BIO spotrebiteľ

Koloidné striebro a zlato

1. Koloidné striebro a zlato
    Nedá mi nereagovať na jeden z "trendov" v alternatívnej medicíne. Sporadicky sa stretávam s reklamou, respektíve odporúčaním užívania koloidného strieba, prípadne zlata. Bývam skeptický k rôznym všeliekom prírodného pôvodu ale nakoľko toto rozhodne nie je prírodné liečivo a teda určite ani liečivo, citim potrebu informovať ľudí, ktorý dbaju o svoje zdravie viac než priemerná populácia. Koloidné striebo alebo zlato sú submikroskopicke častice týchto kovov, v podstate rýdze striebro alebo zlato vo vode. V zriedenom stave sa tieto roztoky nelýšia pohľadom ani inými vlastnosťami od vody. Avšak častice tak malých rozmerov maju úplne iné vlastnosti ako spomínané kovy v normálnych rozmeroch. Teda najme chemickú reaktivitu. Kým kus zlata je považovaný za prototyp stabylnej látky, koloidné zlato aj striebro je veľmi reaktívne. Takmer okamžite naviaže na svoj povrch akúkoľvek bielkovinu vo svojom prostredí. Preto ak sa dostane do kontaktu s biologickou štruktúrov, hneď sa spontánne viaže na každú bunku. Neexistuje žiaden mechanizmus, ako sa telo takýchto častíc zbavý, pretože nikde v prírode sa takéto častice nevyskytujú. Preto sa pomali kumulujú v tele. Najmä pomali prestavovaných tkanivách, teda svaloch a nervoch, striebro aj v koži. Neexistujú žiadne seriozne dôvody, prečo by mali koloidné častice nejak aktívne liečiť choroby. Koloidné roztoky majú antimikrobiálne vlastnosti, to preto, že aj na baktérie sa takéto častice "nalepia" a nepridávajú im na životnej pohode:-) a preto hynú. Preto by som takéto roztoky rozhodne nepil, nikam si ich nenatieral a už vôbec by som za ne nedával neskutočné peniaze. Reálna hodnota kolidného roztoku zlata, ktoré je nariedené do veľmi slabej ružovej farby je niekoľko korun za liter. Striebra ešte menej. A bežný človek si prakticky nemá možnost overiť, či tam vôbec nejaké koloidné častice má, alebo to nie je iba ofarbená voda (aj ked jednoduchý test existuje).
    PS: s koloidným zlatom pracujem denne, tak mám aku taku predstavu o tom, čo hovorim, resp. píšem. Prajem pevné zdravie všetkým.

Reagovať

2. Re: Koloidné striebro a zlato

Neda mi nereagovat na tento clanok , pretoze autor sa stavia do pozicie cloveka , ktory sice mozno pracuje s koloidnym zlatom , ale nech sa trochu pozrie po nete a zisti ,ze vyskum ohladom antibakterialnych ucinkov je uz 100 a mozno aj viac rokov. Zaujimave je taktiez to ,ze koloidne striebro teraz zazracne zmizlo odvsadial z ponuky internetovych lekarni a ked som si zistoval informacie preco , tak priamo od zastupcu firmy Pharma Activ som dostal informaciu ,ze koloidne striebro je nedostupne z dovodu prekvalifikovania z vyzivoveho doplnku na liecivo.
    Dvakrat by som ani nepovedal ,ci nie je autor clanku farmaceut alebo pracuje vo farmaceutickom priemysle a uznava urcite len SKVELE plne chemie nabite antibiotika.
    Apropo koloidne striebro som uzival mesiac , pretoze po vybranych 2 druhov antibiotik som sa nemohol zbavit kasla a ajhla po cca. 2 tyzdnoch uzivania koloidneho striebra kasel prestal a uz od tej doby ubehli 3 mesiace a som v pohode .
    Tot moj nazor na vyssie uvedeny clanok.
    Patt   Reagovať

5

0

Re: Koloidné striebro a zlato

GRATULUJEM ti k tomuto nazoru. Az dnes som nasiel tento prispevok, tak ti napisem, hoci s malym oneskorenim...Verim ti ze s tym pracujes a mas o tom vedomosti, ktore vyuzijes pri svojej praci. Z tvojho prispevku vidiet, ze tie najdolezitejsie ti chybaju, takze, pozri si este aspon zaklady kvantovej mechaniky a energeticke hodnoty koloidnych castic, porovnaj ich s polaritou patogenov a polaritou ludskej bunky...iba prakticka chemia ti tu nestaci, ani argument ze sa kamaratis s koloidmi v praci. V praci mam kamosov, ale nepoznam ich tak, aby som si dovolil tvrdit ze su zli alebo si plnia zle svoju zivotnu ulohu, len preto, ze sa mi na nich nieco nezda, alebo o nich vsetko neviem...Mam 50 rokov, ucim bojove umenia a venujem sa teme Altern. medicina a prirodne vedy takmer 40 rokova viem o com hovorim - 22 rokov vediem vycvik a vacsina mojich studentov su clenmi voj. a polic. ozbrojenych zloziek v plnej sile a kondicii aj vdaka alternativnym systemom ako je okrem inych aj kol. striebro, zlato a mineraly. Cele tvoje telo funguje na zaklade koloidnej formy. Takze, Fesi, pekne knihy do ruky a zisti ako si si myslel ze uz vies vsetko a niekedy nam napis, co si zistil-ze co vlastne vies, ked mas odvahu zpochybnovat zakony prirody ktora ta stvorila. Vyvolal si v ludoch pochybnosti a mozno si odradil od takejto liecby aj niekoho kto to naozaj potrebuje. A ty vies ze to nie je dobre. Z mojej skusenosti len tolko, ze pri uzivani kol.striebra, kol. mineralov a kol. zlata si dobre spominam za poslednych 20 rokov som bol u lekara 7-krat, z toho 4 x fraktury pri bojovych umeniach a 3 krat povinna prehliadka koli zbrojaku...ziadne ine choroby, ziadne problemy so striebrom v tele, ani podlomene zdravie-zivim sa telom-musim byt v top forme este aspon 20 rokov. Potom si trochu oddychnem a budem pokracovat v plnej kondicii vo svojom poslani. Uzivanie netreba prehanat a bude to v poriadku. Vylieci, pomoze... Ak sa ale chces naozaj vzdelat v chemii a chces byt expert, zacni alchymiou. Potom zistis ako spolu vsetky prirodne vedy suvisia. Zacni napr. s temou Quinta Essentia a Prima Matra a popri tom sa pozeraj do fyziky-ta je zaklad vsetkeho-je to kluc.
    Prajem ti uspech vo vzdelavani. IMRICH
    IMRICH   Reagovať

14

0

Re: Re: Koloidné striebro a zlato

Zdravím, možem sa spýtať, kde kupujete koloidne striebro, overene a osvedčené. Fakt je že som si kupila koloidnú meď, a nie je rozdielna od obyčajnej vody. Ďakujem
    Zdenda   Reagovať

0

0

Re: Re: Koloidné striebro a zlato

dobry den,
    ak mozte prosím napisat do mailu, ktore KS odporucate.
    dakujem velmi velmi :-)
    m.Zimka@gmail.com
    martina masova   Reagovať

0

0

admin: príspevok zmazaný (porušenie pravidiel fóra).
    Tomáš   Reagovať

0

0

dufam, že vaša katastrofálna gramatika nie je odrazom aj vašich vedomostí o koloidnom striebre.

pekný den

Pharm.Dr. Miroslava Fontániová
    Mirka   Reagovať

5

6

Re: Koloidné striebro a zlato (nové)

Vážený znalec,

Keďže s Vašou gramatikou by Vám na žiadnom Gymnáziu nedovolili zmaturovať tak by Vás na VŠ istotne neprijali tak ste si tie poznatky mohli aj nechať a nemýlite ľudí.
    Silvia   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií