BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Jahody - ideálna BIO potravina?

 1. Jahody - ideálna BIO potravina?
  Jahody netreba nijako prestavovať. Pestovanie jahôd, spôsobom ako to robí agronom Menachem Diner, prináša však nie len vysoké výnosy... Bežne sa pestujú jahody na záhonoch, ale v Izraeli jahody pestujú na koštrukciách zavesených pri strope skleníkov. Jahody tak nenapadajú pliesne a škodci. Odpadajú tak potreky. Jahody sa dajú bežne komzumovať bez umývania - a právom sa radia medzi biopotraviny.

  Bežný spôsob pestovania jahôd prináša výnos okolo 700 kilogramov ja...

  Reagovať

 2. Jahody - nielen mňam

  Vďaka za výborný nápad pestovať jahody mimo priameho kontaktu s pevnou pôdou. Táto skúsenosť sa javí vynikajúca nielen z hľadiska konzumácie významnej pre zdravie, ale aj z hľadiska estetického - napríklad skrášľovanie (ešte stále väčšinou) prázdnych panelákových balkónov. Predstavila som si pri čítaní uverejneného článku do stropu ĺoggie zavesené črepníky a nádherné prevísajúce poplazy
  s krásnymi červenými lákavými jahôdkami....
  Takže: spestrime balkóny a loggie jahodami, čím dosiahneme nielen ochutnávanie pre radosť z chuti a výživu do tela, ale (nielen my, ale aj okoloidúci) taktiež potešenie pre oči a ešte naviac nádherné oživenie vzhľadu domov.... To by bolo nádherné.
  ĎAKUJEM ZA TIP. Prajem všetkým príjemný rok s jahôdkami. Jana Luc.
  Janka Lucian   Reagovať
   
  0
   
  0

  Su to biojahody, ked rastu v skleniku?
  Zu
    Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: (nové)

  Biojahody môžu rásť v skleníku, ale nie bez styku z pôdou. Takže rastliny, ktoré sú pestované spôsobom hydropónia - výživu berú z vody a "umelej výživy" - nemôžu byť certifkované ako biopotraviny.
  Klaudia   Reagovať
   
  0
   
  0


Pravidla fóra

 • Diskujte slušne a k téme
 • Neurážajte iných diskutérov
 • Nezaťažujte ich reklamou
 • Ak niečo predávate využite inzerciu.


Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií