BIO spotrebiteľ

Hokaido tekvica - hľadám recepty

Vyrastlo mi niekolko druhou tekvic aj tekvica hokkaido pravdu
povedat doteraz som nevedel co to je? a co s tým? a tu zistujem ze co to je
ale este stale som nenasiel recept. Chcel by som vas týmto poprosit o pomoc.
Ak viete o nejakom recepte bol bi som vam vdacni a krasne tekvice nevidu
nazmar! Dakujem aj v mene tekvic hokkaido.
Reagovať Martin
17.09.2005 16:15

Pridaj odpoveď

Re: Hokaido tekvica - hľadám recepty

Ja som dnes začala tekvicové obžerstvo. Po objavení Hokkaidó tekvice sa asi zbláznim :-) Navyše má len 21 kcal/100 gr. Do pekáča dám alobal na pečenie, ktorý pár kvapkami ! olivového oleja potriem. Poukladám pokrájanú tekvicu na stranu šupky, trochu posolím a po 20 minútach v rúre na 200 °C už len čakám, kým vychladne. Chutí ako pečené gaštany a preto ju netreba s ničím kombinovať. Aj tá "naša" oranžová tekvica je vynikajúca.
ewelin   Reagovať

0

0
01.10.2005 15:13

Aj ja mam velmi rada dynu Hokkaido. Jej použitie v kuchyni je úplne univerzálne. Napríklad dnes som si na obed pripravila na oleji osmažené mesiačiky Hokkaido s kolieskami cukety, mierne osolené Solčankou. Celá príprava: 15 min. a výsledok - chutný, ľahko stráviteľný obed.

A ešte pridávam jeden recept od "profíka" Martina:

Provensálske sabdží

hokkaido zhruba polovica z celkového množstva zeleniny
červený mangold
paprika čerstvá
rajčiny
olej / na tepelnú úpravu používam repkový olej v pí-kvalite z českých Pí-centier/ -naj pomer kvalita/cena
mletý sušený rozmarín
čerstvé bylinky: tymián,bazalka,lístky šalvie-max.1 na osobu
v prípade potreby voda /jej kvalita je tiež nezanedbateľná /
POSTUP: Hokkaido krájaj na kocky. Mangold rozdeľ na listy a stonky.Stonky na malé kocky /1x1cm/,listy na rezance.Papriku a rajčiny tiež na menšie kúsky.Rozohrej olej.Stiahni oheň alebo lepšie odlož hrniec z ohňa. Nasyp rozmarín /na osobu max.pol ČL-je výrazný/ a za stáleho miešania prehrej kým začne voňať. Daj na mierny oheň, vsyp stonky z mangoldu a za miešania chvíľku podus. Pridávaj zeleninu podľa tvrdosti- hokkaido, po 10min papriku, sekané čerstvé bylinky. Do rozvarenej zmesi stačí aj pri vypnutom ohni pridať rajčiny a listy mangoldu a len prehriať. Ak treba, po vložení stoniek abo hokkaida dolej vodu, aby zmes neprihorela.
Klaudia   Reagovať

0

0
03.10.2005 13:21

Re: Re: Hokaido tekvica - hľadám recepty

Dobrý deň :-)
práve dopekám v rúre zamiačky na kocky spolu s Hokaido tekvicou, prichutené koreninami. Mám to ako prílohu k smaženému karfiolu. Už sa neviem dočkať, kedy prídu z práce ostatní členovia našej rodiny :-)
Robila som nedávno aj polievočku /prvýkrát/ a všetkým stráááášne chutila.
Ale napriek tomu, vás prosím o pár iných rcp., ktoré máte osvedčené. Prosím aj o názor na to, že Hokaido sa nemusí pred prípravou šúpať, ani vyberať semienka -napr. do polievky-lebo potom sa to aj tak zmixuje. Ja som pre istotu ošúpala.
Ďakujem pekne a prajem krásny jesenný slniečkový deň.
Vlasta Turská.
môj mail: m.tursky@zoznam.sk
Vlasta Turská   Reagovať

0

0
23.09.2011 14:59

Takisto sme pestovatelia hokkaida a mam niekoľko skvelych receptov nielen na slano, ale aj na sladko. Spravili sme si vramci znamych maly hokkaido receptar, takze kto bude mat zaujem, nech sa ozve priamo na moj mail a poslem mu ho.

Za vsetky napisem dve take nase klasiky.

Hokkaido slaná štrúdľa
Suroviny: lístkové cesto z obchodu alebo ½ kg hl. múky,13lyž. kyslého mlieka a dvoch palmarínov, 250g hokkaida, 2-3cibuľky, pochúťková smotana, 1-2vajíčka, 5-10dkg strúhaného syru, čierne korenie, smotana, čerstvé byliny, 2-3lyž. hladkej múky.
Postup: Hokkaido spojíme s orestovanou cibuľkou na masle, smotanou, bylinkami (vhodná je pažitka, petr. vňať, bazalka), vajíčkom, nastrúhaným syrom a pochutinami. Zmes nanesieme na cesto a vyformujeme štrúdľu, potrieme vajíčkom. Pečieme pri 200´C približme 35-40min. Podávame s bylinkovým dresingom a zeleným šalátom.

Hokkaido polievka (pre 4 osoby)
Suroviny: 30dkg. Hokkaida umytého bez jadierok ( so šupkou),3 stredne veľké mrkvy, 2 petržleny, 3 stredne veľké cibule, 1/2dcl oleja, 1 bobkový list, soľ, vegeta na dochutenie.Jogurt alebo pochúťková smotana, opečený chlebík ako príloha.
Postup: na oleji urestujeme pokrájanú cibuľku, pridáme na kocky pokrájané hokkaido a zeleninu. Chvíľku podusíme a zalejeme 1l vody. Dáme bobkový list, soľ a vegetu.
Keď je zelenina mäkká vymixujeme a podávame s lyžičkou smotany alebo bieleho jogurtu.
Janka   Reagovať

0

0
28.11.2005 19:36

ahoj Janka
ak sa da tak mi prosim posli tie recepty na hokaido tekvicu

dakujem
miro
miro   Reagovať

0

0
10.11.2011 07:01

Prosím o recepty na tekvicu hokkaido.
Dik
Irena
Irena   Reagovať

0

0
31.08.2012 19:50

ahoj Janka, i ja by som prosila recepty na tekvicu hokaido. Ďakujem.
Mária   Reagovať

0

0
21.09.2012 21:06

Dobry den, mohla by som vas prosim aj ja poprosit o zasanie receptov? dakujem velmi pekne, mail: z.pudmarcikova@gmail.com
zuzana p   Reagovať

0

0
17.07.2013 12:31

Posli mail,odoslem recepty.
Martin
Ori   Reagovať

0

0
26.01.2006 18:33

dostali sme tekvicu hokkaido a hladam recepty a tukla som na vasu ponuku tak by som chcela poprosit o nejake recepty,uz vopred vam dakujem.
M.MAžGúTOVá MARTIN   Reagovať

0

0
07.09.2011 10:47

dostali sme tekvicu hokkaido a hladam recepty a tukla som na vasu ponuku tak by som chcela poprosit o nejake recepty,uz vopred vam dakujem.Zaujimalo by ma co s ostatnou tekvicou napr.ci sa da zamrazit.
M.MAžGúTOVá MARTIN   Reagovať

0

0
07.09.2011 10:50

Re: Re: Re: Hokaido tekvica - hľadám recepty

Pošlite mi Váš mail na môj i-mail (jpzefp51@gmail.com). Keďže ich je viac, nerád by som nimi zaťažoval túto stránku.
Jozef Pagáč   Reagovať

0

0
10.09.2011 20:06

Dobry den, nasla som vas odkaz,ze posielate recepty na tekvicu hokaido, bola by som rada, keby ste posli recepty aj mne. Dakujem, Borsanyiova
Gaby   Reagovať

0

0
29.01.2012 13:28

mail na recepty z Hokaido: dankova@ipros.sk
dakujem
dada   Reagovať

0

0
15.03.2006 10:52

Poprosila by som Janku, ktorá píše vo svojom príspevku, že si vypracovala malý receptár na hokkaido - mohla by mi ho poslať? Bola by som povďačná.
Moja mailová adresa je platzner33@stonline.sk. Vopred ďakujem a zdravím, Izabela
Izabela   Reagovať

0

0
12.06.2006 18:05

aj ja by som poprosil o tie recepty,bo mi to rastie v zahrade a zatial neviem co s tym,dakujem
petoXXX1   Reagovať

0

0
27.07.2006 15:21

Niekolko overenych receptov zverejnil Lubos na www.ffmm.sk v casti Potraviny
zahradkar   Reagovať

0

0
01.08.2006 10:12

m m z ujem o recepty na tejvicu Hokaido, prosˇm poçlite mi...

Dakujem
dada   Reagovať

0

0
09.08.2006 09:33

Recept na polievku:

Hokaido zbavim semienok a nakrajam na kusky, ked je supka mlada a cerstva aj so supkou, dam varit do vody + trosku soli a ked zmakne rozmixujem.
V kastroli si pripravim zaprazku z polohrubej muky, oleja a cesnaku.
(Olej je potrebny, aby telo mohlo prijat karotenoidy - cervene farbivo)

Polievka je na sposob polievky zo sucheho oranzoveho hrachu, podava sa s oprazenym pecivom.
Robievam ju aj z inych oranzovych tekvic, ale z hokaido je naj, naj.
Oblubuju ju aj nase macicky a psikovia. Macky uz pri vareni zacitia co sa im ujde. :) Oni ale maju variantu iba s nadychom cesnaku, alebo bez.
Ela   Reagovať

0

0
09.08.2006 11:11

Mame prvy rok v zahrade Hokaido tekvicu. Nevieme, v akom stadiu zrelosti sa pouziva na surovo - vraj ako melon(?), kedy na pripravu pecenych alebo varenych aplikacii. Prosim o zaslanie odpovede a niekolko receptov . Dakujem.
Peter   Reagovať

0

0
14.08.2006 23:43

Je to typická jesenná zelenina, oberať by sa mala čo najneskôr. Najväčšiu sladkosť má potom pár týždňov po zbere, v priebehu novembra a decembra. Neviem či má zmysel oberať ju teraz, asi by chutila ako obyčajná surová tekvica, radšej si ju nechajte na jesenné a zimné varenie, vtedy bude úžasná.
Ivona   Reagovať

0

0
15.08.2006 13:35

Tiez by som poprosila receptar na hokaido tekvice. Moja mailova adresa je: ulicnica@azet.sk
dakujem
Juraja   Reagovať

0

0
16.08.2006 22:36

Mozte poslat recepty z hokaido aj mne ? Je to fantasticka tekvica.
Dakujem
minka   Reagovať

0

0
27.09.2006 07:38

Krémová polievka.

Suroviny: asi 1 kg tekvice, 40 g (3 lyžice) masla alebo rastlinného tuku, 1 na jemno pokrájaná cibuľa, 1 rozotretý strúčik cesnaku, 9 dl zeleninového vývaru, 1/2 lyžičky mletého zázvoru, 1 lyžica citrónovej šťavy, 3-4 prúžky pomarančovej kôry (nemusí byť), 1-2 bobkové listy, 3 dl mlieka, soľ a korenie na ozdobu: 4-6 lyžíc polotučnej alebo tučnej smotany alebo bieleho jogurtu, nakrájaná pažítka, nasucho opražené vylúpané tekvicové semiačka.
Postup: Očistenú, kôry a semiačok zbavenú tekvicu pokrájame na kocky o veľkosti 2,5 cm. Vo veľkom hrnci rozpustime maslo alebo rastlinný tuk, pridáme cibuľu a cesnak a smažíme pri miernej teplote do sklovita tak, aby nezmenili farbu. Pridáme kocky tekvice a necháme ddusiť s cibuľou 2-3 minúty. Pridáme vývar a pri strednej teplote privedieme do varu. Posolíme, pokoreníme, pridáme zázvor citrónovú šťavu, prúžky pomarančovej kôry a bobkový list. Pod pokrievkou mierne varíme asi 20 minút, aby tekvica zmäkla. Odstránime pomarančovú kôru a bobkový list. Necháme polievku trochu vychladnúť a potom ju po častiach prepasírujeme alebo rozmixujeme do hladka. Nalejeme späť do čistého hrnca, pridáme mileko a polievku mierne prehrejeme. Ozdobíme trochou smotany alebo jogurtu, pažítkou a opraženými semiačkami.
mbclo   Reagovať

0

0
12.10.2006 13:44

Hokaido tekvicu nepoznám,na jar začnem zháňať semiačka Martin napísal:

> Vyrastlo mi niekolko druhou tekvic aj tekvica hokkaido pravdu
> povedat doteraz som nevedel co to je? a co s tým? a tu zistujem
> ze co to je
> ale este stale som nenasiel recept. Chcel by som vas týmto
> poprosit o pomoc.
> Ak viete o nejakom recepte bol bi som vam vdacni a krasne
> tekvice nevidu
> nazmar! Dakujem aj v mene tekvic hokkaido.
vice   Reagovať

0

0
01.11.2006 20:25

Ak mas zaujem poslem ti kontakty kde som ich nasla v ponuke ja. Hoci prakticky to overene nemam, lebo my si semiacka zbierame z tekvic hokkaido. Ak by si chcel hokkaido vyskusat uz tuto sezonu viem ti poslat kontakt kde sa daju kupit za "ludsku" cenu.

Janka
Janka   Reagovať

0

0
03.11.2006 19:32

Aka je "ludska" cena za hokkaido tekvice? U nas ich sice v zelovoci maju, ale 90 Sk za kg sa mi zda moc. Kde v Ba sa daju kupit lacnejsie?
alca   Reagovať

0

0
03.11.2006 20:32

My robime tuto pecenu pochutku z Hokkaido uz velmi dlho. Teda, ak by nebol problem zohnat semiacka tejto tekvice, lebo sme stale s marnym usilim hladali semiacka "peciarky" ako ju nazyvame po domacky. Az na internete som zistila, ze oficialny nazov tejto tekvice je Hokkaido a som mimoriadne rada, ze si raz za cas tuto pochutku dame. Tento rok nam narastla na zahrade a najlepsiu chut ma vtedy, ked su mraziky. Je samozrejme obrana a treba ju nechat tak a potom ziska tu perfektne sladku chut. Zda sa mi zbytocne pripravovat z tejto lahodky polievky. My narezeme tekvicu na mesiaciky, dame na plech do rury a potom to konzumujeme. Je to vynikajuci a hlavne zdravy dezert.
Gabriela   Reagovať

0

0
05.12.2006 19:53

Aka je "ludska" cena za hokkaido tekvice?

Otazka:
Aka je "ludska" cena za hokkaido tekvice?

Odpoved:
Na farme Masekovom mlyne kde Hokkaido pestuju je za 35 Sk
poradca   Reagovať

0

0
06.12.2006 14:04

Re: tekvica Hokaido

Dobry den, prosim Vas neviem, kde sa mam obratit-tak skusam touto cestou. Mam zaujem o kupu tekvice Hokaido, v lete som ju kupila na trznici aj v bioprodukte (obchode) a teraz nemam ziadne kontakty na nejakeho predajcu. Byvam v Nitre. vopred dakujem za informaciu.
Teraz som si vsimla jeden prispevok, ze pestuje sa na farme v masekovom mlyne-kde je to?
Ericko   Reagovať

0

0
03.01.2007 10:02

Re: Re: tekvica Hokaido

dobry den,

sadim tento rok 1.5 ha tekvic na zimne uskladnenie....medzi nimi vsetky svetove unikatne odrody- aj Hokaido, Uchiki Kuri, Hubbard, Lunga di Napoli, MOscade de Provence, no dohromady asi 45 druhov pre vsetky mlsne jazycky........staci sa na jesen ozvat....s pozdravom Ing. Halas
Halas   Reagovať

0

0
13.04.2011 12:17

Napiste mi mailovu adresu alebo cislo telefonu a poslem Vam kontakt na jedneho predajcu z okolia Nitry.

Janka
Janka   Reagovať

0

0
03.01.2007 11:59

ahoj !
Ak ti mozem dat tip tak v predajni Zdravienka v Topolcanoch maju taku malu brozurku s receptami ako pripravit hokkaido tekvicu.stoji len asi 15 sk
Peter   Reagovať

0

0
04.01.2007 18:59

Aj my máme veľmi radi túto oranžovú tekvičku. Možno som taký recept prehliadol a už to niekto písal, ale takto robíme asi najčastejšie:
zbavíme semien, pokrájame na kúsky a na panvici na troške oleja podusíme. Pozor, veľmi rýchlo sa rozvarí, ale nevadí, aj tak chutí dobre. Trošku dochutiť podľa vlastnej chuti soľou alebo vegetou. Šupka zmäkne, alebo ju ošúpať pred prípravou. Chutí ako dusené zemiaky na paprike, aj tak vyzerá. Používame ju ako prílohu, alebo aj samotnú.
Dobrú chuť
Michal   Reagovať

0

0
05.01.2007 09:01

Dobry den,

vo vasom prispevku sa pise,ze rad poslete recepty na ppripravu hokaido tekvice,tak by som Vas velmi o ne poprosila,pretoze take tekvice mam ,ale este nemam s nimi skusenost a neviem,ako by som ich mohla chutne pripravit.Dakujem a prajem pekny dnik.Jana
jana   Reagovať

0

0
13.07.2007 11:50

Dobrý deň poprosím Vás o recepty na Hokaido. Ďakujem s pozdravom a želaním pekného dňa Magdaléna
MANA   Reagovať

0

0
07.09.2007 13:09

Srdečne pozdravujem,

hľadám pestovateľa tekvice Hokaido v okolí B.Bystrice , ktorý sa podelí
s vlastnou úrodou . Rada odkúpim. Prosím ozvite sa. Ďakujem.
P.S. Chutia znamenite, ale ani na trhu ich nezoženiete.
Dana   Reagovať

0

0
11.09.2007 18:19

Re: Hokaido tekvica

Tento rok sme konečne mohli začať siať na väčšej ploche aj hokaido, ale nerátali sme s predajom. Uvidíme, ako dopadne úroda, koľko tekvičiek stihne dozrieť. Nemali sme požiadavku na odbyt. Niekedy je ľahšie dopestovať ako predať. No ak by bol záujem, môžeme dopestovať v budúcom roku aj na predaj a veľmi radi. Pochopiteľne, pestujeme absolútne bez chémie. Navyše sme z BB.
Michal   Reagovať

0

0
11.09.2007 18:55

Re: Hokaido tekvica

Pán Michal ďakujem za odozvu, minulý rok v záhrade som zasadila päť semien hokaido ale až koncom júna a preto úroda bola malá do mrazov veľa malých" loptičiek" nedozrelo. Ale tie dozreté vydržali aj 3 mesiace po odrezaní a prekrytí časti stopky alobalom. Tohto roku som nestihla sadiť ,ale ak by Vám dozrelo predsa viac odkúpim veľmi rada. Ďakujem.
Dana   Reagovať

0

0
12.09.2007 14:02

prosím o zaslanie receitov na prípravu Hokaido tekvice na mail
branislav.simak@chello.sk
Ď.
Ivon   Reagovať

0

0
21.09.2007 11:21

neviem či ešte tento mail bude aktuálny, ale v BA ich na trhu na Žilinskej predáva jedna pani - záhoráčka (postaršia blondínka). Dnes som kupovala tri ks tredne veľké a platila som Sk 50,-- (čo stojí 1 kg neviem, nepýtala som sa, ale určite nie Sk 90,--)
Ivon
Ivon   Reagovať

0

0
21.09.2007 11:27

Som tiež z Nitry a prosím o vysvetlenie miesta kde by som tekvicu Hokaido dostala kúpiť . Ďakujem. A tiež ak máte- skúsenosti s jej pestovaním v okolí Nitry (či sa jej darí ).
Nina   Reagovať

0

0
05.05.2008 11:45

Re: Re: tekvica Hokaido

Občas ju dostať kúpiť na tržnici na pravej strane, ako sú posledné stánky s kvetmi. Darí sa jej veľmi dobre. Zasadil som len tak zopár semienok a to už dosť neskoro. Tekvička narástla a pomerne dosť nato, že neskoro bola zasadená.
Jozef Pagáč   Reagovať

0

0
23.09.2011 15:22

Hokaido tekvica - hľadám recepty - kam ďalej?

mi niekolko druhou tekvic aj tekvica hokkaido pravdu povedat doteraz som nevedel co to je? a co s tým...
BIO spotrebiteľ >

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.