BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Kláštorný kvas a vaše zdravie

1. Kláštorný kvas a vaše zdravie
    Štátna inšpekcia v ČR stiahla z predaja ďaľší produkt podvádzajúci zákazníkov.

Kláštorný kvas , chutný nápoj, podobný kofole, je uvádzaný ako produkt zdravej výživy vyrobený podľa starých receptúr..
    Bohužiaľ, nie doslova sa výrobca držal starej receptúry, lebo použil pri výrobe benzoan sodný, látku uvádzanú v zoznamoch Éčiek pod "výrazne škodlivá"! A tú - pokiaľ vieme - predkovia naši nepoznali...
    Inšpekcia nariadila jeho okamžité stiahnutie...

Reagovať

2. Škandál!

HANBA KONTROLNÝM ORGÁNOM!!!

Kláštorného kvasu som vypil niekoľko 2-litrových fliaš v dobrej viere a teraz je z neho zrazu škodlivý produkt...
    Ak sa budeme o všetkých prešľapoch na trhu dozvedať až dlho EX POST, potom ZBOHOM ZDRAVIE!
    Načo tých kontrolórov z našich daní platíme, veď ten produkt je na trhu už pekne dlho !?
    Jozef Neoral   Reagovať

0

0

zdravie

To je hrozne, ako sa ma clovek starat o svoje zdravie, naco su ti pracovnici?!
    Aby sme stale skumali kazdy vyrobok? Kamoskini rodicia chodia do obchodu s lupou, aby si mohli precitat mini pismenka. Ked nema clovek vyborny zrak, veru sa nedozvie, co v niektorych vyrobkoch je a teraz viem, ze ani dobry zrak nie je zaruka.
      Reagovať

0

0

Latka E 211 je vo vsetkych zonamoch uvadzana ako rakovinotvorna a nevhodna pre astmatikov a alergikov. Lenze neviem ake mnozstvo beonzanu sodneho je naozaj nebezpecne. Kvas mam rad a teraz sa dozvedam toto co ma uplne dostalo, tak neviem naozaj kde je teraz pravda.

http://www.tml.sk/bi.html

neexistuju nejake blizsie informacie?
    clovek   Reagovať

0

0

Inšpekcia tvrdí, že je v poriadku

Na http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1006799&docType=ART&nid=11439 nájdete, že konzervantu je v kvase povolené množstvo a že kvas nie je závadný. Ako veľmi je benzoan škodlivý netuším.
    V ČR je možné kúpiť aj iné značky kvasu a je možné pripravovať ho aj doma (a tam už benzoan určite obsahovať nebude).
    Stevko   Reagovať

0

0

Rozdiel Kvas a Kvass

Nie je Kvas ako Kvass je to rozdiel a dosť veľký jeden je nadupaný "E-čok" a druhý úplne bez akých koľvek chemických prýsad! A nadupaný pryrodzenými vytamínmy hlavne radu B a aminokyselýn tvorených prirodzenou cestou výroby.
    standa71@gmail.com   Reagovať

0

0

Re: Kláštorný kvas a vaše zdravie

Ludkovia ja už tento konkrétny kvas pijem vela rokov .Je rozdiel medzi éčkom kyselina benzoová, ktorá je zdraviu škodlivá a éčkom benzoan sodný , ktorý sa mimochodom používa aj v klasickom masle , je to látka ktorá má účel ochrany pred plesnivením produktu a nieje zdraviu škodlivá . Nieje určená detom. U nás znie zákon detom do 7 rokov!!!A to že je to alergén ved alergén je aj propolis a ten je prírodný. Takže kvas budem piť dalej. Moje telo vie najlepšie čo mu robí dobre a čo nie. A inak tento kvas má základ vodu z artézskych studní a žitný slad a to je tiež v zložení:-)a preto mám pocit že si dám rada opäť tento kvas ako nejakú inú malinovku. Aj ked najradčej mám vodu zo studničky:-)
    zuzana   Reagovať

0

0

Re: Re: Kláštorný kvas a vaše zdravie

no podla googla je rovnako škodlivý aj benzoan sodný.

ale no, hádam keď si to človek dá raz za pár mesiacov to neuškodí:o)
    ode   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií