám říkám, milujte své pravé bratry v Boží vůli tisíckrát více než své bratry rodné. Neboť váš nebeský Otec je LÁSKA, neboť vaše Matka země je LÁSKA, neboť Syn člověka je LÁSKA.

Skrze lásku jsou Otec nebeský, Matka země a Syn člověka JEDNO. Neboť duch člověka byl stvořen z Ducha nebeského Otce a jeho tělo z těla Matky země. Buďte proto tak dokonalí jak je dokonalý Duch nebeského Otce a tělo Matky země. Milujte svou Matku zemi tak, jako svá těla. Milujte své skutečné bratry tak, jak je miluje nebeský Otec a Matka země. A pak vám dá nebeský Otec své posvátné tělo. Pak se budou synové člověka milovat jako praví bratři láskou, kterou dostali od nebeského Otce a Matky země a budou se utěšovat vzájemně. A pak zmizí ze země všechno zlo a smutek a místo nich nastoupí láska a radost. Pak bude země jako nebe a nastane Království Boží. A pak bude Syn člověka v celé své nádheře, aby zdědil Boží říši. A synové člověka si rozdělí božské dědictví, Království Boží. Neboť synové člověka žijí v Otci nebeském a Matce zemi a nebeský Otec a Matka země žijí v nich. A s Boží říší přijde konec věků; neboť láska nebeského Otce se v říši Boží dává neustále všemu živému. Neboť láska je věčná. Láska je silnější než smrt. Kdybych mluvil jazyky lidí i andělů, ale byl bez lásky, zněl bych jako plech nebo rozladěná citera; i kdybych uměl předpovídat budoucnost a znal všechna tajemství i všechnu moudrost, a měl víru tak silnou jako bouře a dokázal přesazovat hory, ale neměl bych lásku, nebudu ničím. A kdybych se vzdal všech statků abych nasytil chudé a všechen lesk, který jsem obdržel od svého Otce, ale neměl lásku, nebude mi to nic platné. Láska je trpělivá, láska je dobrotivá, láska nezná závist, neplodí nic zlého, nezná pýchu; není hrubá ani sobecká, vůči zlobě zůstává mírnou, nepředstavuje si neštěstí, neupadá do nespravedlnosti, ale naopak, těší se ze spravedlnosti. Láska brání vše, láska doufá ve vše, láska unese vše; nikdy se nevyčerpá.

Slova sama ale zaniknou a vědění se ztratí. Neboť máme jen částečnou pravdu a částečnou nepravdu, ale když přijde dokonalost, všechno nedokonalé se rozplyne. V dětském věku člověk mluví jako dítě, chápe jako dítě, myslí jako dítě; dospělý sice odkládá dětské věci; ale přesto se přece ještě díváme přes kalná skla a matoucí slova. Dosud máme jen částečné vědomosti, ale až staneme před tváří boží, nebudeme již mít částečná vědění, ale taková, která nás On učí. Nyní nám zůstávají tři: víra a naděje a láska. Nyní k vám mluvím živou řečí živého Boha, skrze Ducha svatého našeho nebeského Otce. Není mezi vámi ještě ani jediný, který by mohl porozumět všemu, co říkám. Ten, který vykládá písma, k vám skrze své nemocné a smrtelné tělo mluví mrtvou řečí mrtvých lidí. Jemu proto lidé mohou rozumět, neboť všichni lidé jsou nemocní a všichni náležejí smrti. Nikdo nevidí světla Života. Slepí vedou slepé po temných stezkách hříchů, nemocí a utrpení. A na konci všichni spadnou do hrobu.

Byl jsem vyslán Otcem, abych před vámi rozžal světlo Života. Světlo se rozžíhá samo a osvětluje temnotu, ale temnota světlo nezná, zná jen sama sebe. Mám vám ještě mnoho co říci, ale zatím byste to ještě neunesli. Neboť vaše oči jsou uvyklé tmě a plné světlo nebeského Otce by vás oslepilo. Proto ještě nemůžete rozumět, co vám říkám o nebeském Otci, který mě k vám poslal. Následujte proto nejprve zákony Matky země, o nichž jsem mluvil. Až vám její andělé očistí a obnoví tělo a posílí vaše oči, unesete i světlo našeho nebeského Otce. Až se dokážete upřeně dívat do světla poledního slunce, budete moci snést i oslňující světlo svého nebeského Otce, tisíckrát jasnější než zář tisíce sluncí. Jak byste se mohli podívat do oslňujícího světla svého nebeského Otce, když nesnesete ani jas svítícího slunce? Věřte, že slunce je vedle slunce Pravdy nebeského Otce jako plamen svíčky. Proto zatím nemáte nic, než víru, naději a lásku. Vpravdě, pravím vám, že odměna vás nemine. Věříte-li mým slovům, věříte i v toho, který mne poslal, který je Pánem všeho a jemuž je všechno možné. Když uvěříte v anděly Matky země a budete dodržovat její zákony, podpoří vaši víru a nikdy nepoznáte nemoc. Mějte také naději v lásku našeho nebeského Otce, neboť kdo mu důvěřuje, nebude nikdy oklamán a neuvidí smrt. Milujte se navzájem, neboť Bůh je láska, a pak jeho andělé poznají, že putujete jeho cestami, připojí se k vám a budou vám sloužit. A Satan se všemi svými hříchy, nemocemi a zlořádem se z vašeho těla odstěhuje. Jděte, vyhýbejte se svým hříchům, čiňte pokání; pokřtěte se, abyste se znovu zrodili a už více nehřešili.“

Pak se Ježíš zvedl. Ale všichni ostatní zůstali sedět, neboť každý cítil sílu jeho slov. A pak se mezi rozestouplými mraky objevil měsíc v úplňku a zahalil Ježíše světlem. A jiskry mu sršely z vlasů a stál mezi nimi v měsíčním svitu jakoby se vznášel ve vzduchu. A nikdo se ani nepohnul, nebyl slyšet nejmenší zvuk. A nikdo nevěděl, kolik času uplynulo, neboť čas se zastavil. Pak Ježíš nad nimi vztáhl ruce a řekl: „Mír s vámi“, a odešel jako vánek, který prochvívá koruny stromů..."
    ...Ale oni mu odpověděli: „Kam máme jít, když slova věčného života jsou při tobě? Řekni nám, které jsou to hříchy, kterým se musíme vyhýbat, abychom již nikdy neonemocněli?“

Ježíš odvětil: „Stane se podle vaší víry.“ Sedl si mezi ně a pokračoval: „Bylo vám již dříve řečeno: „Cti svého nebeského Otce i svou Matku zemi a dodržuj jejich přikázání, abys žil dlouho na zemi.“

A jako další bylo tímto přikázáním dáno: „Nezabiješ, neboť život byl dán všem Bohem a to, co dal Bůh, nesmí člověk vzít. Neboť vám pravím, že vše, co na zemi žije, pochází z jedné Matky. Proto každý kdo zabíjí, zabíjí svého bratra. A od něj se Matka země odvrátí; odejme mu svá životodárná ňadra. A její andělé ho opustí a do těla se mu nastěhuje Satan. A maso zabitých zvířat se v jeho těle stane jeho vlastním hrobem. Vpravdě, pravím vám, ten který zabíjí, zabíjí sám sebe, a kdo jí maso zabitých zvířat, jí z těla smrti. Neboť v jeho krvi se každá kapka krve zabitého tvora stává jedem, jejich dech se stává zápachem jeho dechu, jejich maso se proměňuje v hlízy, jejich kosti v jeho kostech ve vápno, jejich vnitřnosti v jeho vnitřnostech v úpadek, jejich oči v jeho očích v šupiny, jejich uši v jeho uších ve voskovou zátku. A jejich smrt se stane jeho smrtí. Neboť jen ve službě nebeskému Otci budou vaše dluhy sedmi let prominuty v sedmi dnech. Ale Satan nic neodpouští a jemu budete muset všechno zaplatit. Oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu, pálení za pálení, ránu za ránu, život za život, smrt za smrt.

Neboť mzdou za hřích je smrt. Jestliže se nechcete stát otroky Satana, nezabíjejte a nejezte maso nevinných obětí. Neboť to je stezka utrpení vedoucí k smrti. Naopak vykonávejte vůli Boží, aby vám na vaší cestě životem sloužili andělé. Poslechněte proto slova Boží: „Hleďte, dal jsem vám k obživě všechny rostliny celé země i s jejich semeny a všechny stromy s jejich plody a jádry a veškeré zvěři na zemi a ptákům ve vzduchu a vší havěti, co se po zemi plazí, jsem dal k obživě všechny zelené natě. Také mléko od všeho, co se pohybuje a na zemi žije, má být pro vás potravou; tak jako jim jsem dal zelené byliny, dávám vám jejich mléko. Ale maso a krev, která je oživuje nejezte. Jinak po vás budu požadovat vaši krev, v níž je vaše duše: budu po vás žádat všechna zabitá zvířata i duše všech zabitých lidí.

Neboť já, Pán a Bůh tvůj, jsem přísný a horlivý Bůh, který přenáší chyby otců až do třetího a čtvrtého pokolení na děti těch, kteří mě nenávidí, ale těm mnoha zástupům, kteří mě milují a má přikázání dodržují, prokazuji milosrdenství. „Miluj Boha svého z celého svého srdce a z celé duše své a veškerou svou silou,“, a to je první a největší přikázání.

A druhé je mu podobné: „Miluj svého bližního jako sebe sama.“ Není větších přikázání než tato.

A po těchto slovech mlčeli všichni, až na jednoho, který zvolal: „Co mám dělat, Mistře, když uvidím, jak mého bratra napadlo divoké zvíře? Mám ho nechat zahynout, nebo to divoké zvíře zabít? Nepřestoupím pak zákon?“

A Ježíš odpověděl: „Již dříve bylo řečeno: „Všechna zvířata, která chodí po zemi, všechny ryby v mořích a všichni ptáci ve vzduchu jsou dáni do vaší moci.“ Vpravdě, pravím vám, ze všech stvoření žijících na zemi, stvořil Bůh podle svého obrazu jen člověka. Proto jsou zvířata podřízena člověku a ne naopak. Nepřekročíte proto zákon, když zabijete divoké zvíře, abyste zachránili život svého bratra. Neboť vskutku, člověk je víc než zvíře. Ale když člověk zabije zvíře bezdůvodně, i když ho nenapadlo, jen pro požitek ze zabíjení nebo pro maso, kůží či kly, je to zločin, kterého se dopustil, neboť se sám proměnil v divoké zvíře. Proto bude jeho konec takový, jako konec divokého zvířete.“

Pak řekl jiný: „Mojžíš, největší v Izraeli, dovolil našim praotcům jíst maso čistých zvířat a zakazoval jen maso zvířat nečistých. Proč nám zapovídáš maso všech zvířat? Který zákon je od Boha? Mojžíšův nebo tvůj?“

A Ježíš odpověděl: „Bůh dal vašim praotcům prostřednictvím Mojžíše deset přikázání. Dodržet těchto deset přikázání je příliš těžké,“ řekli vaši praotcové a nedokázali je dodržovat. Když to Mojžíš viděl, měl se svým lidem soucit a nechtěl jej vidět zahynout. A proto jim dal desetkrát deset méně těžkých přikázání, aby je mohli plnit. Vpravdě, pravím vám, kdyby vaši praotcové dokázali dodržet oněch deset božích přikázání, nemusel by jich Mojžíš nikdy dávat desetkrát deset. Neboť ten, jehož nohy jsou pevné jako hora Sión, nepotřebuje žádné berle. Ale ten, jehož údy se chvějí, dojde s berlemi dál, než bez nich. A Mojžíš řekl Pánu: „Moje srdce je plné starostí, neboť mí lidé jsou ztraceni. Chybí jim vědění a nejsou schopni pochopit Tvé zákony. Jsou jako malé děti, které ještě nemohou porozumět slovům svého otce. Dovol mi, Pane, abych jim dal jiné zákony, aby nezahynuli. Když nemohou jít s Tebou, ať alespoň nejsou proti Tobě, aby zůstali naživu, a až přijde čas a budou zralí pro Tvá slova, zjev jim své zákony.“ Proto Mojžíš rozbil dvě kamenné desky, na nichž bylo napsáno deset přikázání, a místo nich jim dal desetkrát deset. A z těchto desetkrát deseti přikázání udělali písaři a učenci stokrát deset přikázání. A vložili vám na bedra nesnesitelné břímě, které však sami nenesou. Čím bližší jsou přikázání Bohu, tím jich potřebujeme méně, a čím jsou Bohu vzdálenější, tím jich potřebujeme více. Proto je nespočetně zákonů písařů a učenců, ale jen sedm Syna člověka, tři andělů a Bůh má jen jeden zákon. Proto vás učím jen zákonům, jimž můžete rozumět, abyste se stali lidmi a dodržovali sedm zákonů Syna člověka. Pak vám zjeví své tři zákony také andělé, aby se na vás snesl Svatý boží duch a přivedl vás k jeho jedinému zákonu.“

A všichni se podivili nad jeho moudrostí a prosili: „Pokračuj Mistře a uč nás všem zákonům, které můžeme přijmout.“

A Ježíš pokračoval: „Bůh přikázal vašim praotcům: ´Nezabiješ!´ Ale jejich srdce byla zatvrzelá a zabíjeli. Tak na nich Mojžíš požadoval, že nesmějí zabít nikoho z lidí, a strpěl zabíjení zvířat. A pak se srdce vašich praotců zatvrdila ještě víc a zabíjeli lidi a zvířata ve stejné míře. Ale já vám říkám: nezabíjejte lidi ani zvířata, ani potravu, kterou přijímají vaše ústa. Neboť když jíte živou potravu, i vy budete živí, ale když svou potravu zabijete, ona právě tak zabije vás. Neboť život plodí jen život a smrt plodí zase jen smrt. Neboť vše, co zabíjí vaši potravu, zabíjí i vaše tělo. A vše, co zabíjí vaše těla, zabíjí také vaše duše. Vaše těla jsou tím, čím je vaše strava, stejně jako váš duch je tím, čím jsou vaše myšlenky. Nejezte proto, co narušil oheň, mráz nebo voda. Neboť vařená, přemrzlá nebo nahnilá strava nechá stejně tak propálit, zmrazit nebo shnít i vaše těla. Nebuďte jako ten hloupý hospodář, který na svém poli zasel vařená, zmrazená a shnilá zrna. A přišel podzim a jeho pole nic nenesla. A jeho bída byla veliká. Ale buďte jako sedlák, který osívá pole živou setbou a ta pak nesou živé pšeničné klasy, které ho stonásobně odmění za zasetá zrna. Neboť vpravdě vám říkám, žijte jen ohněm života a nepřipravujte si stravu pomocí ohně smrti, který zabíjí vaši potravu a vaše těla a vaše duše též.“

„Pane, kde je oheň života?“ ptali se někteří.

„Ve vás, ve vaší krvi a vašich tělech.“

„A oheň smrti?“ ptali se jiní.

„To je oheň, který hoří mimo vaše těla, který je víc horký než vaše krev. Tímto ohněm smrti si vaříte obživu doma i na poli. Vpravdě, pravím vám, tentýž oheň, který ničí vaši stravu i vaše těla, je takový jako oheň zlomyslnosti pustošící vaše myšlenky a ducha. Neboť vaše tělo je to, co jíte, a váš duch to, co myslíte. Nejezte proto nic, co zabil oheň silnější než oheň života. Proto si připravujte a jezte všechny plody stromů a všechny traviny polí, které jsou poživatelné, a všechno mléko zvířat. Neboť tyto byly živeny a zrály ohněm života, všechny jsou darem andělů naší Matky země. Ale nejezte nic, co ochutil oheň smrti, neboť je od Satana.“

„Jak si máme bez ohně upéci náš chléb, Mistře?“ ptali se někteří s velkým podivením.

„Dovolte připravit váš chléb božím andělům. Navlhčete pšenici, aby do ní mohl proniknout anděl vody. Pak ji vystavte tak, aby ji mohl obejmout i anděl vzduchu. A nechte ji od rána až do večera na slunci, aby k ní mohl přijít anděl slunečního světla. A požehnání těch tří andělů dá brzy vzklíčit zárodku života. Pak zrní rozmačkejte a utvořte tenké placky, jako vaši praotcové, když opustili dům otroctví v Egyptě. Vystavte ráno placky opět slunci, a když bude stát nejvýše, otočte je na druhou stranu, ať i tu obejme anděl slunečního světla, a nechte je ležet až do západu slunce. Neboť stejně jako andělé vody, vzduchu a slunečního světla způsobili vzrůst a zrání pšenice na poli, musí připravit také váš chléb. A totéž slunce, které ohněm života dalo vyrůst a dozrát pšenici, musí stejným ohněm upéct i váš chléb. Neboť oheň slunce dá pšenici, chlebu a tělu život. Ale oheň smrti zabíjí pšenici, chléb i tělo. A živí andělé živého Boha slouží jen živým lidem. Neboť Bůh je Bohem živých a ne Bohem mrtvých. Jezte vždy přímo z božího stolu: ovoce stromů, zrno a traviny polí, mléko od dobytka a včelí med. Neboť všechno ostatní je Satanovo a vede na cestu hříchu a nemocí až ke smrti, ale strava, kterou jíte z hojnosti božího stolu, dá vašemu tělu sílu a mládí a nepoznáte žádné nemoci. Stůl boží živil Metuzaléma až do vysokého stáří a říkám vám popravdě, když budete žít tak jako on, dá vám Bůh živých také tak dlouhý život na zemi. Vpravdě, pravím vám, Bůh živých je bohatší než všichni boháči na zemi a jeho plný stůl pestřejší, než nejbohatší hodovní tabule všech boháčů na zemi. Jezte proto po celý život se stolu Matky země a nikdy nepoznáte nedostatek. A jezte všechno tak, jak se na stole Matky země nachází. Nevařte a nemíchejte všechno dohromady, aby se vaše vnitřnosti nestaly dýmající bažinou. Neboť vám říkám popravdě, toto je v očích Pána odporné.

A nebuďte jako lačný služebník, který u stolu pána pokaždé snědl porce druhých. Zhltal všechno sám a ve své žravosti vše smíchal. A když to jeho pán uviděl, rozhněval se a odehnal ho od stolu. Když bylo jídlo u konce, smíchal dohromady vše, co zbylo, zavolal lačného služebníka a řekl: „Vezmi a jez to spolu s prasaty, neboť tvoje místo je mezi nimi a ne u mého stolu.“ Buďte proto opatrní a neznečišťujte si těla všemožnými odpornostmi. Spokojte se s dvěma nebo třemi druhy potravy, které na stole naší Matky země najdete vždy. A nedychtěte spotřebovat všechno, co uvidíte. Neboť vpravdě pravím vám, když všechny ty druhy potravy smícháte ve svém těle, končí v něm mír a zpustoší ho nekonečný boj. A bude zahubeno tak, jako rodiny a královské říše přivodí svůj zánik, když se rozdělí. Neboť váš Bůh je bohem míru a nepodporuje žádná rozdělení. Nepřivolávejte na sebe tedy jeho prokletí, aby vás nevyhnal od svého stolu a nebyli jste nuceni jít k stolu Satanovu, kde oheň hříchů, nemocí a smrti zahubí vaše tělo.

Když jíte, nejezte až do plnosti. Prchejte před Satanovým pokušením a poslouchejte hlasy božích andělů. Neboť Satan a jeho moc vás nabádá, abyste jedli víc a víc. Žijte z Ducha a odolejte tělesným žádostem. A váš půst bude pokaždé radostí v očích božích andělů. Proto pozorujte, kolik musíte sníst abyste byli úplně sytí, a pak jezte vždy o třetinu méně. Množství denní potravy by nemělo být menší než třetina, ale hlídejte, abyste nepřekročili dvě třetiny. Pak vám boží andělé vždy pomohou a neupadnete do osidel Satana a jeho chorob. Neztěžujte práci andělům ve svém těle častým jídlem.

Neboť vpravdě pravím vám, kdo jí během dne více než dvakrát koná v sobě satanskou práci. A boží andělé opustí jeho tělo a brzy nato ho převezme Satan do své moci. Jezte jen když je slunce vysoko na obloze a opět, až když zapadne. A neuvidíte žádnou nemoc, neboť to najde zalíbení v očích Pána. A jestli chcete, aby se andělé boží z vašeho těla radovali a Satan se vám zdaleka vyhýbal, sedejte u božího stolu jen jednou denně. Pak budou vaše dny na zemi dlouhé, neboť to má obzvláštní zalíbení v očích Pána. Jezte vždy jen tehdy, když je stůl boží před vámi prostřen, a jezte vždy to, co na něm najdete. Vpravdě, pravím vám, Bůh ví přesně, co vaše tělo potřebuje a kdy.

Se začátkem měsíce Ijar jezte ječmen. Počínaje měsícem Sivan jezte pšenici, nejdokonalejší ze všech rostlin plodících semena; a připravujte si denní chléb z pšenice, aby Pán mohl dohlédnout na vaše tělo. Od měsíce Tammuz jezte kyselé hrozny, aby vaše tělo zeštíhlelo a Satan je opustil. V měsíci Elul sbírejte hrozny, aby vám jejich šťáva posloužila jako nápoj. V měsíci Marchehvan sbírejte sladké hrozny, zesládlé a usušené andělem slunečního světla, aby jimi vaše tělo sílilo, neboť andělé Pána bydlí ve vás. Fíky bohaté na šťávu jezte v měsících Ab a Shebat, a co zbude, dovolte andělu slunečního světla, aby pro vás zachoval. Jezte je s mandlemi ve všech těch měsících, kdy stromy nenesou žádné ovoce. Byliny, které přijdou po deštích, jezte v měsíci Thebet, aby vaše krev byla očištěna ode všech hříchů. A ve stejném měsíci začněte pít mléko vašich zvířat, neboť Pán dal zvířatům zeleň, aby ji přeměňovala na mléko, aby svým mlékem živila člověka. Neboť vpravdě pravím vám, šťastni jsou ti, kteří jedí pouze u božího stolu a odmítají všechny Satanovy odpornosti. Nejezte žádnou nečistou stravu přivezenou z dalekých zemí, ale vždy jen to, co nesou vaše stromy. Neboť váš Bůh ví, co je pro vás správné, i kdy a kde. A dává všem lidem všech království to jídlo, které je pro každého to nejlepší. Nejezte jako nevědomí, kteří se ve spěchu nacpou a zanesou své tělo všemi odpornostmi. Neboť moc božích andělů k vám přichází prostřednictvím živé stravy, kterou vám dává Pán ze své královské tabule. A když jíte, mějte nad sebou anděla vzduchu a pod sebou anděla vody. Dýchejte zhluboka a dlouho při každém jídle, aby anděl vzduchu vaše jídlo požehnal. A žvýkejte potravu dokonale svými zuby, až se stane tekutinou, aby ji anděl vody mohl ve vašem těle proměnit v krev. A jezte pomalu, jako by to byla modlitba, kterou věnujete Pánu. Neboť vám říkám popravdě, moc Boží vás naplní, když budete takto u jeho stolu jíst. Ale Satan promění v dýmající bažinu tělo toho, při kterém nejsou během jídla přítomni andělé vzduchu a vody. A Pán jej nestrpí více u svého stolu. Neboť jeho stůl je jako oltář a ten, kdož jí u božího stolu, je jako v chrámu.

Vpravdě pravím vám, když dodržují boží přikázání jsou těla synů člověka proměněna v chrámy a vnitřní orgány v oltáře. Nepokládejte proto nic na boží oltář, když jste mrzutého ducha, ani nesmýšlejte špatně o druhých v chrámu Božím. A přistupujte k tomu nejsvatějšímu jen tehdy, když vás naplní volání andělů, neboť vše, co sníte ve smutku nebo hněvu nebo bez přání, se stane jedem. Neboť dech Satana vše znečistí. Jakmile přijímáte ve svém těle Boží sílu z jeho stolu, pokládejte dary na oltář svého těla s radostí a nechte všechny zlé myšlenky odplynout. A nesedejte nikdy k božímu stolu, dokud anděl chuti nezavolá. Radujte se proto vždy s božími anděly u jejich královského stolu, neboť to potěší srdce Pána. A vaše dny na zemi se prodlouží, neboť vám po všechny dny bude sloužit ten nejvzácnější z božích služebníků: anděl radosti.

A nezapomínejte, že každý sedmý den je svatý a zasvěcený Bohu. Po šest dnů své tělo živte dary Matky země, ale sedmého dne své tělo zasvěťte nebeskému Otci. A sedmý den nejezte žádné pozemské pokrmy, ale žijte jen ze Slova božího. A buďte celý den s anděly Pána v říši nebeského Otce. A sedmého dne budou andělé Boží ve vašem těle stavět království boží, tak jako vy pracujete po šest dnů v království Matky země. A žádná strava ať v tento sedmý den neztíží práci andělům ve vašem těle. A Bůh vám dá dlouhý život na zemi, abyste mohli získat věčný život v říší nebes. Neboť vpravdě pravím vám, jestliže již nespatříte žádnou nemoc na zemi, budete žít navždy v Království nebes. A Bůh vám pošle každé ráno anděla sluneční záře, aby vás probudil ze spánku. Proto poslechněte boží výzvy a nezůstávejte líně ležet v postelích, neboť venku již na vás čekají andělé vzduchu a vody. A pracujte po celý den s anděly Matky země, abyste stále lépe poznávali ji i její díla. Ale když zapadne slunce a nebeský Otec vám sešle svého milovaného anděla spánek, odpočívejte a zůstaňte s ním celou noc. A tehdy vám váš nebeský Otec pošle své neznámé anděly, aby s vámi byli v noci, dlouhé jako život. A ti neznámí andělé nebeského Otce vás budou učit mnohému z říše Boží, stejně jako vás andělé, které znáte od Matky země, poučují ve věcech její říše. Neboť vpravdě pravím vám, když budete zachovávat jeho přikázání, budete každou noc hosty v království svého nebeského Otce. A když se ráno probudíte, pocítíte sílu těch neznámých andělů. A váš nebeský Otec je vyšle každou noc, aby budovali vašeho ducha, právě tak, jako Matka země každý den posílá své anděly, aby stavěli vaše tělo. Neboť vpravdě pravím vám, jestliže vás během dne zahaluje do svého obětí Matka země a v noci vám vdechuje své políbení nebeský Otec, pak se stanou ze synů člověka synové boží. Odolávejte dnem i nocí pokušením Satana. Nebděte v noci a nespěte ve dne, aby vás andělé neopustili...
    ...Zdravte se také tak, aby se na vaše těla snášel mír Matky země a na vašeho ducha mír nebeského Otce. A pak najdete mír i mezi sebou, neboť říše Boží je ve vás. Jděte nyní zpátky k svým bratřím s nimiž jste dosud žili v boji a dejte jim svůj mír. Šťastní jsou ti, kteří usilují o mír, neboť ti najdou mír boží. Jděte a už nehřešte. A dávejte každému svůj mír tak, jako já jsem vám dal ten svůj. Neboť můj mír je od Boha.
    „Mír s vámi.“

A opustil je.
    A jeho mír do nich vstoupil. A do jejich srdce anděl lásky, do hlavy moudrost zákonů a do rukou síla znovuzrození. Tak šli dál mezi lidské syny a dcery, aby přinášeli světlo míru těm, kteří bojovali v temnotě.

A než se rozešli, přáli si navzájem:
    „MÍR S VÁMI.“

A Pravda sama sebe dosvědčí.

Výňatek z knihy "Search for the Ageless" svazek I.
    z aramejštiny přeložil Dr. E. B. Szekely, 1977
    POSELSTVÍ MÍRU (evangelium Essenských)
    Zdroj: WM magazín
    Stellaria   Reagovať

0

0

Nespomenuli ste colon aloe vera tab alebo dzus. Na detoxikaciu tela nestaci len precistit hrube crevo ale aj stiahnut toxiny z tela bud upravenou stravou alebo detoxikacnymi tabletami alebo este existuju detox naplaste na nohu.
    Jan   Reagovať

0

0

Ja osobne som skúsila črevnú sprchu a nevidím v tom žiadny problém. Nie je však dobré robiť ju príliš často a po nej je dobre nasadiť kvalitné probiotikum, osobne považujem za najlepší Super acidophilus plus 6 miliárd, objednávam na nete www.mojezdravie.sk stránke venujúcej sa liečbne prírodnými prípravkami a liečebnou výživou. Prípravok obnoví črevnú flóru tým, že ju osadí zdraviu prospešnými mikroorganizmami. Pre tých , čo majú obavy je dobre užívanie prípravku LKVB6, ktorý nádherne vyčistí črevo, morská riasa, ktorá sa v ňom nachádza po nabobtnaní pôsobí ako kefa. Črevnú sprchu aplikujem raz za pol roka, prípadne pri zhoršení kožných zdravotných ťažkostí.
    majka   Reagovať

1

0

Ahoj Majka, poradila by si mi, kde mozem absolvovat crevnu sprchu. Su nejake webove stranky, kde bysom nasiel dajaky kontakt? Vopred vdaka za odpoved. P.
    pali   Reagovať

0

0

- Klistir som skusal a mozem odporucit kvoli pozitivnym ucinkom. Vrele odporucujem knihu "Sam sebe doktorem", autor: Jiří Cingroš.
    - Navod ako robit joginsku crevnu sprchu šank prakšalanu je v kazdej lepsej knihe o joge. V tomto pripade odporucam knihy od Andre v. Lysebetha.
    igi   Reagovať

1

0

Existuje taký prípravok -volá sa Jemný čistič čriev.
    pavol   Reagovať

0

0

tak to co vam napisala Agata je len marketingovy tah.Skuste TIBI-mliecny kefir.
    dodo   Reagovať

0

0

Tak ja lutujem tych, ktori hladaju ten spravny, spolahlivy a zdravy sposob crevnej sprchy. Ked sa na to pozriem objektivne a nezainteresovane, pravdu povediac, ako ma clovek vediet, komu verit? Som rada, ze ja uz tento problem riesit nemusim.
    Ahimsa   Reagovať

0

0

bola som na crevnej sprche a mozem jedine pochvalit. mala som problemy s travenim,a teraz problemy zmizli. mozem jedine odporucit.
    najprv som mala z toho strach, no je to bezbolestne a vobec nie neprijemne. da sa to v pohode vydrzat. a kde crevna sprcha? viem ,ze ju robia v hlohovci, piestanoch, trencine,...
    Zvedavá napísal:
    Simona   Reagovať

0

0

len pre inspiraciu literatura j.p.malachov,este nemam skusenost,ale vyskusam casom
    BBBB   Reagovať

0

0

Prosim Vas napiste mi niekto, ze kto robi crevnu sprchu v Bratislave.
    Dakujem
    Merit
    Merit   Reagovať

1

0

ústav lekárskej kozmetiky v Petržalke, www.ulk.sk
    neveriaci   Reagovať

0

0

Vie mi niekto poradiť kde sa dá kúpiť stroj ktorý vykonáva colonhydroterapiu ? Najlepšie u výrobcu (asi Nemecko).
    Miro   Reagovať

0

1

podla mna, umelo zasahovat do criev, je dost huste. clovek, by sa mal cistit, priebezne pocas zivota, ale nie jednorazovymi preplachmi. ale, ak sa na to jedinec citi, nech sa paci........nie hned, zisti dotycny vedlajsie ucinky. ja som celiatik aj so synom,a pre nas je zdrava strava a chlorella, to najlepsie co sme mohli pre svoje creva urobit. manzel a mladsi syn su tiez velmi kolektivny, takze..........prajem vam pevne zdravie, pa 5AZvedavá napísal:

> Ahojte vsetci,
    > viem, ze táto tema sem velmi nepatrim, ale chcela by som sa
    > spytat len kvoli detoxikacii...mate nejake skusenosti s tym?
    > dakujem
    petrusa   Reagovať

0

0

ahoj

nevies nahodou, kde v okoli ke by sa dala urobit ta colonhydroterapia?a tesi ma,ze citam,ze si robis klystir uz 5rokov.podla mna je to to najlepsie co pre svoje zdravie mozes urobit:)
    katze2   Reagovať

0

0

Citam tu rozne rady a preto by som aj ja chcela s vami podelit s mojou dobrou skusenostou s osmotickou vodou. Po zakupeni filtracneho zariadenia na cistenie vody (reverzna osmoza od firmy Aquel)a naslednej kury touto krystalicky cistou vodou sa moj zdravotny stav velmi zlepsil. Ide o to, ze nas organizmus je zaneseni roznymi toxickymi latkami a anorganickymi mineralmi a to ma za nasledok zly zdravotny stav. Mojou snahou bolo tiez ocistit si creva a to prirodzenou cestou. Zvolila som si preto pitie prave osmotickej vody. Po mesiaci pitia tejto vody som sa konecne bezbolestne vyprazdnila, tie mesiace predtym to totiz bolo pre mna utrpenie. Dnes mam vdaka pitiu tejto vody pravidelnu, bezbolestnu stolicu a este mi zmizli aj zachvaty migreny. To, ze som prirodzenou cestou schudla je dalsim prinosom. Jedno vsak musim dodrzat a to pitny rezim t.j. 2,5 litra vody na den a jest vyvazenu stravu plnu vlakniny. Som stastna, ze mam dnes moznost pit konecne cistu vodu a nie ten odpad, co nam bezne tecie z kohutika.
    Silvuska   Reagovať

0

0

miro ja mam podobný problém nemožem zohnať predajcu na colon hydromat. už si niečo zohnal? nevieš poradiť?
    mabolo   Reagovať

0

0

Poprosim Vas, kde sa da kupit zariadenie na vyrobu Osmotickej vody?
    Dakujem
    Merit

Silvuska napísal:

> Citam tu rozne rady a preto by som aj ja chcela s vami podelit
    > s mojou dobrou skusenostou s osmotickou vodou. Po zakupeni
    > filtracneho zariadenia na cistenie vody (reverzna osmoza od
    > firmy Aquel)a naslednej kury touto krystalicky cistou vodou sa
    > moj zdravotny stav velmi zlepsil. Ide o to, ze nas organizmus
    > je zaneseni roznymi toxickymi latkami a anorganickymi mineralmi
    > a to ma za nasledok zly zdravotny stav. Mojou snahou bolo tiez
    > ocistit si creva a to prirodzenou cestou. Zvolila som si preto
    > pitie prave osmotickej vody. Po mesiaci pitia tejto vody som sa
    > konecne bezbolestne vyprazdnila, tie mesiace predtym to totiz
    > bolo pre mna utrpenie. Dnes mam vdaka pitiu tejto vody
    > pravidelnu, bezbolestnu stolicu a este mi zmizli aj zachvaty
    > migreny. To, ze som prirodzenou cestou schudla je dalsim
    > prinosom. Jedno vsak musim dodrzat a to pitny rezim t.j. 2,5
    > litra vody na den a jest vyvazenu stravu plnu vlakniny. Som
    > stastna, ze mam dnes moznost pit konecne cistu vodu a nie ten
    > odpad, co nam bezne tecie z kohutika.
    Merit   Reagovať

0

0

Odpoved pre Merita:

Ja som si zariadenie na filtraciu vody (reverznu osmozu) zakupila po dobrych skusenostiach mojich najblizsich, ktorym sa vdaka pitiu takto upravenej osmotickej vody zlepsil zdravotny stav. Zariadenie uz mam a pouzivam 4 roky.Ak by ste potrebovali kontakt na zastupcu firmy, ktory vam vie podat presnejsie informacie o filtracnom zariadeni, tak mi napiste na moj e-mail:silvuska79@zoznam.sk a ja vam ho rada poskytnem. Blizsie info o zariadeni sa dozviete aj na stranke www.aquel.sk
    Silvuska   Reagovať

0

0

Ja si myslim, ze je to velmi dobra procedura. Asi pred par dnami bol moj kamarat na prvej tejto crevnej sprche. Vravel, ze je to zaujimave a, ze vobec to neboli iba mal pri tom cudny pocit. velmi si to pochvaluje a ide znova a potom este raz. no ked sa vykona jedna procedura potom, ze staci iba raz za pol roka zopakovat. 3 opakovania crevnej spchy sa = 1 procedure. Ja by som chcela tak tiez ist na tu crevnu sprchu. A este nieco, vobec to nie je drahe...
    evka   Reagovať

0

0

Ja len k tej vode.. vsetci tu nadavaju na farmaceuticku loby, jak ich kazdy doktor odrbava a jak cely globalizovany aparat nas chce len chorých.. a potom tu niekto pride s osmotickou vodou.. Tak toto je este len odbavanie vo veľkom štýle. Nechcem to tu rozoberat, asi to nepatri do tejto vetvi fora ale obcas sa treba zamysliet....
    filip f.   Reagovať

2

0

Re: črevná sprcha - pre Filip F.

Zariadenie na reverznu osmozu vody mame doma aj my a pravidelne tuto vodu pijeme a varime z nej uz 3 roky. Nedovolim si tvrdit, ze ma nejake specialne ozdravujuce ucinky, ale svojim sedliackym rozumom som zatial vypozorovala toto:

- filtre su pri kazdorocnej vymene uplne spinave, maju hrzdavohnedu farbu, takze evidentne z tej "kohutikovej" vody cosi zadrzali
    - rychlovarna konvica nema ziaden (!) povlak z usadenin - mam sklenenu nadobu, takze do nej vidim velmi dobre
    - rovnako je na tom zehlicka, ktoru som pouzivanim tejto vody uz tri roky nemusela odvapnovat
    - vodu, ktoru si rano nalejem, mozem pokojne vypit vecer - ziadna zmena v chuti
    - polievka alebo ryza uvarena z tejto vody nezosmradne - mam velmi citlivy nos a 2-dnovu ryzu by som aj tak nezjedla
    - tri roky nekupujem balene vody v PET flasiach, cize som "nevyprodukovala" cca 1872 prazdnych PET obalov. (vypocet 12 flias tyzdenne x 52 tyzdnov x 3 roky)

Maly filter mame namontovany aj na sprchovacej hadici, cize filtruje aj vodu, ktorou sa sprchujeme. Po par mesiacoch vymizlo svrbenie a presusenie pokozky mojho syna. Moze, ale aj nemusi to byt prave upravenou vodou.
    Andrea   Reagovať

2

0

Ahojte

ja si prave brusim zuby na crevnu sprchu, ale tiez som opatrna

a najprv sondujem. . Zaujal ma klystir len s tym nemam ziadnu

skusenost, mozte mi popisat ako na to ?
    mima   Reagovať

0

0

Šank Prakšalana je metóda očistenia nielen hrubého ale aj tenkého čreva. Klystír očisťuje koniec hrubé črevo. Ak by ste ho vykonávali dlhodobejšie dosiahnete efekt očistenia predovšetkým hrubého čreva. Mám vyskúšané oba spôsoby. Irrigátor na klystír dostanete v lekárni. Ako postupovať v knihách. Ja som postupovala podľa knihy Dokonalá očista tela. Táto kniha klystírom očistu len začína. Popisuje aj očistu orgánov - pečene, ľadvín, kameňov... Ide o dlhodobejší proces, nakoľko je potrebné najprv zmäkčšovať usadeniny v tele zmenovu stravy, samotným klystírom, a pod. Naštartujete detoxikáciu, pri ktorej musíte pomáhať svojmu telu pri vyplavovaní toxínov. Kto môže nech používa saunu - urýchľuje vylučovanie toxínov pokožkou. Doporučuje sa (v knihe) čistiť si jazyk a každé ráno dať do úst olivový olej, "prežúvať ho" v ústach a podtom vypluť, avšak do záchoda, lebo obsahuje v sebe toxíny. Istotne je vhodné konzultovať to s niekým, kto má skúsenosti a je zároveň odborník, naštudovať si literatúru. V konečnom dôsledku zodpovedáme za seba len my sami.

Ak ale nechcete sa púšťať do hĺbkovej očisty, občas si dať klystír by nemuselo byť na škodu.

Riaďte sa však sebou a nerobte to hŕŕ. Pomaly ďalej zájdete.arpad napísal:

> Skúsil som aj klistýr aj črevnú sprchu, žiadne vedľajšie účinky
    > som nepocítil, ba čo viac, len tie dobré. Klistýr robiť prosím
    > čistou, alebo slanou vodou, nie ako v nemocnici mydlovou
    > vodou!!!
    > Najlepšia /nerobil som zatiaľ osobne!/ je však šánka prakšalána
    > z jógy, kde prečistí voda celý celučičký tráviaci trakt.
    >
    > To, že klistýr ničí črevnú flóru sa mi zdá minimálne smiešne,
    > veď jogíni ho robia tisícročia. Hovoril a doporučoval ho už aj
    > Ježiš...
    > Pekný deň
    > Árpád.
    tamara   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií